PDA

Επιστροφή στο Forum : Μάχη Ελαστικών στις 17" . . . (Part 2)

Σελίδες : 1 [2]

italakias
06-02-11, 19:27
τα τογιο πλεον δεν ειναι φθηνα.

nasos
06-02-11, 22:17
τα τογιο πλεον δεν ειναι φθηνα.
μεχρι 250 αλογα το πολυ καλα ειναι.
μετα γινονται σαπουναδες.

Alfissimo
15-02-11, 15:54
παιδια τα conti ειναι πολυ καλα αλλα ενταξει τα p zero ξεσκιζουν......αλλα τα potenza ειναι σκετη αποτυχια...βγαζουν τα ατιμα ενα θορυβο μετα τα 4000χλμ...αστα να πανε

MILANEZOS
18-02-11, 02:00
παιδια τα conti ειναι πολυ καλα αλλα ενταξει τα p zero ξεσκιζουν......αλλα τα potenza ειναι σκετη αποτυχια...βγαζουν τα ατιμα ενα θορυβο μετα τα 4000χλμ...αστα να πανε
τα rosso γιατι τα nero αστα...

MILANEZOS
18-02-11, 02:02
μεχρι 250 αλογα το πολυ καλα ειναι.
μετα γινονται σαπουναδες.
φιλος με δυνατο cupra (380ps) το μονο λαστιχο που βολευτηκε ηταν τα συγκεκριμενα toyo.
Oτι δοκιμαζε, η ατελειωτη ροπη τελειωνε το λαστιχο.

anemar
05-05-11, 11:20
Το Michelin Pilot Exalto PE2 ειναι παλιο λαστιχο ή εχει κανει καποιο "facelift" τα τελευταια χρονια? Σε διαφορα τεστ παντως παιρνει πολυ καλες κριτικες.

Ρωταω γιατι δυσκολευεται ο λαστιχας μου να βρει SC5 και λεω να βαλω τα Pilot Exalto PE2 σε 215/45/17 παντα.

Ειναι καλη επιλογη? Ξεχασα να πω πως ειναι 91 W XL (κατι που εψαχνα λογω της επικειμενης εγκαταστασης δεξαμενης υγραεριου στην θεση της ρεζερβας= +50-60 κιλα)

Crusader
05-05-11, 11:37
Το Michelin Pilot Exalto PE2 ειναι παλιο λαστιχο ή εχει κανει καποιο "facelift" τα τελευταια χρονια? Σε διαφορα τεστ παντως παιρνει πολυ καλες κριτικες.

Ρωταω γιατι δυσκολευεται ο λαστιχας μου να βρει SC5 και λεω να βαλω τα Pilot Exalto PE2 σε 215/45/17 παντα.

Ειναι καλη επιλογη? Ξεχασα να πω πως ειναι 91 W XL (κατι που εψαχνα λογω της επικειμενης εγκαταστασης δεξαμενης υγραεριου στην θεση της ρεζερβας= +50-60 κιλα)

Τελικά τα SC5 βγαίνουν σε 215/45/17;

anemar
05-05-11, 11:56
Τελικά τα SC5 βγαίνουν σε 215/45/17;
Ναι το καινουριο SC5 βγαινει κανονικα σε 215/45/17 91W XL,αλλα ειναι δυσκολο να το βρεις. Βγαλαν καινουριο λαστιχο χωρις να το υποστηριζουν οπως πρεπει...

http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/automobile/themes/car-tires/summer-tires/contisportcontact-5/contisportcontact-5,tabNr=4.html

To SC5 P ειναι που δεν βγαινει σε αυτην την διασταση.

Crusader
05-05-11, 13:15
Ναι το καινουριο SC5 βγαινει κανονικα σε 215/45/17 91W XL,αλλα ειναι δυσκολο να το βρεις. Βγαλαν καινουριο λαστιχο χωρις να το υποστηριζουν οπως πρεπει...

http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/automobile/themes/car-tires/summer-tires/contisportcontact-5/contisportcontact-5,tabNr=4.html

To SC5 P ειναι που δεν βγαινει σε αυτην την διασταση.

