PDA

Επιστροφή στο Forum : MOTO GP 2011

Σελίδες : [1] 2

NIKOLAS 147 GTA AM
13-12-10, 14:43
Για πάμε λίγο.... Η "Paris Hilton ομαδάρχης στα 125!" χα χαχ αχ αχ:lipssealed:
http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=6133

Dimid
13-12-10, 17:48
Ωραία, ας ξεφτιλιστεί ΚΑΙ αυτός ο θεσμός με τα κάθε λογής πορνίδια να κόβουν βόλτες ντυμένες στα ροζ και υφάκι προς υπηκόους.
Μην μπερδευόμαστε, αλλο οι αιθέριες υπάρξεις, οι παραδοσιακά ευρισκόμενες στα πιτ και άλλο το τζίβρελο με μυαλό άχυρα.

Μέγας Ανατολικός
13-12-10, 17:50
Μην μπερδευόμαστε, αλλο οι αιθέριες υπάρξεις, οι παραδοσιακά ευρισκόμενες στα πιτ και άλλο το τζίβρελο με μυαλό άχυρα.

Όλες το ίδιο μυαλό έχουν!:cool:

MadKefalonian 33
13-12-10, 17:51
Εισαι πολυ αυστηρος Dimid.Ασε το πορν,ε, τη κοπελα να ερθει και απο τα μερη μας να τη δουμε.μονο σε τσοντες και φαρμες να εμφανιζεται δεν κανει...

NIKOLAS 147 GTA AM
13-12-10, 17:59
Βρε ας χώνει φράγκα να εξελίσεται το άθλημα και δεν πα να κάνει πιάτσα όπου θέλει.....

NIKOLAS 147 GTA AM
13-12-10, 18:02
Περισσότερες δοκιμές, λιγότερο GPS!
H επιτροπή Grand Prix Commission, της FIM, ανακοίνωσε μερικές αλλαγές για το 2011.
Έτσι η μεγάλη κατηγορία θα έχει μια ώρα παραπάνω δοκιμές σε κάθε αγωνιστική συνάντηση, που θα γίνεται την Παρασκευή το πρωί, όπως γινόταν μέχρι πριν δύο χρόνια.
Επίσης το σύστημα των τριών οδηγών ανά σειρά εκκίνησης θα καθιερωθεί και στις δύο μικρότερες κατηγορίες, σε μια προσπάθεια για μικρότερο συνωστισμό στην Moto2.
Η άλλη σημαντική αλλαγή είναι στη χρήση της τεχνολογίας GPS για την κατηγορία MotoGP. Το GPS χρησιμοποιείται για να βρίσκεται η ακριβής θέση κάθε μοτοσυκλέτας μέσα στην πίστα και αυτό επέτρεψε στις ομάδες να μπορούν να ρυθμίζουν την μοτοσυκλέτα για κάθε στροφή. Τώρα αυτό αλλάζει και το ελεγχόμενο GPS δεν θα αφήνει τέτοιες επεμβάσεις από τις ομάδες.
Επίσης ανακοινώθηκαν λεπτομέρειες για τους κανονισμούς της νέας κατηγορίας Moto3 που θα τρέχει από το 2012.
Κανονισμοί 2011

1.Δοκιμές Παρασκευής και Σαββάτου:
MotoGP: 4 Δοκιμές των 60 min
Moto2: 4 Δοκιμές των 45 min
125cc: 2 Δοκιμές των 45 min (πρωί) και 2 Δοκιμές των 30 min (απόγευμα)

2. Σχάρα Εκκίνησης όλων των κατηγοριών: 3 οδηγοί ανά σειρά

3. Γενήτριες για τις κουβέρτες των ελαστικών επιτρέπονται για όλες τις κατηγορίες, πριν την εκκίνηση.

4. Στην κατηγορία MotoGP, επιτρέπεται μόνο το GPS που παρέχεται από την Dorna
(http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=6134)

Dimid
13-12-10, 18:04
για το άθλημα δεν θα χώσει μία. θα το κάνει καρακιτσαριό όπως και όλα τ' άλλα που έχει ακουμπήσει.

NIKOLAS 147 GTA AM
13-12-10, 18:08
Εύχομαι να παίσεις έξω.... Ότι και να λεμε είναι άτοπο σε λίγους μήνες θα δούμε....

TIFOSI
11-01-11, 11:40
Η πολυπόθητη εμφάνιση του Rossi με τα χρώματα της Ducati:)

http://www.e-go.gr/wmotors/article.asp?catid=15660&subid=2&pubid=5574002

MadKefalonian 33
11-01-11, 11:50

Φτου σου ρε!!
Πρωι πρωι με συγχησες!
Καλα ειχα ηρεμισει λιγο καιρο που το ειχα ξεχασει.

PAPAGIANNIS SPYROS
11-01-11, 11:52
http://twitpic.com/3owcrs

SR
12-01-11, 08:51

:twisted::twisted: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!! :twisted::twisted:

SR
12-01-11, 08:54
http://twitpic.com/3owcrs

FERRARI:twisted: KAI DUCATI :twisted: λεμε ΝΑΙ με το φούστη τον σπανιόλο έχω πρόβλημα (δεν μπορώ να ξεχάσω) Αισθάνομαι όπως όταν είχε έρθει ο μητροπουλος:yuk: στον ΠΑΟ.

NIKOLAS 147 GTA AM
26-01-11, 14:15
The FIM has announced the provisional entry list for the 2011 MotoGP World Championship, which gets underway on March 20th with the opening round in Qatar.

The provisional entry list is as follows:
1; JORGE LORENZO, SPANISH, YAMAHA FACTORY RACING, YAMAHA
4; ANDREA DOVIZIOSO, ITALIAN, REPSOL HONDA TEAM, HONDA
5; COLIN EDWARDS, AMERICAN, MONSTER YAMAHA TECH 3, YAMAHA
7; HIROSHI AOYAMA, JAPANESE, SAN CARLO HONDA GRESINI, HONDA
8; HECTOR BARBERA, SPANISH, ASPAR TEAM, DUCATI
11; BEN SPIES AMERICAN, YAMAHA FACTORY RACING, YAMAHA
14; RANDY DE PUNIET, FRENCH, PRAMAC RACING TEAM, DUCATI
17; KAREL ABRAHAM, CZECH, CARDION AB MOTORACING, DUCATI
19; ALVARO BAUTISTA, SPANISH, RIZLA SUZUKI MotoGP, SUZUKI
24; TONI ELIAS, SPANISH, LCR HONDA MotoGP, HONDA
26; DANI PEDROSA, SPANISH, REPSOL HONDA TEAM, HONDA
27; CASEY STONER, AUSTRALIAN, REPSOL HONDA TEAM, HONDA
35; CAL CRUTCHLOW, BRITISH, MONSTER YAMAHA TECH 3, YAMAHA
46; VALENTINO ROSSI, ITALIAN, DUCATI TEAM, DUCATI:twisted:
58; MARCO SIMONCELLI, ITALIAN, SAN CARLO HONDA GRESINI, HONDA
65; LORIS CAPIROSSI, ITALIAN, PRAMAC RACING TEAM, DUCATI:twisted:
69; NICKY HAYDEN, AMERICAN, DUCATI TEAM, DUCATI

Πηγή: Motogp.com

50 μέρες ακόμα!!!!!!!!!!!!!!!! :tease::tease::moto::moto:

iliasbass
26-01-11, 19:23
ασχετο, διαβαζα σε ενα αρθρο για max biaggi-alitalia-aprilia...
με τι τρεχει? τα superbikes ειναι αλλος θεσμος?
λετε να δουμε παλι alitalia-abarth?:love::twisted:

nasos
26-01-11, 20:55
η χοντα θα εχει 3 εργοστασιακους ε.?

nick4591
14-03-11, 17:38
http://bikerscafeblog.com/2011/03/14/impressive-start-for-yamaha-factory-racing-qatar-test-day-1/

NIKOLAS 147 GTA AM
15-03-11, 12:05
Δοκιμαστικά στο Καταρ. 1ος Stoner, 2ος Pedrosa, 3ος Spies, 7ος Lorenzo,13ος Ο Rossi. Πόνος στον ώμο για τον ροσσι καθώς και μια τούμπα... Προκλητικά σχόλια από τον στονερ.... Για να δούμε...

Dimid
15-03-11, 14:00
Προκλητικά σχόλια από τον στονερ.... Για να δούμε...

Θα δούμε ότι βλέπουμε κάθε χρόνο. ειρωνικά σχόλια και μετά...σιωπή. βέβαια είναι η 1η του χρονιά με την Ντουκ αλλά ντόκτορ είναι αυτός.

dionisis sport kit
15-03-11, 14:13
μετρα απο τρεις αγωνες περιπου θα δουμε Rossi και Ducati για την πρωτη θεση.λιγο ο ωμος,λιγο η μηχανη ε,θελουν το χρονο τους.

MadKefalonian 33
15-03-11, 15:21
Θειε Dimid η εβδομη αισθηση μου λεει οτι ο γιατρος δυστυχως δεν βρηκε το γιατρο του...
Κρινοντας απο τη τελευταια αποδοση του(απο περσυ δλδ) νομιζω οτι εχει αρχισει να εγκαταλειπει.
Βασικα ειναι δεδομενο οτι εγκαταλειπει γιατι ειχε δηλωσει οτι στη Ντουκ θα πηγαινε για να τελειωσει τη σταδιοδρομια του.
Μακαρι να κανω λαθος και να μην ξερω τι μου γινεται αλλα πιστευω οτι συντομα δεν θα ξαναδουμε σερι νικων και καταπληκτικες κινησεις απο τον Ντοτορε.

Dimid
15-03-11, 19:07
ΘειεDimid η εβδομη αισθηση μου λεει οτι ο γιατρος δυστυχως δεν βρηκε το γιατρο του...
Κρινοντας απο τη τελευταια αποδοση του(απο περσυ δλδ) νομιζω οτι εχει αρχισει να εγκαταλειπει.
Βασικα ειναι δεδομενο οτι εγκαταλειπει γιατι ειχε δηλωσει οτι στη Ντουκ θα πηγαινε για να τελειωσει τη σταδιοδρομια του.
Μακαρι να κανω λαθος και να μην ξερω τι μου γινεται αλλα πιστευω οτι συντομα δεν θα ξαναδουμε σερι νικων και καταπληκτικες κινησεις απο τον Ντοτορε.

Αν δεν είχε πέσει και σπάσει ώμο δεν θα βλέπαμε διαφορά στην απόδοση. πάντως και αυτός μία εκ των ημερών θα πρέπει να κρεμάσει γαντάκια.
Καλό είναι ν' αφήνεις κάτι 1α εσύ, πριν σε αφήσει αυτό.

Θείε ? :spank: :contract: :lol::lol:

MadKefalonian 33
15-03-11, 19:12
Θείε ? :spank: :contract: :lol::lol:
πως λεμε επιτιμος (φτου φτου μακρυα μας!)

nasos
15-03-11, 21:27
σωματικο θα ειναι το θεμα εαν κ εφοσον υπαρξει θεμα.
νταξ κ λιγο το θεμα μηχανακι στα μετρα του μεχρι να βρει το θεμα.

Dimid
16-03-11, 07:09
πως λεμε επιτιμος (φτου φτου μακρυα μας!)

