PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποια Αυτοκινητα Σας Αναβουν Τα "Λαμπακια"??

MAFIA
21-05-05, 01:20
Ποια ειναι αυτα που σας την βιδωνουν πιο πολυ?δεν μπορει καποιο θα ειναι αυτο που οταν το βλεπετε Θολωνετε...
εγω για παραδειγμα δεν μπορω να κατσω ησυχα οταν βλεπω BMW!
Οποιαδηποτε μοντελο απο 3.16 μεχρι και 7.45...το πνευμα μου γινεται ανησυχο και αγριευω πολυ!
τπεφτει κυνηγητο παντου,σε ολα τα μερη,σε ευθειες,σε στροφιλικια(εκει εχει πολυ πλακα),σε στενα,σε αδιεξοδα,δεν εχω προβλημα!!! :twisted:

Sotiris S.
21-05-05, 01:31
:twisted:

Δεν εχω προβλημα με συγκεκριμενα αυτοκινητα οσο με συμπεριφορες οδηγων...

Αλλα μιας και το τοπικ εχει να κανει με αυτοκινητα, μου τη δινουν στα νευρα ΟΛΑ οσα εχουν αεροτομη-απλωστρα, λαμπακια-χριστουγεννιατικο δεντρο, ηχοσυστημα στη διαπασων- κινητο club, ανοιχτο παραθυρο με κουλο χερι να κρεμεται, και πολλα αλλα που ευτυχως εχω ξεχασει καθως λειπω απο Ελλαδα ηδη 1.5 μηνα.
(ισως ειμαι λιγο εκτος τοπικ αλλα τα ειπα και ησυχασα :twisted: )

Και αν επιμενεις για αυτοκινητο...
Δεν αντεχω τoυς Ελληναρες με τα Civic και τις ''Μπεμβε''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tsp147
21-05-05, 01:43
SEAT IBIZA και ειδικά τα FR :twisted: :twisted: :twisted:

Ugo_Sivocci
21-05-05, 01:43
Αφου το ξερεις τι ρωτας???? (Που τα εχετε κρυψει :?: :?: :?: )

MAFIA
21-05-05, 01:54
οι μονοι σιγουροι ημασταν εμεις οι 2 Γιαννακη!!!
οχι οκ πειτε και για συμπεριφορες οδηγων αν δεν εχετε καποιο μοντελο υποψιν σας..ισως και εγω που τρωω μεγαλο κολλημα με το προαναφερθεν ισως να ειναι πολλες φορες και απο την συμπεριφορα του εκαστοτε οδηγου!

echelon146
21-05-05, 02:17
εγω δε μπορω να χωνεψω τα ιταλικα και ποσο μαλλον αυτα τα αλφα ρομεο !!!!!!!

δεν μου αρεσουνε τα σεατ τα βμβ τα μπενζ τα ροβερ

ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΑΛΦΑ ΓΑΜΩΤΗ ΜΟΥ

ALFA GT
21-05-05, 02:48
:twisted:

Δεν εχω προβλημα με συγκεκριμενα αυτοκινητα οσο με συμπεριφορες οδηγων...

Αλλα μιας και το τοπικ εχει να κανει με αυτοκινητα, μου τη δινουν στα νευρα ΟΛΑ οσα εχουν αεροτομη-απλωστρα, λαμπακια-χριστουγεννιατικο δεντρο, ηχοσυστημα στη διαπασων- κινητο club, ανοιχτο παραθυρο με κουλο χερι να κρεμεται, και πολλα αλλα που ευτυχως εχω ξεχασει καθως λειπω απο Ελλαδα ηδη 1.5 μηνα.
(ισως ειμαι λιγο εκτος τοπικ αλλα τα ειπα και ησυχασα :twisted: )

Και αν επιμενεις για αυτοκινητο...
Δεν αντεχω τoυς Ελληναρες με τα Civic και τις ''Μπεμβε''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :iagree: :claps: :claps: :claps:

Steven
21-05-05, 03:00
Εμενα μου τη σπαει να βλεπω κατι Hyundai με αεροτομες σαν πιατελα και βαμμενα κοκκινα ταμπουρα...
Μου την σπαει να βλεπω οδηγαρες Ελληναρες να πετανε τις τελειωμενες γοπες τους στην Αλφα μου στην παραλιακη, ανεξαρτητου μαρκας...
Μου την σπανε ολα τα αμαξια που εχουν ΝΕΟΝ απο κατω...και καποιους αλλους που αντι ΝΕΟΝ βαζουν σωληνες χριστουγεννειατικων δεντρων...
Μου τη σπανε τα σαξοραλα τα οποια ξεσηκωνουν τον τοπο με θορυβοδεις εξατμισεις...
Μου τη σπανε ολα τα βανακια που εχουν αεροτομες και bodykit....γενικως τρελλλλο MAFIA!!!

PUNTOGT2DA
21-05-05, 03:34
εγω για να μην παρεξηγηθω δεν εχω προβλημα με καμια μαρκα αυτοκινητου (εξαιρουνται ελαχιστες daewoo, kia) αφου ολα εχουν τα συν και τα πλην τους.

Εχω ομως προβλημα με ορισμενους οδηγους που οδηγουν ορισμενες μαρκες και μοντελα.

1) μου την δινει ας πουμε το στυλ καποιων "γαλόπουλων" βλεπε rallye και saxo vts! oλοι σχεδον εχουν την ιδια κοψιά. οι περισσοτεροι ειναι ταπες και ισα που ξεχωριζουμε το κεφαλι τους

2) μου την δινουν επισης καποιοι νεοπλουτοι που πηραν mercedes, bmw , porshe και οδηγουν λες και επιασαν τον παπα απ΄τα αρχ.......α
σε κοιτουν με ενα υπεροπτικο υφος σαν να σου λενε "εϊ ψιτ εσυ με το κουβαδακι;" αλλα οταν την τρωνε στο "κολαρακι" ειναι καλα

3) επισης το ιδιο υπεροπτικο υφος εχουν και καποιοι αλλοι οι οποιοι ναι μεν δεν πηραν mercedes κλπ αλλα επειδη πηραν καινουργιο του κουτιου νομιζουν οτι ολα ειναι οκ τωρα.

4) οδηγοι που μου την δινουν στον εγκεφαλο επισης, ειναι ορισμενοι οδηγοι που εχουν τζιπ. βλεπετε ειναι απωθημενο απο τοτε που ειχα το mini cooper 1275 gt. το συγκεκριμενο αυτοκινητο (mini) οταν εβρεχε ειχε προβλημα με τα ηλεκτρικα του (βλεπε τρισιμπιντερ) και οταν περναγαν τα τζιπ στο πεταγμα νερου απο τους θολους τα εβλεπα ολα!!!
ασε τις γυναικες και τους αντρες που παιρνουν τζιπ χωρις λογο (σκι, βουνα, adventure) και το αγοραζουν μονο και μονο για λογους ασφαλειας. ψιλοχεστηδες δηλαδη με λιγα λογια.

επισης ειδικα αυτοι με τα τζιπ οχι μονο στην βροχη δεν σε υπολογιζουν!!!

δεν υπολογιζουν ουτε τους πεζους οταν βρεχει. περνανε διπλα τους με 1000. οχι οτι αυτοι με τα ιχ δεν το κανουν, αλλα αυτοι με τα τζιπ το εχουν ξεφτυλισει.

επισης στα χιονια πανε με 1000 και δεν υπολογιζουν τιποτα.
ας φρεναρουν με τζιπ σε γλιτσα και ας ερθουν να μας πουν μετα!!!

echelon146
21-05-05, 04:25
2) μου την δινουν επισης καποιοι νεοπλουτοι που πηραν mercedes, bmw , porshe και οδηγουν λες και επιασαν τον παπα απ΄τα αρχ.......α
σε κοιτουν με ενα υπεροπτικο υφος σαν να σου λενε "εϊ ψιτ εσυ με το κουβαδακι;" αλλα οταν την τρωνε στο "κολαρακι" ειναι καλα

hehe of topic μεν αλλα.. εανς στον τυρναβο εχει πορσε και μια μερα του εχυσα το ποτο και μου λεει με αυτο το υφος. .... φιλαρακι ξυλωσου τωρα !!!!

χαχαχαχα απο τοτε τον δουλευω

και πλεον κυκλοφωρει με ενα πουντο γιατι δεν τον αφηνει ο μπαμπας του με την πορσε ( την ειχε αγορασει κρυφα απο οτι εμαθα )

JohnnyWalker
21-05-05, 12:38
Κατά κύριο λόγο μου τι δίνουν όλα τα σαξοραλα! Μα όλα όμως! :mad:
Τα θεωρώ τελείως κουβαδάκια (άσχετα αν έχουν γκάζια ή όχι) κ τελείως σκοτώστρες!!! Άσε που έχουν ακριβώς το ίδιο κόψιμο
κ οι περισσότεροι που τα έχουν τους έχουν βάλει κάτι εξατμίσεις από τη σόμπα της γιαγιάς τους που ξυπνάνε κ τους νεκρούς!
Πέρα από αυτά δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με άλλες μάρκες αυτοκινήτων παρά μόνο πλέον με συμπεριφορές οδηγών... :cool2:

Timos
21-05-05, 13:27
Εμένα όλα τα κορεάτικα, ταιβανέζικα, κινέζικα κλπ εκτρώματα.

Dimitris/147TI
21-05-05, 14:38
Είναι τόσα πολλά που βαριέμαι να τα γράφω... με έχετε καλύψει και οι προλαλήσαντες...απλά δεν ασχολούμαι ... πλέον :lol:

Gas
21-05-05, 15:32
Εμενα ολα αυτα που τα κανουν διαστημικα και τους βαζουν κατι αεροτομες απλωστρες και λαμπες μπλε απο κατω.Α Η Δ Ι Α

tonionio
21-05-05, 15:33
Δεν μπορω τα σαχοραλα γιατι ειναι ολα ιδια και με την ιδια εξατμηση.Αν και υπαρχουν και εξερεσεις...