Τι σημαίνει το P στο SC5 P;

Παναγιώτης 147
05-05-11, 18:05
Εγώ πάντως θα ξαναβάλω τα P Zero Nero...

Vittorio
05-05-11, 22:09
Τι σημαίνει το P στο SC5 P;

Μάλλον Performance ...

anemar
05-05-11, 23:44

Τωρα ειδα στο ελληνικο site της Michelin οτι και το καινουριο Pilot Sport 3 βγαινει σε 215/45/17 ενω στα ευρωπαικα site δεν το εχει.Τελικα τι παιζει υπαρχει ή οχι?

Για το Exalto PE2 τι λετε?

Το αυτοκινητο κανει ταξιδια εως 160 χλμ/ωρα και οταν βρισκει στροφες το "δινει" οσο παει (οχι το αυτοκινητο,ο οδηγος) δηλαδη σιγουρα οχι στο οριο αλλα αρκετα σβελτα.

Kanaks
10-07-11, 12:57
Συμφορουμίστες, έχει κανείς άποψη για τα proxes T1R; Σκέφτομαι να τα φορέσω σε GT TS. Τώρα έχω τα RE050A, αρκετα καλο ελαστικό (νομιζω οτι κάνει λίγο θόρυβο) αλλα είπα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό.

Vittorio
10-07-11, 13:03
Η επόμενη επιλογή μου, μεταξύ αυτού και του Continental SC5.
Τόσο καλό.

breraromeos
10-07-11, 16:38
Pirelli Pzero Nero
Pirelli Pzero Rosso

Δεν υπάρχουν!! Βεντουζες:metalo::metalo:

ROSICKY
10-07-11, 17:10
...νοκιαν zg2 στριβεις σαν τρενο πανω σε ραγες...:D

ROSICKY
10-07-11, 17:11
Τωρα ειδα στο ελληνικο site της Michelin οτι και το καινουριο Pilot Sport 3 βγαινει σε 215/45/17 ενω στα ευρωπαικα site δεν το εχει.Τελικα τι παιζει υπαρχει ή οχι?

Για το Exalto PE2 τι λετε?

Το αυτοκινητο κανει ταξιδια εως 160 χλμ/ωρα και οταν βρισκει στροφες το "δινει" οσο παει (οχι το αυτοκινητο,ο οδηγος) δηλαδη σιγουρα οχι στο οριο αλλα αρκετα σβελτα.

...απο την εμπειρια ως πρωτη τοποθετηση ειναι παρα πολυ καλα...

red_monster
10-07-11, 18:55
τον καλύτερο συνδυασμό αντοχής-απόδοσης ποια τον έχουν? ακούγονται πολύ τα conti psc

ERIKGS
10-07-11, 19:05
...απο την εμπειρια ως πρωτη τοποθετηση ειναι παρα πολυ καλα...
και εμενα μου αρεσαν ειδικα το οτι δεν εχασαν πολυ σε αποδοση ακομα και λιγο πριν πεταξουν λινα(ειχε μειωθει ωστοσο,αλλα δεν ειχες προβλημα).
Σε ανεση και θορυβο απο τα καλυτερα.Σε πλαινο ομως:down:

ROSICKY
11-07-11, 13:10
τον καλύτερο συνδυασμό αντοχής-απόδοσης ποια τον έχουν? ακούγονται πολύ τα conti psc

...τα nokian zg2 σε αυτο που λες...

Alfa33P4
11-07-11, 13:40
Συμφορουμίστες, έχει κανείς άποψη για τα proxes T1R; Σκέφτομαι να τα φορέσω σε GT TS. Τώρα έχω τα RE050A, αρκετα καλο ελαστικό (νομιζω οτι κάνει λίγο θόρυβο) αλλα είπα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό.
Καλά αλλά για δύο χρόνια μετά η απόδοση τους μειώνεται αρκετά.Δεν μου άρεσε το κράτημα τους σε βρεγμένο (για αυτό είπα κάλα και όχι πολύ καλά) αλλά έτσι και αλλιώς στην βροχή κόβω αρκετά.