κουνήσου από την θέση σου, φτου φτου, αλάτι & πιπέρι :lol:

nikos7ar
16-03-11, 07:10
μη λετε τετοιες λεξεις,ιδιαιτερα οσοι καβαλαν μηχανες.:lol:

NIKOLAS 147 GTA AM
16-03-11, 15:58
Μόνο από εγωισμό δεν θα παρατήσει τίποτα!!!! Ιταλός σε Ιταλική μηχανή??? Το όνειρό του μαζί με το όνειρο μιας χώρας,μιας εταιρίας,χιλιάδων fun glub... Δεν θα αφήσει αυτή την ευκαιρία έτσι.. Μετά όντως μάλλον θα την κάνει. Αλλά έχει την ευκαιρία να κλείσει με ότι καλύτερο!!!!! Δεν χάνονται αυτά από τέτοιους αναβάτες.... ;)

nasos
16-03-11, 21:34
ειδομεν.η κυριακη κοντα ειναι.:confused:

SR
17-03-11, 11:57
Forza Ducati, Forza Valentino!!!!!!!!!!!!!

tzak
17-03-11, 12:44
ειναι νωρις για να κανει κατι με την δυστροπη ducati, οταν θα την φερει στα μετρα του θα δωσει ρεσιταλ, αν θυμοσαστε την πρωτη χρονια στην yamaha θα θυμοσαστε οτι ηταν για κλαμματα η ομαδα, 7-8η αν θυμαμαι καλα, αλλα ολοι ειδαμε τι εκανε ο ανθρωπος.
παρατηρησα κ τους χθεσινους δοκιμαστικους χρονους κ ακομα κ η yamaha απειχε 1 δευτερο απο την honda η οποια κατι επαναστατικο εχει κανει με την μεταδοση, ε λοιπον η ducati ειναι εφαμηλη τις yamaha σε χρονο οποτε θελει εξελιξη το θεμα.

SR
17-03-11, 13:18
Αυτό που έκανε με την Yamaha ήταν ηρωϊκό και έβγαλε όλο το οδηγικό του μαγαλείο σε μια 'ανήπαρκτη' εταιρία εκείνη την εποχή και την έφτασε στον Θεό...
Τώρα έχουμε απαιτήσεις γιατί πάει στην ήδη τεράστια Ducati..
Όσο δύσκολη/δύστροπη και να είναι, απο την στιγμή που ο Stoner την δάμαζε δεν υπάρχει άλλη επιλογή για τον Valentino απο την γρήγορη εμπλοκή του στις επιτυχίες.:twisted:

tzak
17-03-11, 13:29
μην συγκρινεις την περσινη μοτοσυκλετα με την φετινη κ επισης στασου κ σε αυτο που ειπα περι γυρολογιου τις yamaha k ducati, απλα η honda φετος εκανε το μπαμ οπως το εκανε η ducati το 2007 κ τους ειχε τρελλανει με τις τελικες, τους περνουσε με 20χλμ διαφορα στην ευθεια !!!! ετσι κ η onda κατι εχει παραπανω φετος... η πορεια θα δειξει παντως θα εκπλαγω αν οι πρωτες 3 θεσεις δεν ειναι honda στον πρωτο αγωνα.

nasos
17-03-11, 20:34
Αυτό που έκανε με την Yamaha ήταν ηρωϊκό και έβγαλε όλο το οδηγικό του μαγαλείο σε μια 'ανήπαρκτη' εταιρία εκείνη την εποχή και την έφτασε στον Θεό...
Τώρα έχουμε απαιτήσεις γιατί πάει στην ήδη τεράστια Ducati..
Όσο δύσκολη/δύστροπη και να είναι, απο την στιγμή που ο Stoner την δάμαζε δεν υπάρχει άλλη επιλογή για τον Valentino απο την γρήγορη εμπλοκή του στις επιτυχίες.:twisted:
δεν ειναι δυσκολη μηχανη η ντουκ σωτο.απλα ειναι πιο αγωνιαρικια απ τις υπολοιπες.
με τον καταλληλο οδηγο οταν την φερει στα μετρα του-της μπορεσει,τοτε θα φανει η
διαφορα.
ωστοσο συμφωνω με το δυσκολη-δυστροπη για εναν μεσο οδηγο που εχει αλλαξει
2 χιλιαρια γιαπωνεζικα η μπεεμβε κ πηρε ξαφνικα ντουκι.

alfa147maniac13
17-03-11, 20:37
Πρώτος για σήμερα ημέρα Πέμπτη, στις ΕΔ1 βρίσκεται ο Casey Stoner ο οποίος βελτίωνε το χρόνο του μέχρι και τη τελευταία στιγμή, με χρόνο 1.55,752 . Δύο θέσεις πίσω από τον Rossi o Lorenzo μένοντας στην 7η θέση και καθόλου ευχαριστημένος…

Δείτε του χρόνους
1. STONER C.Repsol Honda Team1:55.752
2. PEDROSA D.Repsol Honda Team+0.610
3. BARBERA H.Mapfre Aspar Team MotoGP+0.669
4. SIMONCELLI M.San Carlo Honda Gresini+0.689
5. ROSSI V.Ducati Team+0.727
6. SPIES B.Yamaha Factory Racing+0.741
7. LORENZO J.Yamaha Factory Racing+0.834
8. DOVIZIOSO A.Repsol Honda Team+0.840
9. DE PUNIET R.Pramac Racing Team+1.038
10. EDWARDS C.Monster Yamaha Tech 3+1.127
11. HAYDEN N.Ducati Team+1.158

Πηγη allaboutbikes.gr

nasos
17-03-11, 21:12
barbera-simoncelli 3-4???:eek:
ε ρε γελια φετος..:lol:

alfa147maniac13
17-03-11, 21:16
Που ειναι ο Lorenzo οεο?Βλεπω και αλλα πετρινα χρονια για τη Yamaha.....Φαινεται οτι ο γιατρος τους εκανε ζημια με την φυγη του...

nasos
17-03-11, 21:30
Που ειναι ο Lorenzo οεο?Βλεπω και αλλα πετρινα χρονια για τη Yamaha.....Φαινεται οτι ο γιατρος τους εκανε ζημια με την φυγη του...
απλα το πηρε περσι,εβγαλε κ φραγκα κ ειναι κουλ φετος.λογικο αν εξαιρεσεις τον εγωισμο κατα την διαρκεια του φετινου πρωταθληματος.
ο μονος που δεν ειναι χορτασμενος ειναι ο πεντροζα κ θα το παλεψει οσο δεν παει φετος.
κ μακαρι να το παρει το παιδι γιατι ειναι καλυτερος απο στονερ-χειντεν.το αξιζει.

panchociv
17-03-11, 21:41
Μόνο εγώ ρε παιδιά ήλπιζα παλαιότερα σε δίδυμο Stoner-Rossi για τη Ducati, ώστε να φύγει και το ....παλτό Hayden ?

Δε θέλω να γίνω μάντης κακών και ούτε παίρνω αφορμή από τα πρόσφατα γυρολόγια,
αλλά θεωρώ μεγάλη απώλεια τον Stoner για τους κόκκινους...

Ας ελπίσουμε πως θα μας αποζημιώσει ο γιατρός, αν και κάποιες φορές νοιώθω πως μεγάλωσε, κουράστηκε, χόρτασε ...

dionisis sport kit
17-03-11, 23:50

MSFREE | Lorenzo: Η γιαγιά μου θα ήταν ταχύτερη (http://www.msfree.gr/ms.php?id=19629)

:lol::lol::lol:

Μέγας Ανατολικός
18-03-11, 01:05
Δε μ'απασχολεί ποιος οδηγάει τη Ducati αρκεί να κερδίζει.Όπως έχω πει πιο παλιά υποστηρίζω ομάδα όχι οδηγό!Στη Ferrari o πιο αντιπαθητικός οδηγός κατάφερε να τη φέρει στη κορυφή μετά από 21 χρόνια.
Από οδηγούς έχω μείνει στα παλιά.Γούσταρα Σβάντζ,Μπάρος.Ο Ρόσσι φαινόμενο αλλά πιο πολύ διαφημίζει απ'ότι οδηγάει!Θα μου πεις σημεία των καιρών.
Πιστεύω ότι ο Ιταλός θα δέσει με τη Ducati αλλά και ο Stoner στη Honda!

Dimid
18-03-11, 12:17
Φεύγοντας ο Vale από την Yamaha δεν πήρε κανέναν μαζί του ? ο μηχανικός του τι έγινε παίδες, έκατθε με τον Ιθπανό ?
ακα φράγκα ?

TIFOSI
18-03-11, 12:33
Όλο το team του πήρε...Δώστε λίγο χρόνο στον Γιατρό...

tzak
18-03-11, 15:35
μια χαρα οι χρονοι του rossi, την πρωτη χρονια στην yamaha δεν ξεκινησε τοσο καλα...

MadKefalonian 33
18-03-11, 16:46
Περιμενα να δω Rossi - Yamaha απο την πρωτη μερα που αλλαξαν τα 2τ σε 4τ και ο ονειρο μου βγηκε.
Στη Ducati δεν ηθελα να τον δω γιατι καταρχην περαν απο γρηγορη εχει αποδειχτει απο τα χρονια οτι δεν ειναι οδηγησιμη(Καλη η ταχυτητα αλλα αμα δεν μπορεις να τη κουμανταρεις δωρον αδωρον) και δευτερον γιατι αυτη η μεταγραφη σημαινει και την αρχη του τελους της καριερας του.
Καποιος ειπε οτι ο Rossi ειναι περισσοτερο διαφημιση παρα οδηγηση,αυτο κι αν ειναι ακυρο!Ειναι απο τους πιο χαμηλων τονων οδηγους εδω και πολλα χρονια,χαμηλοτερων απο πολους αλλου υποδεεστερους.Αν τωρα αναφεροταν οποιος το ειπε στη προβολη των χορηγων,ε,επομενο ειναι οτι στις μερες μας πρεπει να διαφημισεις τον χορηγο σου για να σου δινει φργκα.
Στο θεμα της Yamaha που προαναφερθηκε.Ο Rossi πηρε ενα τριμπ@$ρδ$λο και το εκανε μηχανακι παγκοσμιου μεσα σε 2 αγωνες.Στον πρωτο εγκατελειψαν λογω ξυλωμενου εμπρος ελαστικου αν θυμαμαι καλα και στον δευετερο ειχε ηδη απογειωθει.Αλλα το ιδιο συνεβει και με τη Honda.Σε συνεντευξη του που φροντισαν καποιοι να αποσιωπησουν(πλην ομως εμφανιστηκε τελικα) ειχε δηλωσει χωρις καμια ευγενεια οτι "Οι μηχανικοι της Honda δεν ειχαν τα κοτσια να μου πουν ποσο χαλια ηταν η RC211v παρα μονο οταν γυρισα στα πιτς οριωμενος μετα την πρωτο δοκιμαστικο γυρο στην πιστα εξελιξης".
Και κλεινοντας το μακροσκελες ποστ μου,παρ'οτι οπως ξερετε φευγωντας απο τη Yamaha πηρα μαζι τον τρομερο και φοβερο Burgess ακομα το μηχανακι ειναι δυστροπο και προβληαμτικο.Στις 2 Ιαπωνικες εταιριες που ηταν ομως πρι το διδυμο Rossi - Burgess , μεχρι τον πρωτο αγωνα τα θεματα αυτα ειχαν λυθει κατα 90% κατι που με τη Ducati δεν εχει συμβει ακομα.
Αυτο απο μονο του προσωπικα μου λεει πολλα.

Μέγας Ανατολικός
18-03-11, 16:58
Το ότι διαφημίζει από προφυλακτικά και τσίχλες μέχρι αεροπλάνα έχει να κάνει με τη διαφήμιση!Το χαμηλών τόνων είναι άλλου παππά ευαγγέλιο και δεν διαφώνησε κανείς!:dizzy:

TIFOSI
18-03-11, 17:05
Στις 2 Ιαπωνικες εταιριες που ηταν ομως πρι το διδυμο Rossi - Burgess , μεχρι τον πρωτο αγωνα τα θεματα αυτα ειχαν λυθει κατα 90% κατι που με τη Ducati δεν εχει συμβει ακομα.
Αυτο απο μονο του προσωπικα μου λεει πολλα.