Sotiris S.
21-05-05, 15:58
Παιδια αυτο που λετε για τα Rallye και τα VTs,δεν φταινε τα αυτοκινητα αλλα οι ιδιοκτητες τους που δεν εχουν ιδεα του τι αυτοκινητο εχουν στα χερια τους.

Προσωπικα ειμαι λατρης του Rallye και πιστευω πως δεν υπαρχει σημερα τοσο αμεσο και διασκεδαστικο αυτοκινητο με τοσο λιγα χρηματα. Πολυ θα ηθελα ενα Rallye για χρηση πιστας και μονο και ας με λεγατε οπως θελετε.

Το οτι το 70% που αγοραζει τετοια αυτοκινητα το κανει απλα γιατι πιστευει πως ετσι θα πουλησει μουρη,δεν φταινε τα υατοκινητα γιαυτο αλλα η νοοτροπια της πλειοψηφειας.Και το οτι τους εχει βγει το ονομα οτι ειναι σκοτωστρες, ναι ειναι στα χερια του 18χρονου που του το πηρε ο μπαμπας του επειδη περασε στο Πανεπιστημιο αλλα και του 30χρονου που νομιζει πως εχει τα χερια του Μιχελακακη η του ''Αμερικανου''.Το λεει και το ονομα:Rallye και οχι GTi ή ακομα χειροτερα GTi μονο στα λογια.

Και αν μπορειτε βρειτε μου αλλο αυτοκινητο που να:
-πηγαινει γρηγορα στην ευθεια
-μην πιανεται στις στροφες
-ειναι σχετικα αξιοπιστο σε εργοστασιακη μορφη
-εχει εκπληκτικο πλαισιο
-ειναι τοσο φθηνο για αυτα που προσφερει στον ΟΔΗΓΟ.

nasos
21-05-05, 16:39
βασικα κανενα.οι οδηγοι με χαλανε κ η υπερμετρη μαγκια τους μαζι με το στυλακι τους που λεει ποιος ειμαι εγω τωρα..

Steven
21-05-05, 17:15
Ετσι ειναι....και αν παρουμε ως βαση μονο τα αυτοκινητα, πιστευω πως αυτα δεν εχουν να κανουν τιποτα με την αποψη που εχει ο καθενας για αυτα...
Μπορει να εχει τυχει στον καθενα κατι που να εχει σχεση με τους οδηγους ή να βλεπει τις καγκουριες που κανουν και να εχει σχηματισει την αποψη του ετσι...

JohnnyWalker
21-05-05, 17:45
Συμφωνώ με τον Sotos_GTA! :okk:
Πραγματικά, τα πράγματα είναι ακριβώς όπως τα λες!
Το θέμα είναι ότι (σε προσωπική βάση μιλάω πάντα) αυτό το 70% που αναφέρεις φίλε μου με έχει επηρεάσει τόσο πολύ κ τόσο αρνητικά που δυστυχώς όποτε βλέπω ένα τέτοιο αμάξι απλά δεν μπορώ να αποβάλλω από τη σκέψη μου την άχημη εικόνα που μου έχει δημιουργηθεί απλά επειδή κάποιοι αντί για μυαλό έχουν.... :crazy3:....Τέλοσπάντων... :idontnow:
Sorry.... :cry: :cry: :cry:
[/quote]

Thanasis
21-05-05, 18:41
Χοντρούληδες κύριοι που σε μια κρίση μέσης ηλικίας, αγόρασαν BMW, και οδηγούν με το χέρι έξω απο το παράθυρο, στην μέση της λωρίδας κυκλοφορίας.

Timos
21-05-05, 23:21
Παιδια αυτο που λετε για τα Rallye και τα VTs,δεν φταινε τα αυτοκινητα αλλα οι ιδιοκτητες τους που δεν εχουν ιδεα του τι αυτοκινητο εχουν στα χερια τους.

Προσωπικα ειμαι λατρης του Rallye και πιστευω πως δεν υπαρχει σημερα τοσο αμεσο και διασκεδαστικο αυτοκινητο με τοσο λιγα χρηματα. Πολυ θα ηθελα ενα Rallye για χρηση πιστας και μονο και ας με λεγατε οπως θελετε.

Το οτι το 70% που αγοραζει τετοια αυτοκινητα το κανει απλα γιατι πιστευει πως ετσι θα πουλησει μουρη,δεν φταινε τα υατοκινητα γιαυτο αλλα η νοοτροπια της πλειοψηφειας.Και το οτι τους εχει βγει το ονομα οτι ειναι σκοτωστρες, ναι ειναι στα χερια του 18χρονου που του το πηρε ο μπαμπας του επειδη περασε στο Πανεπιστημιο αλλα και του 30χρονου που νομιζει πως εχει τα χερια του Μιχελακακη η του ''Αμερικανου''.Το λεει και το ονομα:Rallye και οχι GTi ή ακομα χειροτερα GTi μονο στα λογια.

-εχει εκπληκτικο πλαισιο
:iagree: :iagree: :iagree:

Schumi
22-05-05, 07:33
:iagree:
ΣΩΣΤΟΣ.....

Gas
22-05-05, 14:23

-εχει εκπληκτικο πλαισιο

Σωστος συμφωνω μαζι σου :) 8)

STELIOS V6
22-05-05, 21:16
ego pali den mporo me tipota na xonepso ta bmw ta ibiza top gun kai ta saxoralla

Alfa33P4
23-05-05, 07:42
Εμένα μου την σπάει οτιδήποτε αυτοκίνητο φορτώνεται με ότι βλακεία βρίσκει ο ιδιοκτήτης και κοτσάρει πάνω του (από σπόιλερ κακής ποιότητας,λαμπάκια,όργανα, αυτοκόλλητα στις τάπες βενζίνης, φρίδια φαναριών, 8α στοπ,μαιμούνια στα τζάμια,μεβράνες φιμέ,προβολάκια ομίχλης που κοιτάνε το φεγγάρι μέχρι βελέντσα στο κάθισμα του οδηγού)ειδικά όταν αυτό είναι ΑΛΦΑ ενώ το μοτέρ δεν ξέρει που βρίσκεται μπροστά ή πίσω.Εξωτερική εμφάνιση για 1500hp και μοτέρ και υπόλοιπο μηχανολογικό μέρος μέσα στο λάδι και την βρώμα. Αυτούς ειδικά που κάνουν αυτά τα εκτρώματα πάνω σε μοντέλα ΑΛΦΑ κανονικά πρέπει η εταιρεία να τους δίνει κάποια λεφτά και να μην τους αφήνει να άγοράζουν ξανά ΑΛΦΑ.

costasp
23-05-05, 10:19
Προσωπικά υπάρχουν τόσο αυτοκίνητα, όσο και οδηγοί που δυστυχώς μου τη δίνουν απίστευτα στα νεύρα...
Να αρχίσω από τους οδηγούς:
* Οι πετώντες αντικείμενα από το παράθυρο, στην εθνική, και δη γόπες αναμμένες, όταν οι γύρω τους κινούνται με 120+ χλμ/ω.
* Οι κορνάροντες μόλις 0,341milliSec αφότου έχει ανάψει το πράσινο
* Οι αρνούμενοι να κινήσουν το αυτοκίνητο 10 cm δεξιότερα για να περάσει η μοτοσυκλέτα.
* Οι weekend drivers που πήραν δίπλωμα το 1963 και από τότε κινούνταν με το τρόλευ για οικονομία. Το 1995 πήραν το εφάπαξ και αγόρασαν κούρσα για να μεταφέρουν την "γυναίκα και τα παιδιά" στο παράνομο εξοχικό στους Αγίους Θεοδώρους.
* Οι νομίζοντες ότι λαμβάνουν ανά πάσα στιγμή μέρος σε διαγωνισμό Hi-End auto audio, άσχετα αν το υπόλοιπο αμάξι είναι μέσα/έξω χρέπι και αγοράζουν μπαταρία κάθε 15 μέρες από το σκίσιμο του στερεοφωνικού τους (ερώτηση: είναι τυχαίο που αυτοί ακούνε είτε άγνωστα σκυλάδικα, είτε disco???)
* Οι φέροντες ότι λογής αξεσουάρ πωλείται στα β' κατηγορίας μαγαζία με auto parts. Ενδεικτικά (και όχι περιοριστικά) αναφέρονται τα εξής: νέον πιτσηλιστήρια (all-time classic), "καπάκια" κωλοφάναρων, μούφα οπίσθιους διαχύτες θερμότητας, προχώ βάση κινητού, 4/μπουκα και φτερούγα αεροτομή σε αμάξι 75 ΗΡ, αυτοκόλλητα του στυλ: "Yellow Hell", "This is not a toy", "Don't even think about it", "Attention Mad Driver on-board"... και άλλα τόσο όμορφα που με κάνουν να ανατριχιάζω...
* Τους οδηγώντες με το αριστερό (γνωστό και ως ζερβό ή κουλό) χέρι έξω από το παράθυρο και το κάθισμα σε θέση τόσο επικλινή, που αν χρειαστεί να κάνουν ξαφνικό ελιγμό ζητάνε βοήθεια από τους συνεπιβάτες.
Ας πάμε στα αυτοκίνητα:
* Μακράν πρώτα στην "hate list" τα κορεάτικα (Kuvai, Ria, Skevrolet [όχι δεν είναι αμερικάνικα]). Οι άνθρωποι έφιαχναν synthesizers και hi-tech σκούνες πριν 20 χρόνια και ξαφνικά άρχισαν να φτιάχνουν αυτοκίνητα (?).
* 2α έρχονται τα λεγόμενα "αμάξια του σωρού": Almera, Corolla, Lancer (τελευταία άρχισαν να ξεχωρίζουν τα Mazda λόγω Ford Group). Απίστευτα απρόσωπα και βαρετά αυτοκίνητα που με μία μπούκα οι ιδιοκτήτες τους νιώθουν "Hot-Rod Racers".
* 3α τα BMW, ειδικά όμως τα 316. Αυτά αγοράστηκαν έναντι μικρής περιουσίας (ακόμα και τα μοντέλα '94-'95) πάνε πιο αργά και από την περίοδο γυναίκας σε εμμηνόπαυση, αρνούνται να στρίψουν, αρνούνται να φρενάρους, αλλά είναι "Μπεβέ"...
Τι άλλο να πω...νομίζω ότι αυτά συν τα προαναφερόμενα από τους προλαλίσαντες με καλύπτουν απόλυτα!
Καλή μας μέρα.

kyan
23-05-05, 10:50
Για τα 106 Gti/Rallye συνφωνώ με το Σώτο. Έχω οδηγήσει ραλάκι σε "μαμά" έκδοση και έχω συνοδηγήσει στο ίδιο με τον οδηγό του να στρίβει με τα ελαστικά να στριγγλίζουν και μπορώ να πω πως το αυτοκίνητο είναι ένα μικρό άπιαστο καρτ. Το κακό είναι πως τα περισσότερα 106 είναι σοδομισμένα με αναρτήσεις "τραπέζι"(*), βόδι-κιτ, σκούπες Χούβερ και εξατμίσεις-γατόσπιτα.