Γιωργος lancia
11-07-11, 13:46
pirelli 4 ever!!!:ilove::ilove: σε ολα τα αυτοκινητα φοραω pirelli!! βεβαια παλιοτερα ειχα βαλει και αλλες μαρκες και δεν εμεινα ευχαριστημενος τοσο οσ απο την pirelli!!!

darkman147
12-07-11, 17:29
Στη 47 εχω δοκιμασει τα Goodyear,Avon k Pirelli--Ψηφισα το κουτι γ ..
Στη 59 εχει Μιchellin:confused:- θα δειξει..

Kanaks
24-07-11, 10:12
Χμμμ με βλεπω για τον θειο pirelli και μενα

S.S.
25-07-11, 14:11
Για gt τι προτείνετε?

Δεδομένα: Λίγα χλμ (περ. 8000/έτος), 99% ταξίδια, δεν θέλω μαλακό πλαϊνό.

Τα pzero nero που έχω καλά είναι δεν λέω αλλά ψάχνω για κάτι μαλακότερο και φθηνότερο.

velocita
25-07-11, 15:52
Μαλακότερο ελαστικό, αθόρυβο και με εξαιρετική πρόσφυση, το Conti. Δεν είναι ό,τι πιο φτηνό όμως, ενώ υπάρχουν και αναφορές κατακριτικές για τα μαλακά του πλαϊνά. Οικονομικότερη επιλογή αλλά με πολύ καλά χαρακτηριστικά πρόσφυσης, τα Hankook V12 evo. Τα φοράω στην gt και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος τόσο σε στεγνό όσο και σε βρεγμένο οδόστρωμα.

Vittorio
26-07-11, 13:45
Για gt τι προτείνετε?

Δεδομένα: Λίγα χλμ (περ. 8000/έτος), 99% ταξίδια, δεν θέλω μαλακό πλαϊνό.

Τα pzero nero που έχω καλά είναι δεν λέω αλλά ψάχνω για κάτι μαλακότερο και φθηνότερο.

Continental Sport Contact 3: Τα έχω 3 χρόνια και κρατάνε κι άλλο.

S.S.
26-07-11, 18:46
Continental Sport Contact 3: Τα έχω 3 χρόνια και κρατάνε κι άλλο.

Μαλακότερα αλλά όχι φθηνότερα.
Άρα δεν προκρίνονται. Άσε που νομίζω πως είναι και γερμανικά οπότε μόνο για αυτό τρώνε άκυρο.

Βρήκα yokohama c drive 490€. Τα έχει δοκιμάσει κανείς?

Alfoholic
26-07-11, 18:55
Τα C-drive είναι μια κατηγορία κάτω από τα nero και τα SC3, υποτίθεται. Αντίστοιχα yoko είναι τα S-drive.

velocita
26-07-11, 19:06
Συμφωνώ.

Vagelis_tj
27-07-11, 03:25
Επίσης τα Conti SC3 έχουν μαλακό πλαϊνό, που το παλικάρι λέει πως δεν προτιμάει.

Εγώ από SC3 που έχω θα πάω σε P Zero πάντως ;)

S.S.
28-07-11, 22:05
Λοιπόν και με τη δική σας τελευταία βοήθεια είμαι έτοιμος να καταλήξω:

1) Απέρριψα τα fulda
2) Απέρριψα τα Avon (μου είπαν πως είναι σκληρά-είναι?)
2) BF Goodrich (δεν θυμάμαι ποιά) περ.500€
3) Hankook V12 evo που προτείνει ο velocita 520€
4) Υokohama c drive 490€. (θα ρωτήσω και για s drive)

:dizzy:

velocita
29-07-11, 16:43
Αν Yokohama, πάνε για τα s. Τα BF, δεν άφησαν και τις καλύτερες των εντυπώσεων σε μέλη του φόρουμ, όσο θυμάμαι από παλιότερες αναρτήσεις εδώ. Για τα Hankook, πέρα και από τη δική μου θετική κρίση, δεν έχω ακούσει αρνητικά σχόλια..

Kourkoubas
30-07-11, 15:45
ContiSportContact™ 3 ή Michelin Pilot Exalto για διαστάσεις 215/45/17 σε ΜιΤο 155 ? ΟεΟ ?