Ναι αλλά παράλληλα αν καταφέρουν και φέρουν την Duc στα μέτρα του Γιατρού τότε θα είναι και για τους ίδιους μια τρομερά δύσκολη αποστολή την οποία κατάφεραν..."Αμ στα δύσκολα σε θέλω να δω τι πουλιά πιάνεις"...:lol:

nasos
18-03-11, 20:44
μα καλα ρε παιδια ακουτε τις λαλακιες των δημοσιογραφων κοκ οτι τα ντουκι ειναι δυστροπα??ημαρτον δηλ,αυτοι τα παιρνουν απο αλλου κ ειναι κ κουλαδια.
θελω να ερθει να μου πει καποιος που εχει οδηγησει ρενες τζισεξια κοκ οτι το 1098
η 1198 η 999 ειναι δυστροπα μηχανακια.
ημαρτον δηλ..:dizzy:

MadKefalonian 33
19-03-11, 01:34
μα καλα ρε παιδια ακουτε τις λαλακιες των δημοσιογραφων κοκ οτι τα ντουκι ειναι δυστροπα??ημαρτον δηλ,αυτοι τα παιρνουν απο αλλου κ ειναι κ κουλαδια.
θελω να ερθει να μου πει καποιος που εχει οδηγησει ρενες τζισεξια κοκ οτι το 1098
η 1198 η 999 ειναι δυστροπα μηχανακια.
ημαρτον δηλ..:dizzy:
Ρε Νασε,δεν μιλαμε για δρομισια αλλα τα αγωνιαρικα.Και ναι προφανως ειναι δυστροπο αφου δεν μπορει να το παει ο γιατρος ανετα.

Γαι τα δρομισια προσωπικα δεν εχω απο 1098 μιας και δεν εχω δει ουτε απο κοντα κανενα.

MadKefalonian 33
19-03-11, 01:35
Το ότι διαφημίζει από προφυλακτικά και τσίχλες μέχρι αεροπλάνα έχει να κάνει με τη διαφήμιση!Το χαμηλών τόνων είναι άλλου παππά ευαγγέλιο και δεν διαφώνησε κανείς!:dizzy:
Ναι,με τη διαφημιση εχει να κανει.Οτι συμβολαιο του κλεισουν υοχρεωτικα το εκτελει,γιατι σου κανει εντυπωση?

MadKefalonian 33
19-03-11, 01:38
Ναι αλλά παράλληλα αν καταφέρουν και φέρουν την Duc στα μέτρα του Γιατρού τότε θα είναι και για τους ίδιους μια τρομερά δύσκολη αποστολή την οποία κατάφεραν..."Αμ στα δύσκολα σε θέλω να δω τι πουλιά πιάνεις"...:lol:
Αν νομιζεις οτι το να φερουν τις RC211v και YZR-M1 σε κατασταση "πρωταθλητριας μοτοσυκλετας" ηταν ευκολο γελιεσαι...
Η Ducati πασχει απο θεμα συμπεριφορας κατι που το εχουν πει ολοι οι μεχρι τωρα αναβατες τους.Γιατι εμεις προσπαθουμε να τις εξιδανικευσουμε δεν μπορω να καταλαβω.

Dimid
19-03-11, 08:04
Γιατι εμεις προσπαθουμε να τις εξιδανικευσουμε δεν μπορω να καταλαβω.

Ιταλίφιλο φόρουμ είναι αυτό η τσού. απορίες που τις έχεις και συ :lol:

nasos
19-03-11, 08:28
Ρε Νασε,δεν μιλαμε για δρομισια αλλα τα αγωνιαρικα.Και ναι προφανως ειναι δυστροπο αφου δεν μπορει να το παει ο γιατρος ανετα.

Γαι τα δρομισια προσωπικα δεν εχω απο 1098 μιας και δεν εχω δει ουτε απο κοντα κανενα.
ωπ,εχεις δικιο.:)

Μέγας Ανατολικός
19-03-11, 11:42
Ναι,με τη διαφημιση εχει να κανει.Οτι συμβολαιο του κλεισουν υοχρεωτικα το εκτελει,γιατι σου κανει εντυπωση?

Γιατί δεν είναι ο μόνος με υποχρεωτικά συμβόλαια αλλά είναι ο μόνος που σε λίγο θα διαφημίζει σερβιέτες με φτερά και όπως έχει πει και ο Jimmys από τότε που η σερβιέτες βγάλαν φτερά το ----- έγινε άπιαστο όνειρο!:lol:

nasos
20-03-11, 19:56
2011 MotoGP Qatar Qualifying:
1. Casey Stoner (Honda) 1'54.137
2. Dani Pedrosa (Honda) 1'54.342
3. Jorge Lorenzo (Yamaha) 1'54.947
4. Marco Simoncelli (Honda) 1'54.988
5. Ben Spies (Yamaha) 1'55.095 0.958
6. Hector Barbera (Ducati) 1'55.223
7. Andrea Dovizioso (Honda) 1'55.229
8. Cal Crutchlow (Yamaha) 1'55.578
9. Valentino Rossi (Ducati) 1'55.637
10. Colin Edwards (Yamaha) 1'55.647
11. Randy de Puniet (Ducati) 1'55.656
12. Hiroshi Aoyama (Honda) 1'55.724
13. Nicky Hayden (Ducati) 1'55.881
14. Loris Capriossi (Ducati) 1'56.323
15. Karel Abraham (Ducati) 1'56.665
16. Toni Elias (Honda) 1'57.992

:confused:

Αγγελος χατζη
20-03-11, 20:21
ο γιατρος δειχνει να μην πολυβολευεται στο ντουκι,αντιθετα ο στονερ πεταει με την χοντα.αντε να δουμε τι θα γινει το βραδυ αν και νομιζω οτι ο στονερ θα το καθαρισει.

nasos
20-03-11, 20:52
ο γιατρος δειχνει να μην πολυβολευεται στο ντουκι,αντιθετα ο στονερ πεταει με την χοντα.αντε να δουμε τι θα γινει το βραδυ αν και νομιζω οτι ο στονερ θα το καθαρισει.
αν δεν πεσει ε?:lol:

Αγγελος χατζη
20-03-11, 21:05
αν δεν πεσει ε?:lol:
λες;:D:D:D

MadKefalonian 33
20-03-11, 22:28
Απλη επαληθευση για 'μενα το αποτελεσμα του αγωνα.

Dimid
21-03-11, 06:20
Μία χαρά τα πήγε ο Ντοκτορας. Αυτον τον Ιθπανό δεν τον πάωθ με τιποτεθ. :lol:

alfa147maniac13
21-03-11, 08:52
:D:D:DΤοσες χαρες ο Λορενθο ουτε οταν πηρε το πρωταθλημα δεν εκανε!Κοβω το κεφαλι μου οτι το εκανε για να την σπασει στον Ντανι:lol:Τωρα στα του αγωνα περα απο την καλη εκκινηση του γιατρου no surprices!Και στη Χερεθ μια απ΄τα ιδια θα δουμε!Η Ντουκ δυστυχως ειναι πισω ακομα!Next year......

nasos
21-03-11, 09:20
φταιει το χρωμα.τα ντουκ επρεπε να ειναι κατακκοκινα.:lol:

MadKefalonian 33
21-03-11, 11:57
φταιει το χρωμα.τα ντουκ επρεπε να ειναι κατακκοκινα.:lol:
Φταιει το πλαισιο που δεν υπαρχει,γιαυτο χοροπηδαει το μπροστινο,αλλα νιο νιο γκαγκα οι ιταλοι...
Γιατι η "σκαλωσια" πρεπει να εχουν η πλαισιο-φιλτροκουτι,κατι σε πιο νορμαλ δεν κανει...:dizzy:

Timos
21-03-11, 12:45
7ος ο δόκτορας...
έχει ακόμα δουλίτσα να ξεπεράσει τον τραυματισμό και να φέρει την Duc στα μέτρα του...

NIKOLAS 147 GTA AM
21-03-11, 14:06
Με χτυπημένο ένα από τους πιο σημαντικούς μοχλούς στην οδήγηση (ώμο) o Rossi πήγε εκπληκτικά,νομίζω είναι θέμα χρόνου να περάσει στην μάχη για την κορυφή ....
Επίσης γούσταρα πολύ τους DOVIZIOSO και SIMONCELLI μακάρι να πηγαίνουν κάθε αγώνα και καλύτερα...

SR
21-03-11, 14:53
Με χτυπημένο ένα από τους πιο σημαντικούς μοχλούς στην οδήγηση (ώμο) o Rossi πήγε εκπληκτικά,νομίζω είναι θέμα χρόνου να περάσει στην μάχη για την κορυφή ....
Επίσης γούσταρα πολύ τους DOVIZIOSO και SIMONCELLI μακάρι να πηγαίνουν κάθε αγώνα και καλύτερα...

Αμήν αλλά για να είμαστε ρεαλιστές οι Stoner και ο Ισπανός (1ος και 2ος) ξεχώρησαν σε ποιότητα..

Αγγελος χατζη
21-03-11, 14:57
παντως στη μεση του αγωνα ο ντοκτορ γυρνουσε σε ιδιους χρονους με τα χοντα.χαρουμενους τους ειδα στη ντουκατι στο τελος.

mike veloce 2
21-03-11, 15:20
Νομιζω οτι τα favori για φετινο πρωταθλημα ειναι ο Stoner και ο Lorenzo.. και λιγο πιο outsider ο Pedrosa..
Δεν βλεπω τιποτα σε ιταλικη ομαδα η ιταλικη μοτοσυκλετα η ιταλο οδηγο.. πικρα και απογοητευση , αν και τον συμπαθω πολυ το Stoner !

NIKOLAS 147 GTA AM
21-03-11, 15:38
Αμήν αλλά για να είμαστε ρεαλιστές οι Stoner και ο Ισπανός (1ος και 2ος) ξεχώρησαν σε ποιότητα..

Προφανώς και να πορσθέσω και τον άλλο ισπανό.... Αλλά δεν με απασχολεί η καρδιά μου χτυπάει αλλού!!

milanopassion
21-03-11, 16:01
:D:D:DΤοσες χαρες ο Λορενθο ουτε οταν πηρε το πρωταθλημα δεν εκανε!Κοβω το κεφαλι μου οτι το εκανε για να την σπασει στον Ντανι:lol:Τωρα στα του αγωνα περα απο την καλη εκκινηση του γιατρου no surprices!Και στη Χερεθ μια απ΄τα ιδια θα δουμε!Η Ντουκ δυστυχως ειναι πισω ακομα!Next year......
Kατσε να φτιαξει ο ωμος του ντοκ και μετα ολοι θα φανε καλα...:metalo:

Αγγελος χατζη
21-03-11, 16:07
Kατσε να φτιαξει ο ωμος του ντοκ και μετα ολοι θα φανε καλα...:metalo:
:okk::okk::okk:

nasos
21-03-11, 21:12
Νομιζω οτι τα favori για φετινο πρωταθλημα ειναι ο Stoner και ο Lorenzo.. και λιγο πιο outsider ο Pedrosa..
Δεν βλεπω τιποτα σε ιταλικη ομαδα η ιταλικη μοτοσυκλετα η ιταλο οδηγο.. πικρα και απογοητευση , αν και τον συμπαθω πολυ το Stoner !
ειναι αυστραλος μαικ ο στονερ.

SR
22-03-11, 08:44
ειναι αυστραλος μαικ ο στονερ.

Αφού είμαστε σχεδόν όλοι με την ξαδελφούλα μας Ducati και με Rossi, γιατί δεν κανονίζουμε καμια κοινη εξόρμηση Alfisti - Ducatisti ίσως και για παρακολούθηση κανενός κοντινού MotoGP ;

nasos
22-03-11, 20:10
Αφού είμαστε σχεδόν όλοι με την ξαδελφούλα μας Ducati και με Rossi, γιατί δεν κανονίζουμε καμια κοινη εξόρμηση Alfisti - Ducatisti ίσως και για παρακολούθηση κανενός κοντινού MotoGP ;
εμεις σωτο καθε καλοκαιρι παμε η ιδια παρεα μπρνο απο κερκυρα με τις μηχανες οδικως.5 μοτοσακα συνηθως.(αργοι οι τρεις).:lol:
αλλα για ιταλια αμα κανονισουμε ως αλφιστι μεσα ειμαι.

g_tagkalicious
24-03-11, 11:02

:okk:

nasos
02-04-11, 22:26
..ωχ,θα τον πιουμε αυριο..:shifty::lol:

SVP
03-04-11, 00:53
τι εγινε?

Dimid
03-04-11, 01:09
..ωχ,θα τον πιουμε αυριο..:shifty::lol:

:drink:

να τον πιείτε, εμείς είμεθα κατά τζαπάν μεριά, δεν σπάω δεν χαλάω και απ ότι φαίνεται για φέτος, όλα τα πατάω :angel:
Ελπίζω ο Pedrosa να τρίψει την μούρη του ποντικομούρη αύριο :twisted:

Dimid
03-04-11, 01:11
τι εγινε?