(*) 'Ο,τι χειρότερο μπορείς να κάνεις σε ένα 106 είναι να το χαμηλώσεις/σκληρύνεις. Τότε γίνεται σκοτώστρα! :x

Timos
23-05-05, 11:42
Προσωπικά υπάρχουν τόσο αυτοκίνητα, όσο και οδηγοί που δυστυχώς μου τη δίνουν απίστευτα στα νεύρα...
Να αρχίσω από τους οδηγούς:
* Οι πετώντες αντικείμενα από το παράθυρο, στην εθνική, και δη γόπες αναμμένες, όταν οι γύρω τους κινούνται με 120+ χλμ/ω.
* Οι κορνάροντες μόλις 0,341milliSec αφότου έχει ανάψει το πράσινο
* Οι αρνούμενοι να κινήσουν το αυτοκίνητο 10 cm δεξιότερα για να περάσει η μοτοσυκλέτα.
* Οι weekend drivers που πήραν δίπλωμα το 1963 και από τότε κινούνταν με το τρόλευ για οικονομία. Το 1995 πήραν το εφάπαξ και αγόρασαν κούρσα για να μεταφέρουν την "γυναίκα και τα παιδιά" στο παράνομο εξοχικό στους Αγίους Θεοδώρους.
* Οι νομίζοντες ότι λαμβάνουν ανά πάσα στιγμή μέρος σε διαγωνισμό Hi-End auto audio, άσχετα αν το υπόλοιπο αμάξι είναι μέσα/έξω χρέπι και αγοράζουν μπαταρία κάθε 15 μέρες από το σκίσιμο του στερεοφωνικού τους (ερώτηση: είναι τυχαίο που αυτοί ακούνε είτε άγνωστα σκυλάδικα, είτε disco???)
* Οι φέροντες ότι λογής αξεσουάρ πωλείται στα β' κατηγορίας μαγαζία με auto parts. Ενδεικτικά (και όχι περιοριστικά) αναφέρονται τα εξής: νέον πιτσηλιστήρια (all-time classic), "καπάκια" κωλοφάναρων, μούφα οπίσθιους διαχύτες θερμότητας, προχώ βάση κινητού, 4/μπουκα και φτερούγα αεροτομή σε αμάξι 75 ΗΡ, αυτοκόλλητα του στυλ: "Yellow Hell", "This is not a toy", "Don't even think about it", "Attention Mad Driver on-board"... και άλλα τόσο όμορφα που με κάνουν να ανατριχιάζω...
* Τους οδηγώντες με το αριστερό (γνωστό και ως ζερβό ή κουλό) χέρι έξω από το παράθυρο και το κάθισμα σε θέση τόσο επικλινή, που αν χρειαστεί να κάνουν ξαφνικό ελιγμό ζητάνε βοήθεια από τους συνεπιβάτες.
Ας πάμε στα αυτοκίνητα:
* Μακράν πρώτα στην "hate list" τα κορεάτικα (Kuvai, Ria, Skevrolet [όχι δεν είναι αμερικάνικα]). Οι άνθρωποι έφιαχναν synthesizers και hi-tech σκούνες πριν 20 χρόνια και ξαφνικά άρχισαν να φτιάχνουν αυτοκίνητα (?).
* 2α έρχονται τα λεγόμενα "αμάξια του σωρού": Almera, Corolla, Lancer (τελευταία άρχισαν να ξεχωρίζουν τα Mazda λόγω Ford Group). Απίστευτα απρόσωπα και βαρετά αυτοκίνητα που με μία μπούκα οι ιδιοκτήτες τους νιώθουν "Hot-Rod Racers".
* 3α τα BMW, ειδικά όμως τα 316. Αυτά αγοράστηκαν έναντι μικρής περιουσίας (ακόμα και τα μοντέλα '94-'95) πάνε πιο αργά και από την περίοδο γυναίκας σε εμμηνόπαυση, αρνούνται να στρίψουν, αρνούνται να φρενάρους, αλλά είναι "Μπεβέ"...
Τι άλλο να πω...νομίζω ότι αυτά συν τα προαναφερόμενα από τους προλαλίσαντες με καλύπτουν απόλυτα!
Καλή μας μέρα.
:ilove: :ilove: :ilove:

echelon146
23-05-05, 14:15
νομιζω πως και αυτο θα κρεμαστει στο δωματιο μου

theos_larissa
23-05-05, 19:52
Τα έχετε αναφέρει ολα ..οπως ειπε καποιος φίλος αλφιστι δεν ασχολουμαι.

απλά όσοι κάνουνε πολλοι θορυβο θελουν επι τοπου σκοτωμα.η ηχορυπανση είναι το χειροτερο

ΓαμμαΚαππα
24-05-05, 21:28
Εγω παντως ειμαι της αποψης οτι καλως υπαρχουν ολοι αυτοι οι καγκουρεοι για να ξεχωριζουν οι εχοντες το γουστο και τα ''χερια'' :wink:

Dimitris/147TI
24-05-05, 21:52
Τα έχετε αναφέρει ολα ..οπως ειπε καποιος φίλος αλφιστι δεν ασχολουμαι.

απλά όσοι κάνουνε πολλοι θορυβο θελουν επι τοπου σκοτωμα.η ηχορυπανση είναι το χειροτερο

:wink: :wink: :wink: :wink:

Μην τους δίνουμε και αξία 8)

xrysovergis
02-06-05, 09:18
Θα συμφονησω με τον Sotos_GTA για τις συμπεριφορες οδηγων και επαυξανω αναφεροντας και επαγγελματιες οδηγους (βλεπε ταριφες , φορτηγατζιδες) που νομιζουν οτι το οδοστρωμα τους ανηκει.Βγαλε και καννα φλας ρε μεγαλε οταν ειναι να στριψεις , αναψε και τα φωτα σου μετα την δυση του ηλιου και επιτελους οταν κανεις σταση αναψε τα ρημαδια τα αλαρμ.Οσον αφορα μοντελα που μου την δινουν ειναι κατι αμαξια του τυπου Toyota Corona , Nissan Primera , Peugeot(οχι γιατι δεν ειναι καλα σαν ποιοτητα αλλα εχουμε πηξει στο peugeot) και σιγουρα το C4,C5(υμαρτον οχι αλλα ηλεκτρονικα και υψηλη τεχνολογια , μονο jacuzi και υδρομασαζ δεν εχουν αυτα τα μοντελα.Εσυ καοιμασαι κι αυτα οδηγανε μονα τους να πουμε.Σε προειδοποιουνε αμα βγεις απο την λοριδα σου , αμα περασεις με κοκκινο,αμα σε μελεταει η πεθερα σου,αμα σε εχουνε ματιασει,στριβουν τα φωτα τους,οι ροδες τους,οι πορτες τους,τα πισω καθισματα ερχονται μπροστα και οι λοιπες αηδιες),επισης τα C3 και xara picaso.Πιο ακομψα και ασχημα αυτοκινητα δεν υπαρχουν,εχουνε σχημα καλοπισμενης πατατας.

Timos
02-06-05, 10:05
.....,αμα σε μελεταει η πεθερα σου,αμα σε εχουνε ματιασει,στριβουν τα φωτα τους,οι ροδες τους,οι πορτες τους,τα πισω καθισματα ερχονται μπροστα και οι λοιπες αηδιες),επισης τα C3 και xara picaso.Πιο ακομψα και ασχημα αυτοκινητα δεν υπαρχουν,εχουνε σχημα καλοπισμενης πατατας.

:lol: :lol: :lol:

Kanaks
03-06-05, 09:51
Μάλλον συμφωνούμε σε αυτό. Όλα εξαρτώνται από τον παράγοντα οδηγό, προσωπικά τα χειρότερα χουνέρια μου τα έχουν κάνει δίτροχα, τι προσπεράσεις ανάμεσα σε μένα και την μπαριέρα (στην εθνική ~140km/h για να βγει στην επόμενη έξοδο μετά την προσπέραση-ακροβασία!!!) :shock: ,
τι προσπέραση από αριστερά σε αριστερή στροφή, τη ανάποδα στο ρεύμα χωρίς φώτα, νευρικός έχω καταντήσει, και μετά σου λένε δε μας υπολογίζετε εμάς με τα δίτροχα… α ρε βρεγμένη σανίδα θα βάλω στο πορτμπαγκάζ :evil:

theos_larissa
09-06-05, 19:03
Θα συμφονησω με τον Sotos_GTA για τις συμπεριφορες οδηγων και επαυξανω αναφεροντας και επαγγελματιες οδηγους (βλεπε ταριφες , φορτηγατζιδες) που νομιζουν οτι το οδοστρωμα τους ανηκει.Βγαλε και καννα φλας ρε μεγαλε οταν ειναι να στριψεις , αναψε και τα φωτα σου μετα την δυση του ηλιου και επιτελους οταν κανεις σταση αναψε τα ρημαδια τα αλαρμ.Οσον αφορα μοντελα που μου την δινουν ειναι κατι αμαξια του τυπου Toyota Corona , Nissan Primera , Peugeot(οχι γιατι δεν ειναι καλα σαν ποιοτητα αλλα εχουμε πηξει στο peugeot) και σιγουρα το C4,C5(υμαρτον οχι αλλα ηλεκτρονικα και υψηλη τεχνολογια , μονο jacuzi και υδρομασαζ δεν εχουν αυτα τα μοντελα.Εσυ καοιμασαι κι αυτα οδηγανε μονα τους να πουμε.Σε προειδοποιουνε αμα βγεις απο την λοριδα σου , αμα περασεις με κοκκινο,αμα σε μελεταει η πεθερα σου,αμα σε εχουνε ματιασει,στριβουν τα φωτα τους,οι ροδες τους,οι πορτες τους,τα πισω καθισματα ερχονται μπροστα και οι λοιπες αηδιες),επισης τα C3 και xara picaso.Πιο ακομψα και ασχημα αυτοκινητα δεν υπαρχουν,εχουνε σχημα καλοπισμενης πατατας.