Alfoholic
30-07-11, 16:09
Έχουν βγει Michelin Pilot Sport 3 δεν τα έχω βάλει ακόμα, αλλά αξίζει το ψάξιμο. Έχω τα Exalto (όχι σε MiTo), καλό λάστιχο, και άφθαρτο! Επίσης έχω ακούσει τα καλύτερα για τα SC3, ειδικά αν είσαι fan του μαλακού σκελετού.

alfettaGt
30-07-11, 17:23
Εγω παντως μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με Marangoni Mythos. Τα πηρα προσφορα καινουργια,μαζι με τις ζαντες που φενονται στην υπογραφη μου 200 ευρω. Διασταση 215/45/17

Vagelis_tj
30-07-11, 20:22
ContiSportContact™ 3 ή Michelin Pilot Exalto για διαστάσεις 215/45/17 σε ΜιΤο 155 ? ΟεΟ ?

Τα SP3 Καλά είναι αλλά δεν νομίζω ότι ταιριάξαν τέλεια με εμένα και την μικρή μου, μου αρέσανε τα Dunlop Sport Maxx ΤΤ εξίσου και θέλω να δοκιμάσω και τα P Zero Nero όπως είπα παραπάνω για να καταλήξω συνολικά.

Makedonas
30-07-11, 23:59
Εγω παντως μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με Marangoni Mythos. Τα πηρα προσφορα καινουργια,μαζι με τις ζαντες που φενονται στην υπογραφη μου 200 ευρω. Διασταση 215/45/17

??? :omg: ???

Φαντάζομαι από εξωτερικό...

alfettaGt
31-07-11, 02:51
Οχι ... :D Οι ζαντες ηταν φορεμενες σε μια GTV TB η οποια ηταν σε ακινησια πολυ καιρο.Εδωσα τις παλιες μου οι οποιες ηταν θεοστραβες και πηρα αυτες. Τα λαστιχα τα πηρα προσφορα απο τον ιδιο που πηρα και τις ζαντες.

MILANEZOS
31-07-11, 14:10
marangoni, οταν λες ευχαριστημενος, μπορεις να γινεις λιγο περισσοτερο συγκεκριμενος;
Κ το λεω διοτι η συγκεκριμενη μαρκα δεν εχει κ τις καλυτερες κριτικες.

Makedonas
31-07-11, 14:31
Θα συμφωνήσω πως και οι κριτικές που διάβασα δεν τα βάζουν στην κορυφή των 17" αλλά τα 240Ε που τα είδα σε διάφορα ελληνικά site μου έκαναν προσωπικά εντύπωση.

Προσωπικά μιλώντας, η επιλογή των ελαστικών μου γίνεται με γνώμονα την αξιοπιστία, το R&D και την γενική επιβεβαίωση. Γιατί στα ελαστικά, "ΟΤΙ δίνεις, Παίρνεις".

Θα προσπαθήσω να ενημερώσω την "Μάχη ελαστικώ στα 17" εν ευθέτω χρόνο.

Τώρα στο εταιρικό και για καμμιά 500km χρησιμοποιώ τα Potenza S001, διάδοχο του Potenza RE50A. Αν και είναι αρχή, εξακολουθεί η Bridgestone να χρησιμοποιεί σκληρά πλαϊνά, θόρυβο στην κύλιση αλλά αξιοπιστία στο φρενάρισμα και στις καμπές.

Θα επανέλθω με περισσότερα σχόλια στο τέλος του καλοκαιριού που θα έχω κάνει μερικές χιλιάδες χιλιόμετα... :D

MILANEZOS
31-07-11, 14:36
Προσωπικά μιλώντας, η επιλογή των ελαστικών μου γίνεται με γνώμονα την αξιοπιστία, το R&D και την γενική επιβεβαίωση. Γιατί στα ελαστικά, "ΟΤΙ δίνεις, Παίρνεις".
Σε πολυ μεγαλο ποσοστο ισχυει, ειδικα οταν ενα ελαστικο προσφερεται σε εξεφτιλιστικα χαμηλη τιμη, που βαζει σε σκεψεις.