Σέρνεται η Ducati, έπεσε και ο Vale, έδεσε το γλυκό.

^Deadly_Sin^
03-04-11, 15:12
Νομιζω οτι η περιγραφη του αγωνα σημερα εφθασε σε νεα επιπεδα αθλιοτητας :wall:

Timos
03-04-11, 15:26
A ρε Ρόσσι....
Διατσίδης είναι Οκ...ο άλλος ο βαρύμαγκας τι δουλειά έχει?

SVP
03-04-11, 15:55
Πολύ επεισοδιακός αγώνας, με τον Spies τι εγινε? , δε το ειδα.

milanopassion
03-04-11, 16:09
Ανεξαρτητα απο το αποτελεσμα,ευχαριστηθηκα ροσι απο τα παλια.

alfa147maniac13
03-04-11, 16:16
Ατακα της χρονιας απο τον Casey Stoner!!!:lol::lol:Ειχα χρονια να δω τετοιο αγωνα!!!Κριμα για τον γιατρο γιατι απο οτι εδειχνε πηγαινε καλα!Μεγαλο κριμα ομως και για τον Ψηλο!!!!!ΘΕΛΩ ΒΡΟΧΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ!

Timos
03-04-11, 16:31
Πολύ επεισοδιακός αγώνας, με τον Spies τι εγινε? , δε το ειδα.

1 γύρω αφού πέρασε στην 2η θέση και απομακρυνόταν....έπεσε κι αυτός.

nasos
03-04-11, 21:11
A ρε Ρόσσι....
Διατσίδης είναι Οκ...ο άλλος ο βαρύμαγκας τι δουλειά έχει?
τσαρουχας.ηθοποιος κ συγγραφεας παιδικων παραμυθιων.παντρεμενος με την παπαθωμα.ηγετικο στελεχος στο κυκλωμα του..(...)
μηχανοβιος ξαφνικα στα 40 του.:lol:

nasos
03-04-11, 21:16
Νομιζω οτι η περιγραφη του αγωνα σημερα εφθασε σε νεα επιπεδα αθλιοτητας :wall:
εχεις δικιο.δεν μπορουν να κερδισουν το επιπεδο των αυτων που αγαπανε την μοτο.
τσολιαδες..
..κ κερδισε τον αγωνα σημερα ο μονος που δεν οδηγησε γρηγορα..:lol:

Timos
03-04-11, 21:16
τσαρουχας.ηθοποιος κ συγγραφεας παιδικων παραμυθιων.παντρεμενος με την παπαθωμα.ηγετικο στελεχος στο κυκλωμα του..(...)
μηχανοβιος ξαφνικα στα 40 του.:lol:

Των ήξερα από την γυναίκα του...:s5oeat:

nasos
03-04-11, 21:36
Των ήξερα από την γυναίκα του...:s5oeat:
..κ αυτη τον γνωρισε μεσω ζαλμα..:lol:
..κ ο νινιος με την δραγουμη ηταν αδιακριτοι κεινο το βραδυ..:lol:

Timos
03-04-11, 21:38
..κ αυτη τον γνωρισε μεσω ζαλμα..:lol:
..κ ο νινιος με την δραγουμη ηταν αδιακριτοι κεινο το βραδυ..:lol:

:ilove: Espresso μου έχεις γίνει....:ilove:

nasos
03-04-11, 21:50
:ilove: Espresso μου έχεις γίνει....:ilove:
:hysterical::lol::lol::lol:

PANOS 155
03-04-11, 21:52
..κ κερδισε τον αγωνα σημερα ο μονος που δεν οδηγησε γρηγορα..:lol:

+1000!!Δεν τον παω καθολου...Βλακεια του Ροσσι.Ο Σιμμοντσελι θα ηθελα να βγει!

SVP
03-04-11, 21:55
Στη ducati γιατι παντα (απο τοτε που πηγε ο στονερ αναφερομαι) ο ''καλος '' οδηγος εχει χαωτικη διαφορα απο τον "δευτερο''?

red_monster
03-04-11, 22:12
Στη ducati γιατι παντα (απο τοτε που πηγε ο στονερ αναφερομαι) ο ''καλος '' οδηγος εχει χαωτικη διαφορα απο τον "δευτερο''?

γιατί η ντουκάτι δεν οδηγείται... είναι εξαιρετικά δυστροπη ...
θέλει επιθετική οδήγηση για να κρατήσει τα λάστιχα σε θερμοκρασία λειτουργίας...
απλώς άλλο οι υπόλοιποι οδηγοί και άλλο ο ρόσσι ... για αυτόν και την διάταξη του κινητήρα αλλάζουν...

nasos
04-04-11, 21:22
θέλει επιθετική οδήγηση για να κρατήσει τα λάστιχα σε θερμοκρασία λειτουργίας...

..ρε συ κοκκινε με κανεις χωρις να θελω να σε μεταφερω στους τσολιαδες των
διτροχων πειρασμων δηλ..:lol::lol::lol:

red_monster
04-04-11, 22:32
..ρε συ κοκκινε με κανεις χωρις να θελω να σε μεταφερω στους τσολιαδες των
διτροχων πειρασμων δηλ..:lol::lol::lol:

έχεις διαφορετική άποψη??
όλοι οι οδηγοί για τον ίδιο λόγο παραπανιούνται...
οι μόνοι που ήταν άμεσα γρήγοροι ήταν οι stoner + de puniet που είναι πιο επιθετικοί...
από εκεί και πέρα μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε, δεν νομίζω να έχει κανείς την δυνατότητα να οδηγήσει καμία...
και από την γενικότερη φιλοσοφία της ντουκάτι περιμένω κάτι περισσότερο ειδικό και επιθετικό...
από το καρμυρατερίσιο m600 μέχρι το s4rs η φιλοσοφία και οι παραξενιές είναι κοινές...

nasos
05-04-11, 21:02
έχεις διαφορετική άποψη??
όλοι οι οδηγοί για τον ίδιο λόγο παραπανιούνται...
οι μόνοι που ήταν άμεσα γρήγοροι ήταν οι stoner + de puniet που είναι πιο επιθετικοί...
από εκεί και πέρα μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε, δεν νομίζω να έχει κανείς την δυνατότητα να οδηγήσει καμία...
και από την γενικότερη φιλοσοφία της ντουκάτι περιμένω κάτι περισσότερο ειδικό και επιθετικό...
από το καρμυρατερίσιο m600 μέχρι το s4rs η φιλοσοφία και οι παραξενιές είναι κοινές...
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/155750_109749372430914_100001875566096_84441_53118 99_n.jpg

milanopassion
06-04-11, 14:35
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/155750_109749372430914_100001875566096_84441_53118 99_n.jpg
:hysterical::hysterical::hysterical:

dr.alfisti
06-04-11, 20:17
πειτε μου οτι ειναι φωτοσοπ:hysterical::hysterical:

nasos
06-04-11, 21:46
οχι ρε δεν ειναι,απλα ξυνουμε οτι κρεμεται..:lol::lol::lol:

Timos
06-04-11, 21:52
οχι ρε δεν ειναι,απλα ξυνουμε οτι κρεμεται..:lol::lol::lol:

Ξεκίνα τον μικρό μαθήματα...
UVlfZZXGmTI

nasos
06-04-11, 22:22
εχω ξεκινησει τις μικρες εντουρο με ρεπλικα μινι μπαικ κτμ απο περσι.:lol:(50αρι 3.5αλογα κ 50 τλκη ε?:lol:)βαλαμε κ ροζ φιλτρο αερα ε?:lol::lol:
παρελαση οι γαμπροι της εκτης με τα ποδηλατα για τις θυγατερες που αν κ δευτερα ταξη σουζαρουν με βοηθεια αλλα πεφτουν.:lol:

Dimid
07-04-11, 07:03
εχω ξεκινησει τις μικρες εντουρο με ρεπλικα μινι μπαικ κτμ απο περσι.:lol:(50αρι 3.5αλογα κ 50 τλκη ε?:lol:)βαλαμε κ ροζ φιλτρο αερα ε?:lol::lol:
παρελαση οι γαμπροι της εκτης με τα ποδηλατα για τις θυγατερες που αν κ δευτερα ταξη σουζαρουν με βοηθεια αλλα πεφτουν.:lol:

Αργότερα κλαίνε που θα βουτάνε το ντουκι το βράδυ όταν εσύ θ'εισαι ραμολιμέντο με σούπα χαλαρά :lol:

nasos
07-04-11, 08:38
Αργότερα κλαίνε που θα βουτάνε το ντουκι το βράδυ όταν εσύ θ'εισαι ραμολιμέντο με σούπα χαλαρά :lol:

Dimid
01-05-11, 07:51
Σήμερα έχουμε παιδκή χαρά.

Και ο ιθπανόθ ποντικομούρηθ εκείθ θα είναι. φθτου :yuk:

nasos
01-05-11, 23:04
ωραιος ο ντανι.ξηγηθηκε τεχνη το παιδι.τον παω κ ας οδηγα κινεζικο μηχανακι...:ilove:

SVP
01-05-11, 23:19
1ος αγώνας μετά από πολύ καιρό που άντεξε με γρήγορο ρυθμό μέχρι το τέλος!

Dimid
02-05-11, 07:18
ωραιος ο ντανι.ξηγηθηκε τεχνη το παιδι.τον παω κ ας οδηγα κινεζικο μηχανακι...:ilove:

Είδα και την ιταλίδα, ρε τι καρσιλαμάς είναι τουτ, να μην μπορεί να αντέξει μερικά μέτρα τελικής ταχύτητας :dizzy:

Να το χαιρόσαστε :hysterical:

nasos
02-05-11, 08:30
:tongue: ευθειακηδες..:lol:

Dimid
02-05-11, 18:23
:tongue: ευθειακηδες..:lol:

:lol:

είδα και τους στριφτερούς, πέφτουμε-δεν-πέφτουμε & βοήθα Παναγιά, που πάτε ρε με το οινγκο μπόνγκο :tease:

nasos
02-05-11, 22:32

είδα και τους στριφτερούς, πέφτουμε-δεν-πέφτουμε & βοήθα Παναγιά, που πάτε ρε με το οινγκο μπόνγκο :tease:
:tongue: πλαισιο βαραντερο εχετε μη μιλας:tongue:

Dimid
03-05-11, 06:19
:tongue: πλαισιο βαραντερο εχετε μη μιλας:tongue:

Σκέψου δλδ να μπει και τπτ χάι τεκ τοκ τακ πλαίσιο τι έχει να γίνει. Δεν κάνετε κοπια καλυτερα τα βαρκαδέρο μπας και δειτε και βάθρο δλδ :P:P:P

nasos
03-05-11, 07:11
που πατε με τα κυμκο ρε??????:hysterical::hysterical:

nasos
15-05-11, 22:10
νομιζω οτι αδικηθηκε λιγο ο σιμονσελι.
αν κ παω τον ντανι με χιλια δεν μπορω να καταλαβω πως ενας
τοσο εμπειρος αναβατης δεν προβλεψε την επαφη για να πεσει στα φρενα.:shifty:
η αποψη μου βεβα ειναι παρασκηνιακη αλλα νομιζω οτι ειχε ηδη σκοπευσει
την γραμμη κ αν εκοβε για να αποφυγει επαφη θα επαιζε χαισλαιντινγκ οπερ κ ρισκαρε.

Αγγελος χατζη
15-05-11, 22:59
στο πλανο που δειχνει απο πισω φαινεται ο ντανι ενω φρεναρει υπο κλιση να σηκωνεται λιγο ο πισω τροχος.και γενικα δειχνει να μην περιμενε την κινηση του σιμοντσελι και να αντεδρασε ατσαλα.και εγω νομιζω οτι ο ψηλος αδικηθηκε.