Κ ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.σωστα τα λες φίλε μου. :lol: :wink:

nasos
09-06-05, 22:40
και επαυξανω αναφεροντας και επαγγελματιες οδηγους (βλεπε ταριφες , φορτηγατζιδες)
..μηπως καποια πραγματα που θεωρουνται δεδομενα για τους επαγγελματιες οι ιχηδες δεν τα πολυπιανουν? :wink:
εγω προσωπικα εχω γλυτωσει αρκετους ιχηδες κ οταν μικροτερος ημουν σε φορτηγο αλλα κ στην ταριφα.καποιες χ καταστασεις που θα συμβουν τις αντιλαμβανονται νωριτερα οι επαγγελματιες οποτε το αμεμπτο δεν ισχυει επι ουδενι οδηγου. :wink:

alfistitrela
13-06-05, 12:10
ΕΜΕΝΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΦΙΔΙ...ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟ MAFIA ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΖΟΒΑΒΑΡΟΥΣ ΜΕ ΤΑ BMW ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ.ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΟΙ ΣΤΟΚΟΙ

alastis
13-06-05, 16:37
Εμενα παλι, τα αυτοκινητα καθε τυπου που τα εχουν κανει τσιρκο MEDRANO με φωτορυθμικα, επαγγελματικα ηχοστηματα για να ακουγονται μεχρι το φεγγαρι, οργανακια στην κολονα για εφε και βεβαια κατι body kit με αεροτομες, λες και ειναι διατημοπλοια.
Ημαρτον ρε παιδια...

tsoukas77
13-06-05, 22:15
Συμπεριφορες με ενοχλουν,οχι αυτοκινητα.Σεβομαι οποιοδηποτε αυτοκινητο.

Στους ιδιοκτητες(οχι οδηγους,δεν ειναι οδηγοι αυτοι) ειναι το προβλημα...

nasos
14-06-05, 01:02
..το κοκορακι κικιρικιιι..

Meimaridis
14-06-05, 02:08
Σε μια προσπάθεια να κάνω διαφορά-εντύπωση θα δηλώσω τα ραλλάκια με μπουρί και bodykit λόγω στυλιστικού και λειτουργικού φάουλ. Τα συγκεκριμένα τουτούνια χρειάζονται μόνο μία σωλήνα απο μπρος μεχρι πίσω και ξύλωμα σε οτιδήποτε περιττό κ βαρύ (ακόμα και το r/cd) :P

Τα μικρομεσαία οικογενειακά με σποϊλερ που γλύφει την άσφαλτο και 14άρα ζάντα-ρουλεμάν γιατί κόβει πολύ η 18άρα που πάει με το bodykit αλλά 75 ίπποι είναι αυτοί :P αγγλιστί : too much show and no go

Συγκεκριμένα μου τη σπάνε διάφορα seicento με προσανατολισμούς DTM και μία άσπρη 75 gr.n που έχω δει στην Ηλιούπολη

Τέλος παθαίνω εγκεφαλικό με κάτι giulia, 75 κλπ που έχουν γίνει χρέπια από την κακή χρήση των βάρβαρων ιδιοκτητών τους που τις απέκτησαν από σπόντα κ δεν ξέρουν τι έχουν :evil: (κ δεν έχω εγώ μια να της δώσω αγάπη και προδερμ) :twisted: :P

MAKIS RR
14-06-05, 21:22
..το κοκορακι κικιρικιιι..
..η γατουλα γαβ γαβ γαβ..

ancon
15-06-05, 11:06
Λοιπόν εγώ τρελαίνομαι όταν βλέπω BMW ειδικά την καινούργια 116i παθαίνω αμόκ και φυσικά με τα SEAT. Όταν βλέπω SEAT και κάνει τρέλες μου ανάβουν τα λαμπάκια. Αλλά αυτά που έχουν πλάκα είναι τα PEUGEOT 106 μεγάλη φάση ειδικά στην ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ που πάνε αριστερά και τους πάω κ....φεράτζα από την Εθνική μέχρι την Ανθούσα που βγαίνω όλα πράγμα.

Και εις ALFAν με υγεία !!!

Don Angelo
15-06-05, 12:44
Μήπως δεν φταίνε τα αυτοκίνητα αλλά οι έλληνες κάφροι - οδηγοί? Εάν οδηγήσετε σε κάποια ευρωπαϊκή χώρα α) πολύ σπάνια - έως καθόλου - θα βρείτε αυτοκίνητο με αεροτομές, νέον, μπούκες κλπ, β) τα περισσότερα αυτοκίνητα από πανάκριβες Ferrari έως ευτελούς χρηματικής (αλλά τεράστιας συναισθηματικής) αξίας παλιά "σαραβαλάκια" είναι πεντακάθαρα, γ) οι οδηγοί πολύ σπάνια κάνουν μ@λ@κί@ στο δρόμο και δη στις εθνικές και τέλος δ) ποτέ δεν επιδυκνείουν κοπλεξικές συμπεριφορές ελληνάρα γουρουνιού (φτύσιμο, σφήνα, γόπα, κλανιές με εξάτμιση χαλυβουργίας κλπ.). Για σκεφτείτε επίσης ότι όλες οι προαναφερθέντες συμπεριφορές ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ από το σύνολο των ελλήνων οδηγών με το που θα βγούν απο το καράβι στην Ιταλία! Τις πταίει???

Dimitris/147TI
15-06-05, 12:50
Λοιπόν εγώ τρελαίνομαι όταν βλέπω BMW ειδικά την καινούργια 116i παθαίνω αμόκ και φυσικά με τα SEAT. Όταν βλέπω SEAT και κάνει τρέλες μου ανάβουν τα λαμπάκια. Αλλά αυτά που έχουν πλάκα είναι τα PEUGEOT 106 μεγάλη φάση ειδικά στην ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ που πάνε αριστερά και τους πάω κ....φεράτζα από την Εθνική μέχρι την Ανθούσα που βγαίνω όλα πράγμα.

Και εις ALFAν με υγεία !!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :rally: :okk:

george_t16
17-06-05, 02:38
...Και εις ALFAν με υγεία !!!

Καλό! Και δεν το είχα σε υπόληψη το σλόγκαν μέχρι τώρα! :D :wink:

LEFTERIS
25-06-05, 19:17
MAZDA RX 8.ΟΣΟΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΨΙΑΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

Petros165
30-06-05, 14:12
Ενα θα πω...πας μη αλφα βαρβαρος..

xdream
27-07-05, 12:10
Ενα θα πω...πας μη αλφα βαρβαρος..

Πας μη ΙΤΑΛΟΣ... καλυτερα !

COPBOY
14-08-05, 23:05
Εμενα με ενοχλουν αυτα που κανουν πολυ θορυβο!
Για να φιλοσοφισω παλι ο,τι κανει θορυβο ειναι MOYΦΑ!
Σαν τα σκυλακια που δεν τα παρατηρει κανεις και νιωθουν την ανασφαλεια και για να τραβηξουν τα βλεματα ολο γαυγιζουν!
Συν οτι ειναι ενοχλητικα ρε παιδι μου!
ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ειναι οι ενοχλητικοι αυτοι που πανε αριστερη λωριδα με ταχυτητα κοτας,που κορναρουν στα φαναρια και αυτοι που στα αριστεροστροφα φαναρια πανε μπροστα και δεν περιμενουν πισω στην σειρα!Γεγονοτα ηλιθια!
Οσο για το στυλακι που ανεφεραν και οι συνalfisti ε αυτο ειναι στο πετσι του νεοπλουτου Ελληνα!Αλλα να σεβεστε τις ξανθουλες με τις Πορσε βρε παιδια!Πανω κατω,Πανω κατω,Πανω κατω πηγε το κεφαλι τους για να την αποκτησουν!Ζαλιστηκαν!!
Α! και αυτες που ειναι κολλημενες στο τιμονι Χριστε μου ελεος!!! :lol: :lol:
Ειμαι της αποψης οποιος εχει καλο αυτοκινητο δεν εχει να αποδειξει τιποτα και παει σαν κυριος!! 8)

dang3r
15-08-05, 01:54
ειναι οι ενοχλητικοι αυτοι που κορναρουν στα φαναρια... :box: Ειδικα οταν κορναρουν στο 0,00001msec μολις αναψει! ΥΠΕΡΒΟΛΗΚΑ ΣΠΑΣΤΙΚΟ :evil:

jim147
15-08-05, 16:55
Οι γνωμες διχαζονται ειναι καθαρα στο στυλ που εχει ο καθενας.........
Εμενα μου την σπαει οταν πεσω σε καμια αγελη....γρηγορων και μολις αναψει το πρασινο μενω μονος να ταλαιπωρω το σασμαν τις 147 πολυ κλαμα εχω ριξει

alastis
15-08-05, 18:57
Ειδικα οταν κορναρουν στο 0,00001msec μολις αναψει!