alfettaGt
31-07-11, 17:38
marangoni, οταν λες ευχαριστημενος, μπορεις να γινεις λιγο περισσοτερο συγκεκριμενος;
Κ το λεω διοτι η συγκεκριμενη μαρκα δεν εχει κ τις καλυτερες κριτικες.
Μπορει να μην εχει τις καλυτερες κριτικες,ομως εαν δεν δοκιμασεις κατι πως θα βγαλεις συμπερασμα? Καλη ποιοτητα κυλισης διχως θορυβο,πολυ αποτελεσματικο φρεναρισμα,και πολυ καλο στριψιμο.Σημεια φθορας εχουν αρχισει να φενονται βεβαια ,σε αντιθεση με τα Vredestein που ειχα πριν τα οποια αντεξαν περισσοτερο. Για τα χρηματα που διεθεσα και για τα δικα μου δεδομενα ειναι ενα πολυ καλο ελαστικο.

italakias
01-08-11, 17:28
τα μαραγκονι ειναι για τον γαιδαρο καβαλα ,υπαρχουν πολυ καλυτερα λαστιχα,
ηδη ο αντιπροσωπος τα παρατησε απ οσο γνωριζω

velocita
01-08-11, 18:27
Της Pirelli δεν είναι;

italakias
01-08-11, 18:55
ιταλικα ειναι.

alfettaGt
01-08-11, 22:35
Κανεις δεν ειπε πως δεν υπαρχουν καλυτερα λαστιχα.Εξαλλου οτι πληρωνεις περνεις στις περισσοτερες περιπτωσεις. θελω να πω πως δεν ειναι σκαρτο λαστιχο αλλα ουτε και απο τα καλυτερα.

MILANEZOS
01-08-11, 22:38
εξαρταται τι εννοουμε καλο κ σκαρτο.
Ειναι μεγαλο το χασμα μεταξυ αυτων των 2 εννοιων.

alfettaGt
01-08-11, 23:39
Πιστευω να μπορει να ξεχωρισει καποιος το καλο απο το σκαρτο.

Makedonas
02-08-11, 22:33
Το σκάρτο ή το καλό είναι πολύ γενικές έννοιες και δεν μπορούν έτσι απλά να περιγραφούν.

Θα μπορούσαμε να πούμε πως ένα φτηνότερο λάστιχο δεν έχει το R&D, την ποιότητα υλικού, την πιο εξειδικευμένη γόμα κ.α όπως κάποιο ακριβότερο. Φυσικά έχει να κάνει και με την χρήση που θέλει να κάνει ο καθένας και ο τρόπος που οδηγεί.

Δεν φαντάζομαι κανένα να διαφωνούσε στην ιδέα ενός πολύ καλού ελαστικού με λίγα χρήματα!

alfettaGt
03-08-11, 13:27
Το σκάρτο ή το καλό είναι πολύ γενικές έννοιες και δεν μπορούν έτσι απλά να περιγραφούν.

Θα μπορούσαμε να πούμε πως ένα φτηνότερο λάστιχο δεν έχει το R&D, την ποιότητα υλικού, την πιο εξειδικευμένη γόμα κ.α όπως κάποιο ακριβότερο. Φυσικά έχει να κάνει και με την χρήση που θέλει να κάνει ο καθένας και ο τρόπος που οδηγεί.

Δεν φαντάζομαι κανένα να διαφωνούσε στην ιδέα ενός πολύ καλού ελαστικού με λίγα χρήματα!
:okk:

Crusader
25-09-11, 21:05
Μεσ' την τρέχουσα εβδομάδα πάω για λάστιχα. Μάλλον καταλήγω στα continental sportcontact 5. Οι διαστάσεις μου είναι 215/45/17. Ποια η γνώμη σας;

Vittorio
25-09-11, 21:19
Χωρίς να το φοράω ο ίδιος, έχω ακούσει από 2 διαφορετικούς λαστιχάδες ότι το sportcontact 3 είναι καλύτερο.

italakias
25-09-11, 21:24
γιατι υπαρχει αυτοκινητο στην ελλαδα που να φοραει sportcontact 5 ,για να υπαρχει κριση;

Vittorio
25-09-11, 21:34
Ναι, έχει έρθει.
Το "απλό", όχι το Ρ (performance).
http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/automobile/themes/car-tires/summer-tires/contisportcontact-5/contisportcontact-5.html

italakias
25-09-11, 21:41
μωρε ,το ξερω οτι εχουν ερθει ,το θεμα ειναι οτι δεν τα βαζει κανεις .