Asotos147
15-05-11, 23:15
στο πλανο που δειχνει απο πισω φαινεται ο ντανι ενω φρεναρει υπο κλιση να σηκωνεται λιγο ο πισω τροχος.και γενικα δειχνει να μην περιμενε την κινηση του σιμοντσελι και να αντεδρασε ατσαλα.και εγω νομιζω οτι ο ψηλος αδικηθηκε.
+1 :okk:

Dimid
16-05-11, 06:24
Πάντως ο ιθπανόθ πήρε το δύο το μακρύτερο και πολύ μ' άρεσει. Ελεγε πολλά ο ποντικομούρηθ όταν ο Βάλε πήγε στην ντουκ.

Ο ντόκτορ είναι ένας και ένας θα παραμείνει.

Σκέψου τι ανταλλακτικό μάζεψαν μετά τον αγώνα οι θεατές, έτρεξαν οι Ντουκάτι, όλο και κάτι άφηναν πίσω τους :lol:

nasos
16-05-11, 06:57
Πάντως ο ιθπανόθ πήρε το δύο το μακρύτερο και πολύ μ' άρεσει. Ελεγε πολλά ο ποντικομούρηθ όταν ο Βάλε πήγε στην ντουκ.

Ο ντόκτορ είναι ένας και ένας θα παραμείνει.

Σκέψου τι ανταλλακτικό μάζεψαν μετά τον αγώνα οι θεατές, έτρεξαν οι Ντουκάτι, όλο και κάτι άφηναν πίσω τους :lol:
φιλαρακι εμεις αγοραζουμε παντα μεταχει λαστιχα απο γιαπωνεζικα.ποτε καινουργια.:P

Dimid
16-05-11, 18:04
φιλαρακι εμεις αγοραζουμε παντα μεταχει λαστιχα απο γιαπωνεζικα.ποτε καινουργια.:P

Με τόσα που ξοδεύετε σε ανταλλακτικά, που να βρεθεί σάλιο για καινούργια πατούμενα :tease:

nasos
16-05-11, 21:36
Με τόσα που ξοδεύετε σε ανταλλακτικά, που να βρεθεί σάλιο για καινούργια πατούμενα :tease:
ξοδευουμε για ελαφρωμα ρε κ οχι για κρατημα..:tongue:

Dimid
16-05-11, 23:24
ξοδευουμε για ελαφρωμα ρε κ οχι για κρατημα..:tongue:

Ελάφρωμα στο ελάφρωμα θα σας μεινουν μόνο τα λάστιχα :lol:
από τα μεταχει τζαπανηζ ε ..:tongue:

τώρα καταλαβα γιατί όλες οι ντουκοφωτό δείχνουν πάντα σε ακτινογραφία τον σκελετό :angel:

nasos
17-05-11, 06:47
Ελάφρωμα στο ελάφρωμα θα σας μεινουν μόνο τα λάστιχα :lol:
από τα μεταχει τζαπανηζ ε ..:tongue:

τώρα καταλαβα γιατί όλες οι ντουκοφωτό δείχνουν πάντα σε ακτινογραφία τον σκελετό :angel:
:offtopic:

Dimid
17-05-11, 07:38
:offtopic:

:eek: :confused:

nasos
17-05-11, 08:35
:eek: :confused:
:eek::eek::eek:

Dimid
04-06-11, 16:07
Σημερινοί χρόνοι : 3 Ιταλά στις 7 πρώτες θέσεις :okk:

Simo, Dov & Vale, αυτά γίνονται όταν έχεις υποδομή ως χώρα. Αν ο Μπούστας είχε γεννηθεί Boustasino θα είχε πάρει παραμάσχαλα κόσμο.

Honda είπαμε στην 1η θέση..? :confused:

nasos
04-06-11, 21:42
ρε dimidino ο μπυστας για να φτασει ως εκει που εφτασε εχει γεμισει σιδερα σε ολο το σωμα του.ναναι καλα το παιδι αλλα λεμε τωρα..
με πιανεις νομιζω γιατι βαριεμαι να αναλυω.
ο σιμονσελι αυριο θα ξαναπεσει γιατι ρισκαρει πανω απ τις δυνατοτητες του.
αλλο οι κατατακτηριες κ αλλος ο αγωνας.(στα μηχανακια παντα.)

nick4591
04-06-11, 22:35
Honda είπαμε στην 1η θέση..? :confused:

Ναι, τεχνογνωσία gp για να πουλάνε ισπανικά transalp ...
(έλα μωρέ Dimid με τη βρωμοχόντα)

ρε dimidino ο μπυστας για να φτασει ως εκει που εφτασε εχει γεμισει σιδερα σε ολο το σωμα του.ναναι καλα το παιδι αλλα λεμε τωρα..

Kι όμως... πέφτει μια φορά στα δέκα χρόνια !

Dimid
05-06-11, 06:48
με πιανεις νομιζω γιατι βαριεμαι να αναλυω.
ο σιμονσελι αυριο θα ξαναπεσει γιατι ρισκαρει πανω απ τις δυνατοτητες του.
αλλο οι κατατακτηριες κ αλλος ο αγωνας.(στα μηχανακια παντα.)

ναι, ναι, ναι. Αλλά υποθετικά μιλώντας και μόνο, αν είχαμε πίστες, χορηγούς, παιδεία, όλοι θα είχαν μία προοπτική καλύτερη από σήμερα ( δλδ μηδέν ).
Τι τα θες Νας, κοίτα γύρω σου και πες μου ότι είμαι φάουλ.

Τσι ποπης θα γίνει σήμερις :lol::lol:

Dimid
05-06-11, 06:52
Ναι, τεχνογνωσία gp για να πουλάνε ισπανικά transalp ...
(έλα μωρέ Dimid με τη βρωμοχόντα)

Αλλο τα gp, άλλο οι πωλήσεις. Bean counters και εδώ, όπως σε κάθε multi national corp.

ποιόν είπες μωρέ ωρέ ? :bye:

SVP
05-06-11, 11:48
Πως και εκανε τοσο καλο χρονο η ducati?!

nasos
05-06-11, 12:18
αλλο πλαισιο.

Dimid
05-06-11, 17:32

γκουχου γκουχου :lol::lol::lol:

nasos
12-06-11, 07:32
ουτε σημερα τρεχει ο πεντροζα.:(

Dimid
12-06-11, 07:34
ουτε σημερα τρεχει ο πεντροζα.:(

και συ τι κόπτεσαι, Honda οδηγεί, όχι Ντούκι. σε καλό θα σας βγεί. αν και ο αγέλαστος Νικυ το έχει το θέμα :cool:

nasos
12-06-11, 11:18
και συ τι κόπτεσαι, Honda οδηγεί, όχι Ντούκι. σε καλό θα σας βγεί. αν και ο αγέλαστος Νικυ το έχει το θέμα :cool:
μα δεν με νοιαζει τι οδηγει.σαν στυλ οδηγησης τον συμπαθω.

Dimid
12-06-11, 16:46
Ευγε στον Βάλε, κρίμα για τον Σιμοντσέ. Ο μικρός το κατέχει το άθλημα.:shifty:

nasos
12-06-11, 21:11
Ευγε στον Βάλε, κρίμα για τον Σιμοντσέ. Ο μικρός το κατέχει το άθλημα.:shifty:
το κατεχει αλλα πεφτει ομως κυριε δημητρη.
(κ καλα τι περιοχη ειναι οι οικαδε :search:?ο βιτ εχει επεκεινα.:dizzy:)
τι συνομωσια παιζει?:shifty: F1..?

Dimid
13-06-11, 10:39
το κατεχει αλλα πεφτει ομως κυριε δημητρη.
(κ καλα τι περιοχη ειναι οι οικαδε :search:?ο βιτ εχει επεκεινα.:dizzy:)
τι συνομωσια παιζει?:shifty: F1..?

Πέφτει τώρα μεν, ο καιρός γαρ εγγύς δε...
Τώρα αν του πάει καλύτερα η οπτική γωνία του "βλέπω σπίθες και το ρημαδιό μου καπάκι" ε καλά να πάθει ..:lol::lol:

Οίκαδε :

http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BF%CE%AF%CE%BA%CE%B1%CE%B4%CE%B5

Συνομωσία :
http://pneymatiko.files.wordpress.com/2008/11/squareandcompassesembroideredgraphic1.jpg?w=295&h=320 (http://pneymatiko.files.wordpress.com/2008/11/squareandcompassesembroideredgraphic1.jpg)

πες με τι άλλο θες να κάνω για σένα μπρε :lol::lol::lol:

nasos
13-06-11, 22:00
πες με τι άλλο θες να κάνω για σένα μπρε :lol::lol::lol:
να οργανωσουμε καμια ιταλιατζομπ να κονομησουμε..:lol::tongue:

Dimid
13-06-11, 22:48
να οργανωσουμε καμια ιταλιατζομπ να κονομησουμε..:lol::tongue:

Capo is my mid name :lol:

λες ? :confused:

angelos_ARlover
25-06-11, 03:21
Ρε παιδια, βλεπω τωρα τις κατατακτηριες στο moto gp και εχω μια απορια. Γιατι καποιοι οδηγοι πριν απο τις σστροφες απλωνουν ολο ποδι εξω απο την μηχανη?

SVP
25-06-11, 03:51
Δε το κανουν εξολοκλήρου επίτηδες, είναι από τα g του φρεναρίσματος.

angelos_ARlover
25-06-11, 04:13
Αμα ειναι απο τα g γιατι δεν γινεται και στα 2 ποδια αλλα μονο σε αυτο που κοιταει μεσα στην στροφη?

nasos
25-06-11, 08:07
Αμα ειναι απο τα g γιατι δεν γινεται και στα 2 ποδια αλλα μονο σε αυτο που κοιταει μεσα στην στροφη?
γιατι με το αλλο κατεβαζουν ταχυτητα.:lol::lol::lol:

angelos_ARlover
25-06-11, 09:37
Ναι αλλα στις αριστερες στροφες που αμολανε το αριστερο ποδι με τι κατεβαζουν? Η παντα μονο το δεξι βγαζουν?

Αγγελος χατζη
25-06-11, 09:50
ξερω οτι αυτο το ξεκινησε πρωτος ο βαλε.ο ιδιος εχει πει οτι δε κερδιζει κατι και οτι του ειναι πιο βολικο.εγω νομιζω οτι πρεπει να βοηθαει και λιγο στη μεταφορα βαρους στο εσωτερικο της στροφης ωστε να ετοιμαστει μετα να γυρει το μηχανακι.

nasos
25-06-11, 10:30
Ναι αλλα στις αριστερες στροφες που αμολανε το αριστερο ποδι με τι κατεβαζουν? Η παντα μονο το δεξι βγαζουν?
δεν αμολανε ποτε το αριστερο ποδι ρε αγγελε.θα πεσουν.μην σε μπερδευει
ο τροπος οδηγησης μοταρντ.εδω ειναι αλλες οι ταχυτητες κ τα τζι.
ναι μεν σε φρεναρισμα απο τελικες το νοιωθεις πολυ ελαφρυ κ το χανεις λιγο
αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το αμολανε.μαλλον απο τα τζι.
φυσικα μπορει να μας διαφωτισει κ να μας κανει την τιμη ο μοναδικος κ
ανεπαναληπτος αγωνιζομενος τεστατρετα διμιδ.:lol:

SVP
25-06-11, 10:33

:hysterical:

Dimid
25-06-11, 20:25

Τι ? και να παρακάμψω τον μέγκα λιώνωκαιτισολες σινσέι, τον τοις πάσι γνωστό εις Σέρρας προπονηθέντα και τα πάντα ποιηθέντα, τον ξακουστό ψαλιδαδενεχω χαχα εκ βορείων ορμώμενο μηδέ εξαιρούμενο και κατά κόσμον nasos ?

δεν νομίζω.

στο κάτω κάτω της πληκτρογραφής, ποίος είμαι εγώ, ποίος λέγω ?

:lol::lol::lol: :tease:

nasos
25-06-11, 21:58
Τι ? και να παρακάμψω τον μέγκα λιώνωκαιτισολες σινσέι, τον τοις πάσι γνωστό εις Σέρρας προπονηθέντα και τα πάντα ποιηθέντα, τον ξακουστό ψαλιδαδενεχω χαχα εκ βορείων ορμώμενο μηδέ εξαιρούμενο και κατά κόσμον nasos ?