Ποιος ειναι ο ορισμος του 1/10 του δευτερολεπτου???

Ο χρονος που χρειαζεται ο οδηγος του πισω αυτοκινητου να σου πατησει την κονρα μολις αναψει πρασινο :!: :!:

dang3r
15-08-05, 20:26
Ειδικα οταν κορναρουν στο 0,00001msec μολις αναψει!

Ποιος ειναι ο ορισμος του 1/10 του δευτερολεπτου???

Ο χρονος που χρειαζεται ο οδηγος του πισω αυτοκινητου να σου πατησει την κονρα μολις αναψει πρασινο :!: :!:

:lol: :lol: :lol: :lol:

jim147
16-08-05, 00:09
Και ξερεις εεεε........υπαρχουν κατι γρηγοροι............ :lol: :lol: :lol: :lol:

tsoukas77
16-08-05, 22:27
Με εκενυριζουν αυτοι που εχουν ανοιχτα τα αυτοκινητα τους μερα μεσημερι,κατω απο καυτο ηλιο και ειδικα μεσα στις πολεις.

Το εχω κανει σε ερημικες περιοχες και ξερω τι μαρτυριο ειναι να σε καιει ο ηλιος.Αρα,εφοσον δεν τους προσφερει απολαυση,το ανοιγουν μονο για εναν λογο...

COPBOY
17-08-05, 01:17
Περυσι κοντα στο Φθινοπωρο ημουν στην Βουλιαγμενη και εριχνε ψιλη βροχη και ξαφνικα ειδα το θεϊκο!!!
Ενα καμπριο ανοιχτο με δυο ζευγαρια μεσα και οι υαλοκαθαριστηρες να παιζουν!!! :lol: :lol: :lol:

lef
18-08-05, 00:52
ΖΗΤΩ Η ΤΡΕΛΛΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ.ΔΕ ΠΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ.ΟΙ ΕΦΕΤΖΗΔΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣ...!!!!!!!1

ngt
25-08-05, 13:15
Τα τζίπ και τα γερμανικά αυτοκίνητα...

St Papageorge
25-08-05, 14:52
Όλα τα παραπάνω και κάτι που δεν πρόκειται να ξεχάσω ποτέ... Στην εθνική Χιουντάι Άκσεντ χαμηλωμένο τέζα, με εξάτμιση από πομώνα Φ250, αυτοκόλλητο πίσω δισκόφρενο (ήμαρτον ρε πο@στ@) και από πίσω να γράφει "Born to be wild"... :lol: :lol: :lol: :lol:

Nasos29
25-08-05, 20:34
Όλα τα παραπάνω και κάτι που δεν πρόκειται να ξεχάσω ποτέ... Στην εθνική Χιουντάι Άκσεντ χαμηλωμένο τέζα, με εξάτμιση από πομώνα Φ250, αυτοκόλλητο πίσω δισκόφρενο (ήμαρτον ρε πο@στ@) και από πίσω να γράφει "Born to be wild"... :lol: :lol: :lol: :lol:

:P :P :P
Κάτι τέτοιες photos ζητάει γνωστό αντρικό περιοδικό για δημοσίευση... :P :P :P

COPBOY
25-08-05, 22:41

Επρεπε να το βγαλεις φωτο να το καμαρωσουμε!!! :lol:

stel@r@s
25-08-05, 23:12
HYUNDAI BMW AUDI SEAT KAI TA SMART!ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ :?: :?: :?:

dj_petrosX
25-08-05, 23:22
Μου τη δινουν πολλα...Μου τη σπαει αυτη η κωλο-μοδα με αυτες τις μαουνες τα τζιπ που τα τρεχουν κιολας οι νεοπλουτοι ελληναρες! :evil: Μου τη δινει η πλειοψηφια των νταλικεριδων και των ταξιτζηδων.Ειδικα οι αθηναιοι ταριφες δεν παιζονται!!!Απαραδεκτοι και πολλοι απο αυτους ειναι αληταραδες.Επισης δεν μπορω να καταλαβω ποιος ο λογος να κανεις το αμαξι σου σαν διαστημοπλοιο με αεροτομες,εξατμισεις,νεον κλπ,ενω αυτο εχει μονο 75 αλογα.Μα τι ειδους υπανθρωποι ζουν στον πλανητη μας??Εγω ειχα ραλλακι(πριν το τρακαρω :( :( )και το ειχα καρα-μαμα!μονο μια σκουπα φορουσε!ουτε χαμηλωματα,ουτε εξατμισεις,μεχρι και τα αυτοκολλητακια του ειχα κρατησει!Και ηταν και 120 αλογα,οχι 60-75!Τελος μου τη σπαει οταν καποιος κολλαει πισω μου στον προφυλακτηρα.Μου ερχεται να πατησω φρενο,να στουκαρουμε,και μετα να βαλω το αδειο απο μυαλο κεφαλι του κατω απο τισ ροδες του αυτοκινητου μου και να πηγαινω μπρος-πισω! :twisted:

COPBOY
26-08-05, 00:02
Σπαστικοι ειναι και οι οδηγοι λεωφορειων που πηγαινουν του σκοτωμου στον δρομο.
Καποτε σταματησα εναν και τον ρωτησα γιατι τρεχουν τοσο πολυ και μου απαντησε το βλακωδες...ειναι αυτοματα!!!Το θεϊκο βεβαια να τους πετυχαινεις να μιλανε στο κινητο κατα την οδηγηση!

kyan
26-08-05, 10:35
Καποτε σταματησα εναν και τον ρωτησα γιατι τρεχουν τοσο πολυ και μου απαντησε το βλακωδες...ειναι αυτοματα!!!Το θεϊκο βεβαια να τους πετυχαινεις να μιλανε στο κινητο κατα την οδηγηση!
Αυτό είναι πραγματικά εγκληματικό. Οδηγούν ένα μεγάλο όχημα και μεταφέρουν επιβάτες για τους οποίους είναι υπεύθυνοι. Σε περίπτωση τέτοιων παραβάσεων δεν έχουν κυρώσεις από την υπηρεσία τους;

Nasos29
26-08-05, 14:40
Αυτό είναι πραγματικά εγκληματικό. Οδηγούν ένα μεγάλο όχημα και μεταφέρουν επιβάτες για τους οποίους είναι υπεύθυνοι. Σε περίπτωση τέτοιων παραβάσεων δεν έχουν κυρώσεις από την υπηρεσία τους;

Συμφωνα με το νόμο έχουν και αυτοί κυρώσεις αλλά σβήνονται τόσο εύκολα οσο και η κιμωλία στον μαυροπίνακα (chic:!:)
Μόνο περιπτώσεις μέθης :drink: τιμωρούν παραδειγματικά...

COPBOY
26-08-05, 17:49

Ενταξει δυσκολο να οδηγουν μεθυσμενοι αλλα το θεμα ειναι αλλο.Υπαρχουν παραβασεις και γνωριζουν μαλιστα ποιες ειναι,κατα τις οποιες τους αφαιρειται το διπλωμα.Αντε να βγαλουν μεροκαματο μετα!!

Nasos29
26-08-05, 19:17
Ενταξει δυσκολο να οδηγουν μεθυσμενοι αλλα το θεμα ειναι αλλο.Υπαρχουν παραβασεις και γνωριζουν μαλιστα ποιες ειναι,κατα τις οποιες τους αφαιρειται το διπλωμα.Αντε να βγαλουν μεροκαματο μετα!!

Μη φανταστείς να σέρνονται κάτω αλλά 2-3 μπύρες :drink: ή 4-5 ούζα κατα τη διάρκεια της βάρδιας,τα έβλεπα καθημερινά πρίν 15-20 χρόνια όντας παιδί,δουλεύοντας για το χαρτζιλίκι μου τα καλοκαίρια σε οικογενειακή επιχείρηση.
Μυρίζαν απο μακρια κάποιοι... :drink:

COPBOY
26-08-05, 19:29
Μη φανταστείς να σέρνονται κάτω αλλά 2-3 μπύρες :drink: ή 4-5 ούζα κατα τη διάρκεια της βάρδιας,τα έβλεπα καθημερινά πρίν 15-20 χρόνια όντας παιδί,δουλεύοντας για το χαρτζιλίκι μου τα καλοκαίρια σε οικογενειακή επιχείρηση.
Μυρίζαν απο μακρια κάποιοι... :drink:
Ετσι ειναι και οταν τους σταματας σου κλεγονται του στυλ εχω οικογενεια και παιδακια και θα μου κλεισεις το σπιτι κλπ...
Αν τους γραψεις γινεσαι κακος αν οχι μ@λ@κ@ς.

PUNTOGT2DA
27-08-05, 21:24
φιλε COPBOY το ιδιο κανουν και οι ταξιτζηδες , ολο στην κλαψα ειναι!!!!

μακαρι να δουλευες καλλιθεα να εκανες καμια επισκεψη προς πλατεια μερια διοτι απο τα κολομηχανακια τον πιτσιρικαδων ουτε λεπτο δεν μπορεις να κατσεις στο μπαλκονι!

οι περισσοτεροι ειναι 14-17 ετων σιγουρα δεν εχουν διπλωμα και εννοειτε οτι πανε χωρις φωτα και μερικοι χωρις πινακιδα καθολου.

απορω το α/τ καλλιθεας τι κανει;;;
μηπως δεν τα ξερει αυτα;

xdream
27-08-05, 21:47

μακαρι να δουλευες καλλιθεα να εκανες καμια επισκεψη προς πλατεια μερια διοτι απο τα κολομηχανακια τον πιτσιρικαδων ουτε λεπτο δεν μπορεις να κατσεις στο μπαλκονι!

οι περισσοτεροι ειναι 14-17 ετων σιγουρα δεν εχουν διπλωμα και εννοειτε οτι πανε χωρις φωτα και μερικοι χωρις πινακιδα καθολου.