Crusader
25-09-11, 21:50
μωρε ,το ξερω οτι εχουν ερθει ,το θεμα ειναι οτι δεν τα βαζει κανεις .

Γιατί; Δεν είναι καλά ή γιατί μόλις ήρθαν;
Για παράδειγμα τη διάστασή μου μόλις την Παρασκευή ο λαστιχάς μου είδε πως μπορεί να την παραγγείλει.

italakias
25-09-11, 21:55
γιατι λογο κρισης κανεις δεν εχει να σκασει λεφτα και οποιος εχει προτιμαει μισελεν,μπριτζεστον που ειναι πιο επωνυμα.

Crusader
25-09-11, 22:01
γιατι λογο κρισης κανεις δεν εχει να σκασει λεφτα και οποιος εχει προτιμαει μισελεν,μπριτζεστον που ειναι πιο επωνυμα.

Τα michelin ίσως και να' ναι πιο επώνυμα, τα bridgestone όμως με τίποτα.
Τεσπα εσύ αν είχες τα λεφτά (αν και δεν νομίζω πως έχουν ιδιαίτερη διαφορά στην τιμή) θα τα προτιμούσες;

breraromeos
25-09-11, 22:02
Ή Pirelli!! Tα P zero nero ειναι πολυ καλά ( αν δεν τα θέλεις για μεσα στη πόλη)

Crusader
25-09-11, 22:06
Ή Pirelli!! Tα P zero nero ειναι πολυ καλά ( αν δεν τα θέλεις για μεσα στη πόλη)

Πάρα πολύ καλά είναι. Ανάμεσα σε αυτά τα δύο είμαι, απλώς καταλήγω μάλλον στα conti επειδή είναι ελαφρώς πιο μαλακά.

breraromeos
25-09-11, 22:08
Πάρα πολύ καλά είναι. Ανάμεσα σε αυτά τα δύο είμαι, απλώς καταλήγω μάλλον στα conti επειδή είναι ελαφρώς πιο μαλακά.
:okk::okk:

italakias
25-09-11, 22:09
Τα michelin ίσως και να' ναι πιο επώνυμα, τα bridgestone όμως με τίποτα.
Τεσπα εσύ αν είχες τα λεφτά (αν και δεν νομίζω πως έχουν ιδιαίτερη διαφορά στην τιμή) θα τα προτιμούσες;

οχι ισως,ειναι πιο επωνυμα ,οπως και τα μπριτζστον.
η κοντινεταλ τωρα τελευται αρχισε να πουλαει επειδη εχει πολυ πρωτη τοποθετηση .
εγω σαυτην την διασταση θα προτιμουσα potenza ή πιρελι που λεει ο φιλος απο πανω.

Crusader
25-09-11, 22:16
Σορυ αλλά τα bridgestone τα σιχαίνομαι. Τα πιρελι αντίθετα είναι πάρα πολύ καλά κ δοκιμασμένα σε φίλο. Απλά η δικιά μου είχε ως πρώτη τοποθέτηση τα sportcontact2 απ' τα οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος, γι' αυτό κ σκέφτομαι τη συνέχειά τους.

Timos
25-09-11, 22:20
Έχω δοκιμάσει σε 147 215/45/17 με σειρά προτίμησης - κρατήματος

1. Bridge Re050a
2. Pirelli Zero Nero
3 .Conti sc2
4. Αvon ZZ3

Crusader
25-09-11, 22:24
Απ' ότι βλέπω πάντως για τα sportcontact5 δεν έχει τεκμηριωμένη άποψη κανείς:confused:, μάλλον επειδή είναι καινούριο κ δεν έχει φορεθεί. Μάλλον θα' μαι ο πρώτος που θα μεταφέρει εντυπώσεις...
Σας ευχαριστώ όλους πάντως:okk:

Jean Baphist
26-09-11, 13:22
εχοντας δοκιμασει τα 5 ειδη λαστιχων στο ΙΔΙΟ αμαξι, overall καλυτερο στο ΑΜΑΞΙ μου ειναι τα 050.μετα τα sportcontact 3...