δεν νομίζω.

στο κάτω κάτω της πληκτρογραφής, ποίος είμαι εγώ, ποίος λέγω ?

:lol::lol::lol: :tease:
:hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::i love::ilove::ilove:

nasos
14-08-11, 08:49
:whistling::whistling::shifty:

Dimid
14-08-11, 09:24
:whistling::whistling::shifty:

Ωωωω, ο ντάσκαλος, ο μεγκα σενσει, ήταν εντώ :eek:

Ασε Νας, ηρθα Πάτρα να δω πως κουμαντάρουν τα παπόρια, η συνέχεια επί της οθόνης ...

Dimid
27-08-11, 19:34
μήπως είδε κανείς σήμερα δοκιμαστικά ?? δεν έχω ιδέα τι παίχτηκε..

Αγγελος χατζη
27-08-11, 20:19
νομιζω οτι ξεκινουν σε μιση ωρα.μεχρι στιγμης στα ελευθερα, χοντα (στονερ) και γιαμαχα (σπις) πανε καλα αν και ολοι ειχαν θεματα με την προσφυση λοφω καινουριας πισσας.

nasos
27-08-11, 22:27
τις μια μμ σημερα τα δοκιμαστικα κ 23.45 αυριο ο αγωνας στον σκαι.

Dimid
28-08-11, 07:57
τις μια μμ σημερα τα δοκιμαστικα κ 23.45 αυριο ο αγωνας στον σκαι.

Τι θα γίνει με την ιταλίδα, καταστρέφει και την υστεροφημία του Βάλε. Τι να τα κάνω τα μοναδικά & ανεπανάληπτα πλαίσια αν δεν μπορεί να στρίψει ούτε στο ελάχιστο.
Απορώ που οι φήμες για αποχώρηση του Ρόσσι δεν έχουν γίνει ακόμη πραγματικότητα.

MadKefalonian 33
28-08-11, 15:55
Τι θα γίνει με την ιταλίδα, καταστρέφει και την υστεροφημία του Βάλε. Τι να τα κάνω τα μοναδικά & ανεπανάληπτα πλαίσια αν δεν μπορεί να στρίψει ούτε στο ελάχιστο.
Απορώ που οι φήμες για αποχώρηση του Ρόσσι δεν έχουν γίνει ακόμη πραγματικότητα.
δεν εχουν γινει πραγματικοτητα γιατι υπαρχει και η φημη οτι θα βαλουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ενα ωραιο συμβατικο περιμετρικο πλαισιο.:cool:
Και τοτε θα ξαναπαρει τα πρωταθληματα το ενα πισω απο το αλλο.:metalo:

SVP
28-08-11, 18:57
Η ducati εκανε δοκιμες σε 2χ2 .

Dimid
28-08-11, 20:24
δεν εχουν γινει πραγματικοτητα γιατι υπαρχει και η φημη οτι θα βαλουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ενα ωραιο συμβατικο περιμετρικο πλαισιο.:cool:

Οταν και εάν και πότε. Καλά κρασιά, φέξε μου και γλύστρησα και τότε θα πάρει το ένα πίσω από το άλλο.
Τώρα βέβαια ΤΙ θα πάρει, άλλο θέμα. Αλλά θα πάρει κάτι, κανένα σοκολατάκι, τπτ φοντάν, ένα ξηρό καρπό βρε παιδί μου, να φάει και κάτι με το λίπτον, σκέτο δεν λέει. ;)

Η ducati εκανε δοκιμες σε 2χ2 .

Αμάν !! Το ξέρουν οι άλλες ομάδες να προετοιμαστούν ?? :tease:

tzak
28-08-11, 20:53
καποιοι κανετε πραγματικα σαν παιδακια. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ , κ το κυριοτερο δεν εχετε μαθει να κανετε υπομονη. θυμοσαστε την κατασταση τις yamaha ΠΡΙΝ παει ο Rossi? δεν νομιζω οτι αξιζει να αναλυσουμε κατι αλλο.

Dimid
28-08-11, 21:04
καποιοι κανετε πραγματικα σαν παιδακια. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ , κ το κυριοτερο δεν εχετε μαθει να κανετε υπομονη. θυμοσαστε την κατασταση τις yamaha ΠΡΙΝ παει ο Rossi? δεν νομιζω οτι αξιζει να αναλυσουμε κατι αλλο.

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς ?

tzak
28-08-11, 21:09
απο ποτε παρακολουθεις motogp ?

Dimid
28-08-11, 21:11
απο ποτε παρακολουθεις motogp ?

είμαι 49 ετών, κάνε λογαριασμό.

nasos
28-08-11, 21:36
είμαι 49 ετών, κάνε λογαριασμό.
κοιτα εχει κ δικιο ομως ο τζακ ε?αν εξαιρεσουμε οτι τα εχει παρει λιγο.:lol:
η αληθεια ειναι οτι ο ροσσι κ καποιοι εξισου ταλεντα τους φτιαχνουνε τα αμαξια κ τα μηχανακια αλλα οι μεγαλοεταιριες ψαχνουν το κερδος ουσιαστικα κ την δοξα.
θα φτιαξει ο βαλε την ντουκ να ανταπεξερθει στον ανταγωνισμο,θα παρει ο σιμονσελλι 2-3 κουπες μολις παει στην ντουκ κ η ζωη συνεχιζεται..τα ξες.
ειμαι 41 κ ξυνω ακομα.κ με παπι.:hysterical:

Dimid
28-08-11, 21:48
δλδ είμαστε άρρωστοι και γιατρειά δεν υπάρχει :lol:
ο τζάκ κακώς τα πήρε, όπως ξέρεις οι 2τροχοι αλληλοπειραζόμαστε αλλά δεν χαλάμε και τις σχέσεις μας, όλα με το χαμόγελο & το τρελλό πείραγμα.
αυτός το πήρε σοβαρά, κακώς κάκιστα.

το παπί που ξύνεις, ιάπωνας είναι ? :lol:

nasos
28-08-11, 21:57
δλδ είμαστε άρρωστοι και γιατρειά δεν υπάρχει :lol:
ο τζάκ κακώς τα πήρε, όπως ξέρεις οι 2τροχοι αλληλοπειραζόμαστε αλλά δεν χαλάμε και τις σχέσεις μας, όλα με το χαμόγελο & το τρελλό πείραγμα.
αυτός το πήρε σοβαρά, κακώς κάκιστα.

το παπί που ξύνεις, ιάπωνας είναι ? :lol:
νιιι,ταουν μειτ γιαμαχα με διαφορικο 72αρι καραφτιαγμενο.του 1983.:lol:
του εβγαλα κ τον φακο απο φωτα γιατι βρηκα τροπετακι μουτσουνα.:hysterical::hysterical::hysterical:

tzak
28-08-11, 21:59
δεν αρπαχτηκα βρε παλικαρια απλα δεν σηκωνω λεξη για τον rossi κ τα κοκκινα... :P:P

nasos
28-08-11, 22:00
δεν αρπαχτηκα βρε παλικαρια απλα δεν σηκωνω λεξη για τον rossi κ τα κοκκινα... :P:P
..οδηγεις γιαπωνεζικο ομως..εχουμε ντοκουμεντα..:shifty:

MadKefalonian 33
28-08-11, 22:01
εγω δεν ξερω να χανω γιαυτο μολις βαλει πλαισιο το ντουλαπι ο ροσσι θα τους ξανα....

tzak
28-08-11, 22:01
οδηγουσα κ τζαπονεζικα δεν ειμαι κολλημενος!!!! χαχαχαχα

Dimid
28-08-11, 22:07
του εβγαλα κ τον φακο απο φωτα γιατι βρηκα τροπετακι μουτσουνα.:hysterical::hysterical::hysterical:

ου κέυ τότες :lol:

..οδηγεις γιαπωνεζικο ομως..εχουμε ντοκουμεντα..:shifty:

:confused: για πε, για πε

εγω δεν ξερω να χανω γιαυτο μολις βαλει πλαισιο το ντουλαπι ο ροσσι θα τους ξανα....

Πουλάνε κάτι ντουλάπες στι ΙΚΕΑ μούρλια, να βάλουν εκεί πλαίσιο να σαρώσουν :lol:

nasos
28-08-11, 22:07
εσυ τωρα,αληθεια,το τσουτσουνακισ πως το δουλευεις?
πως το ξυνεις????:lol::lol::lol:

nasos
28-08-11, 22:13
:confused: για πε, για πε
τον πηγα βολτα με το 1098 κ μου ειπε.:tongue:

MadKefalonian 33
28-08-11, 22:15
εσυ τωρα,αληθεια,το τσουτσουνακισ πως το δουλευεις?
πως το ξυνεις????:lol::lol::lol:
με τους γυψοναρθηκες.Δοκιμασε το και δεν θα χασεις:P

tzak
28-08-11, 22:16
κανα link free εχουμε παιδια?

MadKefalonian 33
28-08-11, 22:19
http://www.woop.gr/

nasos
28-08-11, 22:20
με τους γυψοναρθηκες.Δοκιμασε το και δεν θα χασεις:P
:lol::lol:,περαστικα να ειναι γιατι αλλωστε ολοι εχουμε τα σημαδια μας.(οι γρηγοροι οχι οι τσολιαδες που στριβουν μονο κεφαλι).:whistling:

MadKefalonian 33
28-08-11, 22:25
:lol::lol:,περαστικα να ειναι γιατι αλλωστε ολοι εχουμε τα σημαδια μας.(οι γρηγοροι οχι οι τσολιαδες που στριβουν μονο κεφαλι).:whistling:
πες τα γιατι μου εχουν πρηξει τ'...........αυτια:lol:

Dimid
28-08-11, 22:28

πάρε μία τέτοια βρε, θα ξεραθεί το στόμα σου :lol:

http://mykefallonia.gr/blog/wp-content/uploads/2011/04/SFYRIXTRA.jpg

nasos
28-08-11, 22:29
http://www.woop.gr/
14oς ο βαλε οκ.θα βγει 6ος.:angel:

nasos
28-08-11, 22:31
πάρε μία τέτοια βρε, θα ξεραθεί το στόμα σου :lol:

http://mykefallonia.gr/blog/wp-content/uploads/2011/04/SFYRIXTRA.jpg
χαχαχα,ασε τζιμ εχω αγριεψει ουτε γρηγορο μηχανακι εχω κ ουτε αυτοκινητο.:mad: :x

MadKefalonian 33
28-08-11, 22:33
χαχαχα,ασε τζιμ εχω αγριεψει ουτε γρηγορο μηχανακι εχω κ ουτε αυτοκινητο.:mad: :x
μην τα λες του μητς.
Κι αυτος τωρα εγινε ημι-γληγορος:hysterical:

Dimid
28-08-11, 22:33
έλα αθηνς να πάρεις το αραρ βολτίτσα

Dimid
28-08-11, 22:38
μην τα λες τοτ μητς.
Κι αυτος τωρα εγινε ημι-γληγορος:hysterical:

αργός-γρήγορος μία δεκάρα δεν δίνω, σήμερα 8μιση πορνό πήρα το μικρό μου, πήγαμε παραλία Γλυφάδα μετά Υμηττό μέχρι τα ραντάρ και το κατα φχαριστήθηκα.

Μόνος μου, ολομόναχος και την καταβρήκα, αν και στρώνω μοτέρ οπότε μέχρι 7Κ σαλ, όνειρο :love:

GeoZ
29-08-11, 11:38

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα το πρόβλημα στην ουσία είναι τα spec tires γιαυτό και στο βρεγμένο είναι πιο ανταγωνιστική απο ότι στο στεγνό,το να παίξει στα χωράφια του αλουμινένιου πλαισίου με τους Ιάπωνες να έχουν 30 χρόνια πείρα εκεί δεν νομίζω να είναι η λύση. Για εμένα η ζητάει απο την νέα χρονιά να μπορεί να βάλει τα λάστιχα που θέλει ή τους λέει να πάνε να μ@μηθούν και να γυρίσει στα SBK.

Δες και αυτό:
http://motomatters.com/analysis/2011/08/08/the_trouble_with_the_ducati_desmosedici_.html

tzak
29-08-11, 15:21
φοβερο αρθρο. ευγε...