μηπως δεν τα ξερει αυτα;

Εχεις δικιο. Κυκλοφορουν και κατι γεροντια με CBR και ελευθερες acrapovic τσ τσ τσ... :twisted:

PUNTOGT2DA
27-08-05, 21:56

μηπως δεν τα ξερει αυτα;

Εχεις δικιο. Κυκλοφορουν και κατι γεροντια με CBR και ελευθερες acrapovic τσ τσ τσ... :twisted:

μην μου πεις για ενα παλιο cbr ασπρο και με λιγο κοκκινες γραμμες;;

γιατι ενα τετοιο μου ψιλοεσπασε τα νευρα εχθες. μαρσαρε με 20χλμ

xdream
27-08-05, 21:59

μηπως δεν τα ξερει αυτα;

μην μου πεις για ενα παλιο cbr ασπρο και με λιγο κοκκινες γραμμες;;

γιατι ενα τετοιο μου ψιλοεσπασε τα νευρα εχθες. μαρσαρε με 20χλμ
Οχι, μιλαω για ενα ολοκαινουργιο CBR 1100 XX μαυρο ματ !!!

PUNTOGT2DA
27-08-05, 22:00
τον γλυτωσες τον κουβα με το νερο :twisted: :twisted:

xdream
27-08-05, 22:02
τον γλυτωσες τον κουβα με το νερο :twisted: :twisted:
Πλακα-πλακα σημερα ειδα ενα τετοιο στη Κρεμου !

COPBOY
28-08-05, 07:09

μηπως δεν τα ξερει αυτα;

Δουλευα ως δοκιμος στην Καλλιθεα η οποια εχει πραγματικα μεγαλο προβλημα λογω τομεα της.Εχει πολλους μηχανοβιους του στυλ που ειπες αλλα δεν τους κανεις κατι αν τους γραψεις.Αυτα πορωνονται να ακουν την εξατμιση τους.Οι ταριφες ειναι εξπερ στην κλαψα πραγματικα.Ενταξει δεν μου παει να τους γραφω αλλα στους ψευτες δεν χαριζομαι γιατι με προσβαλουν σαν ανθρωπο.Αλλα να εχουν πελατη μεσα και να περνουν κοκκινα ε τι να πω.Ο πελατης φυσικα μαυρα μεσανυκτα!!

Kanaks
29-08-05, 09:39

μηπως δεν τα ξερει αυτα;

Τι να κάνει το Αστυνομικό τμήμα και η τροχαία ρε παιδιά, κοροϊδευόμαστε!!! Πληρώνουμε τους φοροεισπράκτορες της κάθε περιοχής για να μας κόβουν τον κώλ@. Σιγά μην ασχοληθούν με τα πιτσιρίκια. Μπορεί να γίνομαι εριστικός και να βγάζω κακία αλά οι κλήσεις που έχω φάει είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας… μη τα θυμάμαι και συγχύζομα :evil: :evil: :evil:

COPBOY
31-08-05, 00:19

μηπως δεν τα ξερει αυτα;

Τι να κάνει το Αστυνομικό τμήμα και η τροχαία ρε παιδιά, κοροϊδευόμαστε!!! Πληρώνουμε τους φοροεισπράκτορες της κάθε περιοχής για να μας κόβουν τον κώλ@. Σιγά μην ασχοληθούν με τα πιτσιρίκια. Μπορεί να γίνομαι εριστικός και να βγάζω κακία αλά οι κλήσεις που έχω φάει είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας… μη τα θυμάμαι και συγχύζομα :evil: :evil: :evil:

Συγχυζομαι και εγω τωρα!!!χα!! :lol:
Δηλαδη ολες τις φορες ηταν αδικοι μαζι σου;Ειλικρινα δεν εφταιξες ποτε;
Βρε φαντασια που υπαρχει...λοιπον πλακα κανω!!Ας σοβαρευτουμε τωρα!Κουλο βρε φιλε οταν σε σταματησαν δεν εκανες παραβαση αλλα ετσι τους ηρθε;Τελος παντων αν ειναι ετσι προκλητικη αδικια.
Οσο για τα πιτσιρικια σε εμας φευγουν τουλαχιστον με 200ευρω Ιtaliani.Οι μαγκες με 400 με 600 και το ρεκορ περυσι ενα αλητακι με 699ευρω.Εγω δεν κανω τετοια ομως.Οπως βλεπεις μαλλον ασχολιομαστε... 8)

nasos
31-08-05, 03:57
αχ αυτοι οι ταριφες.. :P :P
οταν ομως θελετε να τον βρεξετε ρωτατε που παιζει
καλη ξηγα ε???ε???ιχηδες...μπουουουυυυ :razz3: :razz3:

Kanaks
31-08-05, 09:11

μηπως δεν τα ξερει αυτα;

Συγχυζομαι και εγω τωρα!!!χα!! :lol:
Δηλαδη ολες τις φορες ηταν αδικοι μαζι σου;Ειλικρινα δεν εφταιξες ποτε;
Βρε φαντασια που υπαρχει...λοιπον πλακα κανω!!Ας σοβαρευτουμε τωρα!Κουλο βρε φιλε οταν σε σταματησαν δεν εκανες παραβαση αλλα ετσι τους ηρθε;Τελος παντων αν ειναι ετσι προκλητικη αδικια.
Οσο για τα πιτσιρικια σε εμας φευγουν τουλαχιστον με 200ευρω Ιtaliani.Οι μαγκες με 400 με 600 και το ρεκορ περυσι ενα αλητακι με 699ευρω.Εγω δεν κανω τετοια ομως.Οπως βλεπεις μαλλον ασχολιομαστε... 8)

Προς θεού COPBOY μην πάρεις την παραπάνω αναφορά μου σαν προσωπική επίθεση απλά η άσχημες εμπειρίες είναι περισσότερες.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα κλίση στην Αθηνών-Τριπόλεως για υπερβολική ταχύτητα ενώ πήγαινα πίσω από κτελ!!!!! ~90km/h Και η κλίση γράφει ότι οδηγούσα σε κατοικημένοι περιοχή... τα ρέστα μου. Tη κλίση την έχω φυλαγμένη για ανέκδοτο εισπρακτικού χαρακτήρα.
Και φυσικά με έχουν γράψει γιατί έφταιγα αλλά ποτέ δεν παραπονέθηκα γι ‘ αυτό, όταν όμως πληρώνω έστω και μια δεκάρα γιατί έτσι πρέπει με πνίγει το δίκιο…

xdream
31-08-05, 09:26
αχ αυτοι οι ταριφες.. :P :P
οταν ομως θελετε να τον βρεξετε ρωτατε που παιζει
καλη ξηγα ε???ε???ιχηδες...μπουουουυυυ :razz3: :razz3:

Tσ τσ τσ.... Τι επιπεδο θεε μου.... Μα καλα , δεν υπαρχει ενας admin να τον αποβαλλει οριστικως, διαπαντως και αμετακλητως ???

Timos
31-08-05, 11:42
:whistle:

kyan
31-08-05, 12:41
http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/whistling.gif

george_t16
01-09-05, 22:56
Πιο πολύ συμπεριφορές παρά αυτοκίνητα... Ιδιαίτερα εκνευριστικό να ανάβεις φλας μία ώρα πριν για να αλλάξεις λωρίδα κι ενώ η οδηγάρα από πίσω το βλέπει, αντί να επιβραδύνει για να σε αφήσει ή να επιταχύνει για να σε ξεφορτωθεί πηγαίνει σαν να μην τρέχει τίποτα με την ιδανική ταχύτητα ώστε να σε κλείσει... Κατά διαβολική σύμπτωση μέχρι τώρα στο 99% των περιπτώσεων τα αυτοκίνητα αυτά ήταν BMW και Mercedes. Και σοβαρά, δεν υπονοώ τίποτα για τους οδηγούς αυτών των αυτοκινήτων.

Moutralewn
02-09-05, 11:15
Είναι και θέμα οδηγών αλλά και θέμα αυτοκινήτων.
Πολλοί μ@λ@κες νομιζουν οτι έχοντας....Μερσεντικό ή Μπεμβεδικό, δεν υπάρχουν άλλα αυτοκίνητα στον δρόμο.
Τί να πεις!!

xdream
02-09-05, 11:20
Πολλοί μ@λ@κες νομιζουν οτι έχοντας....Μερσεντικό ή Μπεμβεδικό, δεν υπάρχουν άλλα αυτοκίνητα στον δρόμο.
Τί να πεις!!

Και που να δεις αυτους με τις Alfa romeo...!!! :lol: :lol: :lol:

COPBOY
02-09-05, 15:26
Προς θεού COPBOY μην πάρεις την παραπάνω αναφορά μου σαν προσωπική επίθεση απλά η άσχημες εμπειρίες είναι περισσότερες.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα κλίση στην Αθηνών-Τριπόλεως για υπερβολική ταχύτητα ενώ πήγαινα πίσω από κτελ!!!!! ~90km/h Και η κλίση γράφει ότι οδηγούσα σε κατοικημένοι περιοχή... τα ρέστα μου. Tη κλίση την έχω φυλαγμένη για ανέκδοτο εισπρακτικού χαρακτήρα.
Και φυσικά με έχουν γράψει γιατί έφταιγα αλλά ποτέ δεν παραπονέθηκα γι ‘ αυτό, όταν όμως πληρώνω έστω και μια δεκάρα γιατί έτσι πρέπει με πνίγει το δίκιο…

Δυστυχως υπαρχουν και αυτα.Μην τα κρατας για να τα θυμασαι.Μονο τα νευρα θα σου σπανε. :wink:

COPBOY
02-09-05, 15:32
Τί να πεις!!