GIWRGOS146
26-09-11, 13:43
Απ' ότι βλέπω πάντως για τα sportcontact5 δεν έχει τεκμηριωμένη άποψη κανείς:confused:, μάλλον επειδή είναι καινούριο κ δεν έχει φορεθεί. Μάλλον θα' μαι ο πρώτος που θα μεταφέρει εντυπώσεις...
Σας ευχαριστώ όλους πάντως:okk:

τα 5 βγαινουν εδω και 2+ χρονια απλα δεν βγαινουν για 17ρια... δυσκολα θα ακουσεις γνωμη για αυτα

lezas
07-01-12, 11:33
Ειχε απ την μανα της GOODYEAR μετα τα δυο χρονια εκανε σαν να ειχε διαφορικο θορυβο το ενα αυλακι ηταν κατω και το αλλο πανω.Μετα εβαλα BRIDGESTONE αρκετα καλο.Τα επομενα AVON αλλαξα και τα δυο μπροστινα στους 6 μηνες πεταξαν βυζουνια και τωρα 4 μηνες λογω οικονομικων προβληματων εχω βαλει τα Kormoran by MICHELIN και μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος.Μιλαω για την GT 215/45/17.:alfa:

Kanaks
08-02-12, 12:45
Edit: Λαθος thread μάλλον εδω θα πάει http://www.alfisti.gr/forum/showthread.php?p=1516940#post1516940

Προχτές έβαλα τα Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 (δείκτη ταχύτητας V) στα 600ε, 215/45/17. Δεν έχω γράψει αρκετα KM ακόμα αλλα σαν πρώτη εντθπώση είναι πιο μαλακά σίγουρα και ζεσταίνονται πιο ευκολα, (ταπινο moteraki γαρ) απο τα προηγούμενα RE050A (δείκτη W). Έπεται δοκιμη στα στροφιλικια της Αρκαδίας.

avemal
19-12-12, 15:28
γνωριζετε καποιο φτηνο και καλο ελαστικο 215/45R17...ενταξει θα μου πειτε ολοι αυτο θελουμε..το αμαξι το εχω για την πολη και κανενα ταξιδακι που και που!!μου ειπε σημερα ο λαστιχας για μια εταιρια γερμανικη που φτιαχνει λαστιχα στην τουρκια και μια ακομα θυγατρικη της Michelen (οχι bfgoodrich) (Kormoran το θυμηθηκα) στα 420ευρω..αυτην την στιγμη πανω εχω ενα AVON δυο PIRELLI και ενα EAGLE..

ROSICKY
19-12-12, 16:02
γνωριζετε καποιο φτηνο και καλο ελαστικο 215/45R17...ενταξει θα μου πειτε ολοι αυτο θελουμε..το αμαξι το εχω για την πολη και κανενα ταξιδακι που και που!!μου ειπε σημερα ο λαστιχας για μια εταιρια γερμανικη που φτιαχνει λαστιχα στην τουρκια και μια ακομα θυγατρικη της Michelen (οχι bfgoodrich) (Kormoran το θυμηθηκα) στα 420ευρω..αυτην την στιγμη πανω εχω ενα AVON δυο PIRELLI και ενα EAGLE..

με κλειστα ματια kumho le sport ku 39

avemal
19-12-12, 20:17
ποσο κανουν αυτα?δεν τα εχω ξανα ακουσει...δεν θελω κατι τρελο...απλα λαστιχα για να εχω στην πολη και να μην εχω προβληματα...

ROSICKY
19-12-12, 20:51
ποσο κανουν αυτα?δεν τα εχω ξανα ακουσει...δεν θελω κατι τρελο...απλα λαστιχα για να εχω στην πολη και να μην εχω προβληματα...

μπες στο τοπικ ελαστικα και ζαντες και διαβασε εχει τα παντα:)

Silverhawk
20-12-12, 01:18

kormoran....τα εχει ο father στην 33 ειναι πολυ μαλακα!βεντουζαρουν καλα στο βρεγμενο.....τα φορα 2 μηνακια πανω...μια χαρα λαστιχάκι αξιολογοτατο και οικονομικο...;)