MadKefalonian 33
29-08-11, 22:53
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα το πρόβλημα στην ουσία είναι τα spec tires γιαυτό και στο βρεγμένο είναι πιο ανταγωνιστική απο ότι στο στεγνό,το να παίξει στα χωράφια του αλουμινένιου πλαισίου με τους Ιάπωνες να έχουν 30 χρόνια πείρα εκεί δεν νομίζω να είναι η λύση. Για εμένα η ζητάει απο την νέα χρονιά να μπορεί να βάλει τα λάστιχα που θέλει ή τους λέει να πάνε να μ@μηθούν και να γυρίσει στα SBK.

Δες και αυτό:
http://motomatters.com/analysis/2011/08/08/the_trouble_with_the_ducati_desmosedici_.html
Γιωργο ειναι δεδομενο οτι πλαισιο θα φτιαξει με καποιον που ξερει ηδη να φτιαχνει περιμετρικα,δεδομενου οτι δεν προϋπαρχει πειρα.Τα λαστιχα θα ηταν μια λυση με ΑΥΤΟ το πλαισιο αλλα αν εβαζαν ενα κοινο περιμετρικο δεν θα ειχε αναγκη.

GeoZ
29-08-11, 23:19
Γιωργο ειναι δεδομενο οτι πλαισιο θα φτιαξει με καποιον που ξερει ηδη να φτιαχνει περιμετρικα,δεδομενου οτι δεν προϋπαρχει πειρα.Τα λαστιχα θα ηταν μια λυση με ΑΥΤΟ το πλαισιο αλλα αν εβαζαν ενα κοινο περιμετρικο δεν θα ειχε αναγκη.

Ο διάβολος βρίσκεται στις λεπτομέρειες,ένα περιμετρικό φτιάχνουν όλοι,περιμετρικό που θα κερδίζει αγώνες όμως; Για να φανταστείς κοντά στο 0.5 δευ/το στο γύρο είναι η διαφορά με αυτό το πλαίσιο και η οποία σε δοκιμές με λεπτομέρειες όπως 1 χιλιοστό αλλαγής στην έδραση του πιρουνιού μίκρυνε.
Απο την μεριά μου ΔΕΝ θα άλλαζα ένα ολόκληρο μηχανάκι για να δουλέψουν τα πετρογεφύρια που είναι φτιαγμένα για τα γιαπωνέζικα πλαίσια,θα τους έλεγα να πάνε να μ@μηθουν και θα σηκωνόμουν να φύγω.
Ας το κάνουν μονομάρκα να τρέχουν με χόντα να τελειώνει το πανηγυράκι των κ%λόγερων,μας έκοψαν τα δίχρονα,τα φόρτωσαν μπλιμπλίκια, μας κόβουν και τα μικρά, ε ας κάτσουν μόνοι τους......

Dimid
30-08-11, 07:16
Απο την μεριά μου ΔΕΝ θα άλλαζα ένα ολόκληρο μηχανάκι για να δουλέψουν τα πετρογεφύρια που είναι φτιαγμένα για τα γιαπωνέζικα πλαίσια,θα τους έλεγα να πάνε να μ@μηθουν και θα σηκωνόμουν να φύγω.
...

Το εξηγείς λίγο καλύτερα πληζ ? :confused:

GeoZ
30-08-11, 15:09
Το εξηγείς λίγο καλύτερα πληζ ? :confused:

Το πρόβλημα είναι ότι το μηχανάκι δεν φορτίζει αρκετά το μπροστινό λάστιχο,όσο ο κατασκευαστής των spec tires (bridgestone) παίρνει feedback κατα 75% απο μηχανάκια με αλουμινένιο πλαίσιο αυτό δεν αλλάζει.
Για παράδειγμα με το βρόχινα ελαστικά που η εξέλιξη τους έχει μείνει στάσιμη τα τελευταία 2-3 χρόνια το μηχανάκι είναι ανταγωνιστικό.
Αν δεν υπήρχε και ο περιορισμός στις δοκιμές ίσως και να είχαν ήδη βρει λύση (παράδειγμα ο τελευταίος αγώνας όπου δοκίμασαν άλλο σημείο έδρασης των πηρουνιών στο πλαίσιο),ωστέ να μην χρειάζεται να οδηγιέται όπως έκανε ο Stoner, ο οποίος με το πολύ επιθετικό του στυλ προσπαθούσε να κραταέι σε θερμοκρασία το μπροστινό γιαυτό και μόλις έκοβε ρυθμό (απο κούραση ή για όποιον λόγο) συνήθως έπεφτε.

Με λίγα λόγια όλοι αυτοί οι περιορισμοί για μένα σπαταλούν ανθρώπινο δυναμικό και εργατοώρες για να ξεπεράσουν μια μ@λ@κια και μισή,πόροι που μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για να δούμε πραγματικά ριζοσπαστικές λύσεις και τεχνολογίες.

MadKefalonian 33
30-08-11, 18:58
Το πρόβλημα είναι ότι το μηχανάκι δεν φορτίζει αρκετά το μπροστινό λάστιχο,όσο ο κατασκευαστής των spec tires (bridgestone) παίρνει feedback κατα 75% απο μηχανάκια με αλουμινένιο πλαίσιο αυτό δεν αλλάζει.
Για παράδειγμα με το βρόχινα ελαστικά που η εξέλιξη τους έχει μείνει στάσιμη τα τελευταία 2-3 χρόνια το μηχανάκι είναι ανταγωνιστικό.
Αν δεν υπήρχε και ο περιορισμός στις δοκιμές ίσως και να είχαν ήδη βρει λύση (παράδειγμα ο τελευταίος αγώνας όπου δοκίμασαν άλλο σημείο έδρασης των πηρουνιών στο πλαίσιο),ωστέ να μην χρειάζεται να οδηγιέται όπως έκανε ο Stoner, ο οποίος με το πολύ επιθετικό του στυλ προσπαθούσε να κραταέι σε θερμοκρασία το μπροστινό γιαυτό και μόλις έκοβε ρυθμό (απο κούραση ή για όποιον λόγο) συνήθως έπεφτε.

Με λίγα λόγια όλοι αυτοί οι περιορισμοί για μένα σπαταλούν ανθρώπινο δυναμικό και εργατοώρες για να ξεπεράσουν μια μ@λ@κια και μισή,πόροι που μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για να δούμε πραγματικά ριζοσπαστικές λύσεις και τεχνολογίες.
οταν ανεβεις Αθηνα θα σου ξαναεξηγησω αυτο που σου ειχα πει πριν κανα χρονο στην "αρχιτεκτονικη".

GeoZ
30-08-11, 21:14
οταν ανεβεις Αθηνα θα σου ξαναεξηγησω αυτο που σου ειχα πει πριν κανα χρονο στην "αρχιτεκτονικη".

:confused: Ποίο αυτό για τα ολιγοκύλινδρα,ολιγοβάλβιδα,ημιμηχανάκια που αγοράζω απο απατεώνες Ευρωπαίους; :lol:

Dimid
30-08-11, 21:17
:confused: Ποίο αυτό για τα ολιγοκύλινδρα,ολιγοβάλβιδα,ημιμηχανάκια που αγοράζω απο απατεώνες Ευρωπαίους; :lol:

MadKefalonian 33
30-08-11, 22:03
Απ' οτι βλεπω αυτο το εχεις εμπεδωσει και πλεον αρχιζει να μπαινει στο πετσι σου.Χαιρομαι ιδιεταιρως κι ας εκανες για 2η φορα το ιδιο λαθος...:whistling::cool:

alfa147maniac13
30-08-11, 22:19
http://www.msfree.gr/ms.php?id=22966
Τα λεει ο ανθρωπος.......αρα το συμπερασμα ειναι ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουνε εκει στην Μπολονια.....

Dimid
04-09-11, 09:32
Τι έκανε το άτομο χθες, άλλο ένα ρεκόρ πίστας το κατάπιε για πρωινό :dizzy:

Stoner βλέπω και δεν τον πάω κιόλας ..αλλά το κατέχει το άθλημα.

nasos
04-09-11, 09:34
Τι έκανε το άτομο χθες, άλλο ένα ρεκόρ πίστας το κατάπιε για πρωινό :dizzy:

Stoner βλέπω και δεν τον πάω κιόλας ..αλλά το κατέχει το άθλημα.
απο περσι πινει γαλα απο βουβαλι.

Dimid
09-09-11, 21:01
συν έξτρα βιταμίνες. από τις καλές. αντε και του χρόνου πάλι.

SVP
09-09-11, 21:34
Ναι αλλά τα ΄φτυσε την προηγούμενη Κυριακή.

nasos
09-09-11, 21:39
Ναι αλλά τα ΄φτυσε την προηγούμενη Κυριακή.
εχει ομως κ..βλ..ρα συζυγο κ ολοι οι αλλοι ειναι ψιλογκει.:lol::lol::lol:

SVP
09-09-11, 21:41
εχει ομως κ..βλ..ρα συζυγο κ ολοι οι αλλοι ειναι ψιλογκει.:lol::lol::lol:

:slap::hysterical::hysterical::hysterical:

nasos
09-09-11, 22:08
:slap::hysterical::hysterical::hysterical:
ε ρε φιλαρι αδικο εχω?
κανενας απ τους υπολοιπους δεν εχει πουσι.
διμετρες τους κρατανε ομπρελες κ αυτοι φιλιουνται με τον αρχιμηχανικο.:lol::lol::lol:

Dimid
09-09-11, 22:18
ε ρε φιλαρι αδικο εχω?
κανενας απ τους υπολοιπους δεν εχει πουσι.
διμετρες τους κρατανε ομπρελες κ αυτοι φιλιουνται με τον αρχιμηχανικο.:lol::lol::lol:

άλλη γλύκα το ρεπσολ με σάλιο ρε :hysterical:

MadKefalonian 33
10-09-11, 00:02
άλλη γλύκα το ρεπσολ με σάλιο ρε :hysterical:
Ετσι το δοκιμασες κι εσυ?Με σαλιο?

Dimid
10-09-11, 09:08
Ετσι το δοκιμασες κι εσυ?Με σαλιο?

Και λίγο WD40, όταν συνέβη ο μηχανικός μου έψαχνε για mouth spray, καθαρή αναπνοή και γλωσσόφιλα πάνε μαζί :lol:

κουλάδι :tease:

nasos
10-09-11, 09:40
ευθειακηδες..

Dimid
10-09-11, 09:58
ευθειακηδες..

εσύ δώσε χαιρετίσματα στην Αλέκα :lol:

MadKefalonian 33
10-09-11, 12:24
ευθειακηδες..
Ρε 'συ!!Τωρα εξηγειται γιατι το καρφωσα!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΤΡΟΦΕΣ!!!!

Παει,τελειωσε!!!Θα γινω ντραγκστερας!!!!

nasos
10-09-11, 16:59
:lol::lol::metalo:

Dimid
10-09-11, 17:09
Ρε 'συ!!Τωρα εξηγειται γιατι το καρφωσα!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΤΡΟΦΕΣ!!!!

Παει,τελειωσε!!!Θα γινω ντραγκστερας!!!!

εδώ σ' έχω αγόρι μου

http://www.power-house.gr/images/stories/dragracing/moto_drc_img2.jpg

;)

MadKefalonian 33
10-09-11, 17:21
εδώ σ' έχω αγόρι μου

http://www.power-house.gr/images/stories/dragracing/moto_drc_img2.jpg

;)
Used to be

Now

http://iwblogger.com/wp-content/uploads/2010/02/Ray-Price-Racing_P1-580x464.jpg

Dimid
18-09-11, 14:31
http://css.motogp.com/img/common/events/2011/ARA.jpg?version=2011-09-16.r04d33d239e

Dimid
16-10-11, 08:48
http://resources1.news.com.au/images/2011/10/02/1226156/282417-casey-stoner.jpg

κάτι τύποι με κόκκινα που είναι ?? αντε, του χρόνου πάλι :lol:
2ο συνεχόμενο για τον Stoner :cool:

MadKefalonian 33
16-10-11, 16:11
κάτι τύποι με κόκκινα που είναι ?? αντε, του χρόνου πάλι :lol:
2ο συνεχόμενο για τον Stoner :cool:
Γελα οσο προλαβαινεις γιατι οπως ειπε ο σοφος λαος..."Θα γυρισει ο τροχος και θα τους ξαναγ@μ^σει ο Γιατρος"(αν βαλουν πλαισιο περιμετρικο παντα...)

