Επιστροφή   Alfisti.gr Forum > Generale > Alfisti & friends. > Alfisti Lounge

Alfisti Lounge Κολλημένοι με την Alfa; Συζητήσεις που αφορούν μόνο την AR.
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Αναζήτηση στο θέμα Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 26-08-08   #1 Πίσω στην κορυφή
147_gtm
Μembro Registrato
Alfa Romeo: 147

Το avatar του χρήστη 147_gtm

Περιοχή: Γιάννενα
Το κοινοτικό δίκαιο για την δυνατότητα χρησιμοποίησης μη εξουσιοδοτημένων συνεργείων!

Παιδια θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας κατι το οποιο με εχει φερει σε σκεψη πολυ καιρο τωρα μιας και σκεφτομαι μεσα στον επομενο 1.5 χρονο να αγορασω μια καινουργια αλφα ρομεο αλλα σε καμια περιπτωση δεν θελω και δεν υπαρχει περιπτωση να πηγαινω για τα προγραμματισμενα service στην επισημη αντιπροσωπεια στην πολη διαμονης μου.Δεν θελω να εκφρασω καποιο σχολιο απλα πολυ απλα δεν με καλυπτουν οι υπηρεσιες που μου παρεχουνε εκει.Το θεμα ειναι οτι εδω και 2.5 χρονια και πριν 1 χρονο απο την ληξη της εγγυησης εχω σταματησει να εχω επαφη με το εδω εξουσιοδοτημενο και πηγαινω σε ενα φιλο μηχανικο δικο μου ο οποιος με καλυπτει 100% και το σιγουρο ειναι πως θα συνεχισω να πηγαινω εκει.Το θεμα οτι κανοντας αυτο μπορει να εχω θεμα σε περιπτωση που να χρειαζεται καποια αλλαγη καποιο εξαρτημα στην εγγυηση αλλα λογω των παραπανω να μου λενε οτι''ξερεις κατι δεν πηγαινεις σε εξουσιοδοτημενο χανεις εγγυηση'' κατι που δεν ισχυει βεβαια διοτι ο κοινοτικος κανονισμος λεει πως μπορουμε να παμε οπου θελουμε αρκει να γινονται τα προγραμματισμενα service κανονικα και να τοποθετουμε γνησια η πιστοποιημενα εξαρτηματα.Θα ελεγα λοιπον εδω σε αυτο το τοπικ να βαζεψουμε οτι εχουμε η γνωριζει ο καθενας για να γνωριζουμε τι υφισταται και τι οχι.Και σε περιπτωση αρνησης απο τα εξουσιοδοτημενα να μπορουμε να απαντησουμε με βαση το σωστο.Αν εχει ξανα ανοιχτει αντιστοιχο topic αλλου παρακαλω να κλειδωθει και ζηταω και συγνωμη.
Παλιά 26-08-08   #2 Πίσω στην κορυφή
stallion3.2
Μembro Registrato
Alfa Romeo: GT

Το avatar του χρήστη stallion3.2

Περιοχή: Γέρακας-Ιταλία
Απάντηση: Το κοινοτικό δίκαιο για την δυνατότητα χρησιμοποίησης μη εξουσιοδοτημένων συνεργείων!

δεν χάνεις καμμία εγγύηση.ΤΕΛΛΟΣ.και αν σου την πούνε με το που θα ακούσουν τη λέξη μύνηση θα σε καλύψουν. έχουν διακαιωθεί ΟΛΟΙ
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας.. www.gastone-sc.gr
Ο χρήστης stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-08-08   #3 Πίσω στην κορυφή
147_gtm
Μembro Registrato

Το avatar του χρήστη 147_gtm

Περιοχή: Γιάννενα
Απάντηση: Το κοινοτικό δίκαιο για την δυνατότητα χρησιμοποίησης μη εξουσιοδοτημένων συνεργείων!

Ναι απλα θα ελεγα να μαζεψουμε κατι πιο χειροπιαστο οπως για παραδειγμα τον ιδιο το κοινοτικο νομο η σε περιτπωση που συμβει αυτο μπορουμε να παμε στο συνηγορο του πολιτη?
Ο χρήστης 147_gtm δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-08-08   #4 Πίσω στην κορυφή
GeoZ
Μembro Registrato

Το avatar του χρήστη GeoZ

Περιοχή: Ζάκυνθο

Αρχικό μήνυμα απο stallion3.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν χάνεις καμμία εγγύηση.ΤΕΛΛΟΣ.και αν σου την πούνε με το που θα ακούσουν τη λέξη μύνηση θα σε καλύψουν. έχουν διακαιωθεί ΟΛΟΙ
Ρίξε και μια ματιά εδώ στα τελευταία σχόλια:http://www.alfisti.gr/forum/showthre...t=11704&page=8
Ο χρήστης GeoZ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυνάψεις
Δεν μπορείτε να τροποποιήσετε τις δημοσιεύσεις σας

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Επιλογή Forum

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:39.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Alfisti theme by Timos, Alfisti Modern theme by kyan
2005-2012 (C) Alfisti.gr