Dimid
16-10-11, 17:20
(αν βαλουν πλαισιο περιμετρικο παντα...)

αν,και εφόσον, δλδ ίσως, κλπ κλπ...

MadKefalonian 33
16-10-11, 17:40
αν,και εφόσον, δλδ ίσως, κλπ κλπ...
ειναι αυτο που σου ειπα για τη γιαγια και το κουμπαρα.

nasos
16-10-11, 21:42
ναι καλα..ο στονερ αφησε εγκυο την διμετρη με εξωσωματικη...
που να του ασκωθει με υποταση κ αναιμια?:lol::lol::lol:
:P

MadKefalonian 33
23-10-11, 12:11
Στις 23 οκτωβριου και ωρα 16:56 τοπικη στη Sepang ο Marco Simoncelli πεθανε μετα τη βιαια συγκρουση του με Edwards και Rossi.

alfa147maniac13
23-10-11, 12:12
Πραγματικα εχω παγωσει!Το ατυχημα ηταν πολυ σοβαρο και απο την ωρα που το κρανος του εφυγε απο το κεφαλι του........Τι να πω......Μαρκο καλο ταξιδι!

SVP
23-10-11, 12:17
Είπαν οτι εφυγε απο ανακοπη. Εμενα μου φανηκε περιεργος ο τροπος που κρεμοταν απο τη μηχανη πριν γινει η επαφη. Μηπως υπηρξε προβλημα με την καρδια του πριν γινει η επαφη???

alfa147maniac13
23-10-11, 12:20
Είπαν οτι εφυγε απο ανακοπη. Εμενα μου φανηκε περιεργος ο τροπος που κρεμοταν απο τη μηχανη πριν γινει η επαφη. Μηπως υπηρξε προβλημα με την καρδια του πριν γινει η επαφη???

Οχι δεν μου φανηκε κατι περιεργο.Το θεμα ειναι οτι "εφυγε" και αυτο δεν αλλαζει!Ηταν ενας νεος πολυ καλος αναβατης.1000 φορες κριμα.........

art
23-10-11, 12:22
εκοψε το κεφαλι με το κράνος μαζι

http://www.youtube.com/watch?v=zc2R_TaceaU

http://www.youtube.com/watch?v=DDrgoEvQtTA

τελικα στο αργω μονο το κρανος εφυγε

Αγγελος χατζη
23-10-11, 12:43

και εμενα δεν μου αρεσε η σταση του σωματος πριν την συγκρουση.αλλα οτι και να ειναι καλο τοξιδι μαρκο!κριμα ηταν μονο 24

Dimalex
23-10-11, 12:44
Παιδια εχει δικιο σε αυτο που λεει ο SVP.Ο Μarco κρεμοταν απο την μηχανη πριν την συγκρουση παγωστε το βιντεο στο 0:08 και θα το δειτε.Οπως και να εχει ομως ειναι πολυ κριμα :(:( R.I.P. Marco

Asotos147
23-10-11, 12:46
Καλο ταξιδι Μαρκο ...:(

Vittorio
23-10-11, 12:48
εκοψε το κεφαλι με το κράνος μαζι

http://www.youtube.com/watch?v=zc2R_TaceaU

http://www.youtube.com/watch?v=DDrgoEvQtTA

τελικα στο αργω μονο το κρανος εφυγε

Σαν να αποκεφαλίστηκε είναι στο 1ο βίντεο! :o :omg: :omg:
Τρομερό δυστύχημα!

marios_zio7
23-10-11, 12:59
κριμα ....παγωμαρα

Dimid
23-10-11, 13:29
κρίμα κρίμα κρίμα
και πάλι κρίμα...:(
R.I.P. :(

milanopassion
23-10-11, 13:29
Kαλο ταξίδι στο παιδί.:( Πληροφοριες λένε πως ο Ροσι είναι τόσο συγκλονισμενος ώστε σκέφτεται να αποχωρήσει απο το μοτο gp.

alfa147maniac13
23-10-11, 13:38
Μαυρη Κυριακη..........:(:(:(

quadrifoglio rosso
23-10-11, 14:14
:(

Σε αργη κίνηση

http://www.youtube.com/watch?v=FqGYFZiM4ks

Πολυ κρίμα.

ndreka rroland
23-10-11, 14:26
Απίστευτο κρίμα κρίμα.:(:(:(

John Pit
23-10-11, 16:22
:sad:Δεν υπαρχουνε λογια....

Αγγελος χατζη
23-10-11, 16:25
απο ην επισημη σελιδα του

http://www.marcosimoncelli.it/

Αγγελος χατζη
23-10-11, 16:26
http://beta.newsbomb.gr/aytokinhto/story/87408/ena-asteri-esbhse-sth-malaisia

art
23-10-11, 16:27
http://www.greektube.org/content/view/158817/2/

quadrifoglio rosso
23-10-11, 16:45
Τον έλεγχο, πριν το χτύπημα, πως τον έχασε;

nick4591
23-10-11, 16:51
Τον έλεγχο, πριν το χτύπημα, πως τον έχασε;

Xάσιμο μπροστινού (lowside)

Δες εδώ από την κάμερα του Μπαουτίστα που βρισκόταν πίσω του :

o4-Ght1eYwQ

Ο γιατρός για το δυστύχημα του Σιμοντσέλι:

"Είμαι βαθιά λυπημένος που είμαι εδώ για σας ενημερώσω για το θάνατο του Μάρκο Σιμοντσέλι, ενός φίλου", ανέφερε ο Μακιαγκοντένα.

"Εξαιτίας του ατυχήματος που είχε κατά τη διάρκεια του αγώνα, στο οποίο χτυπήθηκε από άλλους αναβάτες, υπέστη ένα πολύ σοβαρό τραύμα στο κεφάλι, τον λαιμό και το στήθος.

"Οταν η ιατρική ομάδα έφτασε σε αυτόν, ήταν αναίσθητος. Στο ασθενοφόρο, επειδή είχε καρδιακή ανακοπή, του έκαναν CPR (καρδιακή ανάνηψη). Αμέσως στο ιατρικό κέντρο διασωληνώθηκε και καταφέραμε να βγάλουμε ορισμένη ποσότητα αίματος από τον οισοφάγο.

"Το CPR συνεχίστηκε για 45 λεπτά, επειδή προσπαθήσαμε να τον βοηθήσουμε για όσο περισσότερο νομίζαμε ότι ήταν δυνατό. Δυστυχώς δεν ήμασταν σε θέση να τον βοηθήσουμε και στις 16:56 αναγκαστήκαμε να ανακοινώσουμε ότι ήταν νεκρός".

Επιπλέον, οι δημοσιογράφοι ρώτησαν το μέλος της Διεύθυνσης Αγώνα, Πολ Μπάτλερ, για τους λόγους που το κράνος του Σιμοντσέλι βγήκε από τη θέση του στο δυστύχημα: "Θα μου επιτρέψετε να αφήσω αυτή την απάντηση για άλλη στιγμή. Είναι ξεκάθαρο ότι οι συνέπειες και οι συνθήκες γύρω από το ατύχημα θα ερευνηθούν πλήρως".

ioakeim p.
23-10-11, 16:54
Ρε παιδια κρεμμεται απο την μηχανη πριν το ατυχημα...
μου φαινεται....
Καλο ταξιδι Μαρκο....κριμα...:(

εδιτ: τωρα το διαβασα..

MAFIA
23-10-11, 16:59
:(:(:(

http://www.sport24.gr/Sports/Motorsport/MotoGP/apeviwse_o_simontseli.1422128.html

T33 Stradale
23-10-11, 17:18
Πραγματικά κρίμα... Οι τελευταίες εβδομάδες μόνο μαυρίλα έχουν για τον μηχανοκίνητο αθλητισμό, αν θυμηθούμε και το θάνατο του Νταν Γουέλντομ...

ksar156
23-10-11, 17:25
Παιδιά αν προσέξετε την εικόνα καλά και ξαναδείτε το αργό βίντεο, θα καταλάβετε ότι ο δόκτορας του έχει ''φάει'' το κεφάλι, γι' αυτό και του έφυγε το κράνος (με το πίσω μέρος ) αλλά και δήλωσε ότι δεν ξανατρέχει ο Rossi. Το βρήκα στο site του real.gr .
www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=100520&catID=11 (http://www.alfisti.gr/forum/www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=100520&catID=11)

tzak
23-10-11, 17:26
τι σημασια εχει ποιος τον πατησε ? το παλικαρι εφυγε... κ κανεις δεν το εκανε εσκεμενα... κριμα...

ksar156
23-10-11, 17:37
Φίλε tzak, δεν είναι δικαστήριο εδώ, απόψεις ανταλλάσουμε. Αν είδες ότι και εγώ στη συγκεκριμένη σελίδα, ίσως σχημάτισες μία άποψη. Παρεπιπτόντως σε ενημερώνω ότι συμπαθώ όλους τους οδηγούς του mgp και έχω - είχα ιδιαίτερη συμπάθεια στον ''δόκτορα'' και στον μακαρίτη ''αφάνα''. ΟΚ ;

angelos_ARlover
23-10-11, 17:41
Παιδιά αν προσέξετε την εικόνα καλά και ξαναδείτε το αργό βίντεο, θα καταλάβετε ότι ο δόκτορας του έχει ''φάει'' το κεφάλι, γι' αυτό και του έφυγε το κράνος (με το πίσω μέρος ) αλλά και δήλωσε ότι δεν ξανατρέχει ο Rossi. Το βρήκα στο site του real.gr .
www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=100520&catID=11 (http://www.alfisti.gr/forum/www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=100520&catID=11)
Δεν λειτουργει το link

panagiotis147
23-10-11, 17:48
Δεν λειτουργει το link

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=100520&catID=11

SVP
23-10-11, 19:18
http://img546.imageshack.us/img546/1498/29593215814161134871778.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/546/29593215814161134871778.jpg/)

.............

red_monster
23-10-11, 19:34
κρίμα .... κρίμα... :(:(

nero147
23-10-11, 19:45
Πραγματικά είναι απίστευτα λυπηρό να χάνονται νέα παιδιά έτσι.

Δυστυχώς απέχουμε δεκαετίες απο το να είμαστε ασφαλείς στα οχήματά μας όπως απέδειξαν τα γεγονοτα αυτές τις δυο βδομάδες οτάν ακόμα και σε συνθήκες πίστας και με εξοπλισμούς και οχήματα με ασφάλεια αποδεικνύεται πως είμαστε ακόμα τρομερά ευάλωτοι.

Κρίμα και να είναι ελαφρύ το χώμα του.

JDim
23-10-11, 19:46
Για μένα, η Dorna, μετά από αυτή την εικόνα πρέπει να βγάλει το Μαλαισιανό motoGP από το καλεντάρι......
Ζώα....

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/10/23/article-2052436-0E7E7CCF00000578-745_634x347.jpg

Καρέ καρέ....

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/10/23/article-2052436-0E7EADC400000578-449_634x329.jpg

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/10/23/article-2052436-0E7EAD1400000578-825_634x331.jpg

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/10/23/article-2052436-0E7EABF800000578-997_634x323.jpg

Και η πιο ανατριχιαστική σκηνή.....

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/10/23/article-2052436-0E7EECB000000578-315_634x345.jpg

T33 Stradale
23-10-11, 19:48
Για μένα, η Dorna, μετά από αυτή την εικόνα πρέπει να βγάλει το Μαλαισιανό motoGP από το καλεντάρι......
Ζώα....

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/10/23/article-2052436-0E7E7CCF00000578-745_634x347.jpg

Αυτή είναι η αντίδραση των θεατών για την διακοπή του αγώνα;:eek: Μου φαίνεται πως κάποιοι δεν ξέρουν τι θα πει η λέξη σεβασμός, πραγματικά συμφωνώ με τον JDim...