Και που να δεις αυτους με τις Alfa romeo...!!! :lol: :lol: :lol:

Ου ου οι χειροτεροι!!!Πολυ γρηγοροι ολο φωτα αναβουν για να κανουμε στην ακρη!!!! :lol: :lol: :lol:
Επισης george_t16 οταν αλλαζεις λωριδα διοτι εχεις δει ενα κενο δεκα μετρα ξαφνικα ο αλλος επιταγχυνει για να σε κλεισει...βγαζοντας την σουπερ κακια!!!
Naso μηπως σε ρωτανε μονο οι εντελως ανενημερωτοι; :lol: :lol:

nasos
02-09-05, 16:36
Naso μηπως σε ρωτανε μονο οι εντελως ανενημερωτοι;
ακριβως!
τον Νικο πεντε φορες τον πηγα πιασμενο απ το χερι.ντρεποτανε.. :lol: :lol:

COPBOY
02-09-05, 16:52
Naso μηπως σε ρωτανε μονο οι εντελως ανενημερωτοι;
ακριβως!
τον Νικο πεντε φορες τον πηγα πιασμενο απ το χερι.ντρεποτανε.. :lol: :lol:

ΑΑΑ μεγαλη ντροπη εχει!!!Αφου ειχε ενημερωθει που να παει ηθελε κηδεμονα;;; :lol: :lol: :lol:

nasos
02-09-05, 17:03
οχι,αλλα ηθελα να με δουν για να παρω την μιζα μου. :lol:

COPBOY
03-09-05, 21:08
οχι,αλλα ηθελα να με δουν για να παρω την μιζα μου. :lol:

Ααα κανεις και τετοια ε;;;Χμμμ...απο Οκτωβριο που παω ασφαλεια θα το εχω υπ'οψιν μου!!! :wink:

nasos
03-09-05, 21:12
:lol: :lol: κυνηγατε κ φαντασματα Βασιλη?? :lol: :lol:

COPBOY
03-09-05, 21:18
:lol: :lol: κυνηγατε κ φαντασματα Βασιλη?? :lol: :lol:

ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Οτι βγαινει εκτος οικιας του ειναι παρανομο!!
Ακομα και οι λυκοι!!! :lol: :lol:

nasos
03-09-05, 21:22
Νικολακη σε πιασανε :P :P
εγω φευγω με ελαφρα πηδηματακια λοιπον :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

COPBOY
03-09-05, 21:24
ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ και
ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ!!! :lol: :lol:

nasos
03-09-05, 21:30
συμφωνω απολυτα κ προσθετω στο οι ηλιθιοι ειναι αηττητοι(μεσα στην αγνοια τους)! :sleep: :sleep:
:smok:

RoadRunner
04-09-05, 00:07
POU LETE PAIDIA KAI EGW TIN PRWIGOUMENI KYRIAKI POU GIRNAGA APO TO XWRIO MOU (AITWLIKO AITOLOAKARNANIAS) EIDA TO TRELO.STIS STROFES TIS KAKIAS SKALAS ENAS MPARMPAS GIRW STA 60 XRONWN PIGENE SAS KYRIOS ME ENA SUNNY GIRO STA 100KM/H EPERNE TIS STROFES KRATONTAS MIA MPYRA STO XERI AMSTEL KIOLAS KAI TO POURO STO STWMA.AN TON STAMATISOUN LOIPON TI PREPEI NA TOU KANOUN??? SIMEIOTEON TIS STROFES TIS PIRE ME TO ENA XERI.DEN EFISE TIN MPIRA.KAI KATI ALLO PIES EINAI OI SYNEPIES SE ENAN ANILIKO POU ODIGAEI XWRIS DIPLOMA???(AYTOKINITO ENNOW)

COPBOY
04-09-05, 23:51
KAI KATI ALLO PIES EINAI OI SYNEPIES SE ENAN ANILIKO POU ODIGAEI XWRIS DIPLOMA???(AYTOKINITO ENNOW)

Ειναι πλημμ/τικη παραβαση.Σου γινεται μηνυση και μεχρι να γινει το δικαστηριο (πανω απο εναν χρονο) προσπαθεις να το εχεις βγαλει και το παρουσιαζεις στο δικαστηριο.Συνηθως τους αθωωνουν οταν το παρουσιαζουν!Αν δεν το εχεις βγαλει σ'εναν χρονο ή δεν στο επιτρεπει η ηλικια...τρως γερη καμπανα μπομπιρα!!! :) :) :)

Steven
05-09-05, 01:06
KAI KATI ALLO PIES EINAI OI SYNEPIES SE ENAN ANILIKO POU ODIGAEI XWRIS DIPLOMA???(AYTOKINITO ENNOW)

Ειναι πλημμ/τικη παραβαση.Σου γινεται μηνυση και μεχρι να γινει το δικαστηριο (πανω απο εναν χρονο) προσπαθεις να το εχεις βγαλει και το παρουσιαζεις στο δικαστηριο.Συνηθως τους αθωωνουν οταν το παρουσιαζουν!Αν δεν το εχεις βγαλει σ'εναν χρονο ή δεν στο επιτρεπει η ηλικια...τρως γερη καμπανα μπομπιρα!!! :) :) :)

Δηλαδη , τον πιανουν να οδηγαει αυτοκινητο χωρις διπλωμα και σε ενα χρονο πρεπει να το παρουσιασει (να εχει βγαλει μεχρι τοτε ας πουμε), το καταλαβαινω εως ενα σημειο. Πες οτι ειναι ενηλικας και ξερει τους κινδυνους και 5 πραγματακια.
Αλλα να πιασουν ανηλικο να οδηγαει και πες πως ειναι 17 και μολις κλεισει τα 18 παει και το βγαζει και αυτος και το δειχνει, φευγει κυριος???

Εγω αυτο δεν το καταλαβαινω. Δεν εισαι ικανος να οδηγησεις επειδη ή δεν εχεις διπλωμα ή εισαι ανηλικος και πας και μου παρουσιαζεις ενα διπλωμα που το εβγαλες μετα και δεν τρεχει τιποτα???
Την εχω ξανακουσει αυτη τη περιπτωση και μου εκανε εντυπωση...
Με λιγα λογια, σε "αφηνουμε" να οδηγας χωρις να εχεις διπλωμα και εισαι κινδυνος στο δρομο, αλλα αφου το εβγαλες μετα και να'ναι καλα η Παναγια που δεν σκοτωσες κανεναν, μπορεις να πας σπιτι σου τωρα και καλοριζικο το νεο σου διπλωμα...
Θα ηθελα να μας πεις την αποψη σου γι'αυτο και τι δεδομενα υπαρχουν.

Υ.Γ.: Οκ, ας μην μιλησουμε για μερικους που εχουν διπλωμα και ειναι πιο επικινδυνοι απο αυτους που δεν ξερουν που ειναι το φρενο...αυτο ειναι αλλη ιστορια...

xdream
05-09-05, 10:19
Δε ξερω αν ειναι κανενος απο εδω μεσα, αλλα και παλι δεν αλλαζει τιποτα... Εχθες ειδα μια (πανεμορφη κατα τα λοιπα) 156 κοκκινη με 2 ΠΕΛΩΡΙΑ αυτοκολλητα FERRARI κατω απο τα πλαινα φλας... Ελεος παναγια μου.. Ειπαμε gruppo αλλα οχι και ετσι.... !

RoadRunner
05-09-05, 13:30
Δε ξερω αν ειναι κανενος απο εδω μεσα, αλλα και παλι δεν αλλαζει τιποτα... Εχθες ειδα μια (πανεμορφη κατα τα λοιπα) 156 κοκκινη με 2 ΠΕΛΩΡΙΑ αυτοκολλητα FERRARI κατω απο τα πλαινα φλας... Ελεος παναγια μου.. Ειπαμε gruppo αλλα οχι και ετσι.... !
TO IDA KAI EGW TO SABBATO STIN GRIGORIOU LAMPRAKI STIN NIKEA.ENTAKSEI DEN ITAN KAI TOSO MEGALO TO AUTOKOLITO

RoadRunner
05-09-05, 13:38
Ειναι πλημμ/τικη παραβαση.Σου γινεται μηνυση και μεχρι να γινει το δικαστηριο (πανω απο εναν χρονο) προσπαθεις να το εχεις βγαλει και το παρουσιαζεις στο δικαστηριο.Συνηθως τους αθωωνουν οταν το παρουσιαζουν!Αν δεν το εχεις βγαλει σ'εναν χρονο ή δεν στο επιτρεπει η ηλικια...τρως γερη καμπανα μπομπιρα!!!
EGW NOMIZA OTI MONO STA PAPAKIA 50cc GINETAI AUTO.
KAI FILE STEVEN EMENA PES ME PIANOUN (AN KAI DEN ODIGAW POLI MONO GIA PSWMI PAW KONTA) TI MPOROUN NA MOU KANOUN AFOU TO MAIO BGAZW TO DIPLOMA???TIPOTA!!!ESEI OMWS GIATI EISAI TOSO ENANTIOMENOS.ENTAKSEI EXEIS DIKIO EN MEREI ALLA AN SKEFTEIS OTI ME 200E PARAPANW EXEIS TO DIPLOMA STIN TSEPI AUTO THA MAS PEIRAKSEI???DILADI EGW NOMIZEIS PERIMENW NA PAW 18 GIA NA MATHW???SE PLIROFORW OTI TIPOTA DEN THA MATHW APLOS STIS 7 MAIOU KLEINW TA 18 KAI STIS 8 THA DOSW TO KOLOXARO!!! :twisted:

Steven
05-09-05, 17:58
KAI FILE STEVEN EMENA PES ME PIANOUN (AN KAI DEN ODIGAW POLI MONO GIA PSWMI PAW KONTA) TI MPOROUN NA MOU KANOUN AFOU TO MAIO BGAZW TO DIPLOMA???TIPOTA!!!ESEI OMWS GIATI EISAI TOSO ENANTIOMENOS.ENTAKSEI EXEIS DIKIO EN MEREI ALLA AN SKEFTEIS OTI ME 200E PARAPANW EXEIS TO DIPLOMA STIN TSEPI AUTO THA MAS PEIRAKSEI???DILADI EGW NOMIZEIS PERIMENW NA PAW 18 GIA NA MATHW???SE PLIROFORW OTI TIPOTA DEN THA MATHW APLOS STIS 7 MAIOU KLEINW TA 18 KAI STIS 8 THA DOSW TO KOLOXARO!!! :twisted:

Και'γω ηξερα να οδηγαω απο τα 16 αλλα αυτο δεν σημαινει τιποτα.
Μπορει εσυ να ξερεις 5 πραγματακια αλλα δεν σημαινει οτι ολοι ξερουν και οτι ολοι μπορουν να αντιληφθουν τον κινδυνο.
Ολοι εχουμε περασει απο αυτες τις ηλικιες και ξερουμε την παρορμητικοτητα που συνοδευεται.
Και τι σημαινει οτι ειμαι εν μερη σωστος, επειδη εσυ οδηγας και δεν εχεις ενηλικιωθει ή επειδη ολοι οι ανηλικοι ειναι οδηγαρες. Αμα ειναι ετσι, να βγαζουμε απο τα 15 διπλωμα.
Επισης, μου λες οτι τιποτα δεν θα μαθεις και οτι 8 θα δωσεις για το διπλωμα και οτι τα ξερεις ολα. Οταν σε σταματησουν ομως, πως θα το αποδειξεις??? Θα πεις τα ξερω ολα και θα σου πουν, ΟΚ, συγγνωμη και για την ερωτηση???
Εγω παντως για να βγω στον δημοσιο δρομο περιμενα να κλεισω τα 18 και να παρω το διπλωμα και μπορω να σου πω πως εμαθα και καποια πραγματακια τα οποια νομιζα πως τα ηξερα.
Επισης εαν ερθει καποιος και σου την φερει απο πισω και εφταιγε αυτος, αλλα εσυ πηγαινες κυριος, θα βρεις ή δε θα βρεις τον μπελα σου?

RoadRunner
05-09-05, 18:49
Καταρχην δεν σου ειπα οτι τα ξερω ολα αλλα δεν νομιζω οτι θα μαθω τιποτα παραπανω απο τον δασκαλο.Αντιθετος θα μαθω αν βγω στον δρομο και αποκτησω εμπειρια.Σε αυτα που λες τωρα εχεις δικιο αλλα δεν σημαινει οτι εχεις διπλομα αρα ξερεις να οδηγας.Επισεις αν δεν εχεις διπλομα δεν σημαινει οτι δεν ξερεις να οδηγας.Αυτα τα λεει η μανα μου.Δηλαδη αν παρω το διπλομα αυτοματος ξερω να οδηγαω?Προς Θεου μην σου φανουν τα λογια μου σαν επιθεση προσ εσενα! :lol:

karaLRS
05-09-05, 21:11
EGW NOMIZA OTI MONO STA PAPAKIA 50cc GINETAI AUTO.
KAI FILE STEVEN EMENA PES ME PIANOUN (AN KAI DEN ODIGAW POLI MONO GIA PSWMI PAW KONTA) TI MPOROUN NA MOU KANOUN AFOU TO MAIO BGAZW TO DIPLOMA???TIPOTA!!! :twisted:

φίλε Πέτρο..να ξέρεις οτι δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανοησια απο το να οδηγάς χωρίς δίπλωμα....

Το οτι δεν εχεις δίπλωμα σε κάνει ταυτόχρονα και ανασφάλιστο.

Να σου πω ενα υποθετικό συμβάν?

Οπως πας για ψωμι πεταγε ενα παιδι αναμεσα απο τα αμαξια.το χτυπας χωρις βεβαια να φταις.

το ξερεις οτι αν το πανε δικαστικα οι γονείς τους μεχρι και το σπιτι του πατέρα σου μπορούν να πάρουνε....

Ο γιος του γείτονα μου οταν ηταν 16 ειχε χτυπησει με ενα μηχανάκι μια γρια που περπάταγε στην μέση του δρομου. η γρια επεσε κατω και εσπασε οτι κοκκαλο ειχε και δεν ειχε . αυτη ειχε περίπτερο και δουλευε.
επικαλεστηκε οτι δεν μπορουσε να δουλεψει και ζητησε να τις πληρώνουν τα μηνιάτικα μέχρι να γίνει καλα....

τα μηνιατικα τα πληρωσε η ασφάλεια του μηχανακιού αλλα μετα η ασφάλεια στράφηκε προς τον ιδιοκτήτη αφου δεν τον κάλυπτε επειδη δεν είχε δίπλωμα.....

καλυτερα να την ειχε σκοτώσει την γρια :P :P

πέρα απο την πλάκα προσπάθησε να περιμένεις μέχρι να βγάλεις το δίπλωμα. η γράμμη αναμεσα στο νομιμος και στο παρανομος ειναι παρα παρα πολυ λέπτη και δεν καταλαβαινεις ποτε την πέρασες....

φιλικά

Θοδωρής[/b]

nasos
05-09-05, 21:48
ωραια τα λετε αλλα...
για διαβαστε pls..
προ δεκαετιας ιουνη μηνα ξεφορτωνω στο λιμανι τρεις πελατες με αποσκευες(ταξι).ακριβως διπλα μου ενα λεωφορειο ξεφορτωνει κι αυτο.
ενδιαμεσα μας ενας διαδρομος μικρος με πελατες εκατερωθεν κ αποσκευες.
ενας πιτσιρικας 16 ετων μπαινει πλακωμενος απ την πυλη του λιμανιου σε 150μ αποσταση απο εμας με παπακι κ τον κοβω οτι εχει σημαδεψει το περασμα...
που παει το παιδι αναρωτιεμαι....
κι ομως περναει αναμεσα με 60+χλμ κ τελευταια στιγμη για να μην πεσει πανω σε επιβατη λεοφωρειου που αποβιβαζοταν παταει φρενο κ πεφτει στο φτερο του ταξι φευγει απο πανω κ πεφτοντας μετα την εναερια σπαει τον καρπο-χερι.
ρε παιδι πως πας ετσι,πας καλα κτλ κτλ..
ερχεται το λιμενικο κ ασθενοφορο κανει ανακριση κατι γραφει κ φευγουμε.
παω αφου εδεσα τον προφυλακτηρα που κρεμοταν με συρμα στο στραβωμενο φτερο στο νοσοκομειο να δω το παιδι.
με το που φτανω ακουω νατος αυτος ητανε κ μου κανουν ντου θειοι-πατερας ξαδερφια..
δεν μασησα,ματοκυλιστηκαμε καθοτι σαν νεος κι εγω δεν κολωνα(25).
φευγω κ αναρωτιεμαι για το τι σοι κοσμος υπαρχει σημερα...κτλ..
τσπ παω στην ασφαλεια μου(νομικη προστασια)αναφερω το συμβαν κ μου ειπαν οτι πρεπει να κινηθω δικαστικως για αποζημιωση γιατι ο μικρος δεν ειχε διπλωμα.
ειπα να το σκεφτω δυο μερες μιας κ η ζημια ηταν μικρη κ ισως να μην συμφερε η δικαστικη οδο.
ενω σκεφτομουν με παιρνει το λιμενικο τηλ κ μου λεει οτι ο πατερας θελει να τα βρουμε κ για να μην πολυλογω καναμε χαρτια οτι δεν επιθυμουμε τιποτα κ ολα καλα κ σπαω.
μετα απο 4 χρονια φερνουν οι αστυνομικοι κλητευση για δικαστηριο :shock:
ναι το κρατος κανει αυτεπαγγελτα μηνυση λογω τραυματισμου.
το χαρτι που μου εδωσαν με ειχε κατηγορουμενο.. :shock:
τσπ παω δικαστηριο κ θα εκριναν την υποθεση τρια χαζογκομενακια.
λεμε τα συμβαντα οτι ο μικρος δεν ειχε διπλωμα τοτε οτι εγω ημουν καθολα νομιμος κτλ κτλ κ η αποφαση ηταν εξι μηνες με αναστολη επειδη υπηρχε τραυματισμος.
με συγχωρειτε κ δικαστινα(γελασε ολο το ακροατηριο)ο μικρος διπλωμα δεν ειχε,εγω νομιμοτατος κ λευκο ποινικο μητρωο,δεν ασκησα διωξη για ζημιες,δεν υπεβαλλα μηνυση για χαμενα μεροκαματα λογω τρακαρισμενου ταξι +μειωση μεταπωλητικης αξιας(ειχα τοτε ενος ετους μερτς 250D) κ με βγαζετε ενοχο γιατι χτυπησε ο μικρος που οδηγουσε χωρις διπλωμα?
δηλ ειναι λεω η ελληνικη δικαιοσυνη αυτη?αν ειναι να καταθεσω κι εγω το διπλωμα κ να πεφτω σε οποιον βρω αφου θα αθωονομαι μετα 4 χρονια.
κ οριστε η απαντηση της δικαστινας αφου μου ειπε να πλησιασω :x :x
νεαρε απ την στιγμη που ειστε μακρυμαλλης κ φορατε σκουλαρικια ειμαι σιγουρη οτι ειστε υπαιτιος για το ατυχημα κ αυτα που ξερετε εσεις οι ταξιτζηδες να τ αφησετε κατα μερους..
:shock: :shock: δεν με πτοησε ομως η απαντηση της,της χαμογελαω κ της λεω ψιθυριστα οτι δεν φταινε οι ταξιτζηδες αν δεν σε γ@μει καλα ο γκομενος κ φευγω κανοντας υποκλιση στα εδρανα κ στο ακροατηριο..
οποτε για ποια διπλωματα κ μαλακιες μιλαμε?οτι κ να γινει παιξτε το καρμοιριδες κ το δικαστηριο θα σας αθωωσει συμφωνα με τους νομους
της ελληνικης κυβερνησης..

RoadRunner
05-09-05, 22:40
E τι θες και εσυ???εφτεγες αφου φοραγες σκουλαρικια!!!! :speaker: Πλακα κανω βεβαια.Γιατι δεν εβγαζες ενα πενηνταρικακη να δεις οτι ολα καλα θα ητανε :lol:

nasos
05-09-05, 22:43
..θα επρεπε να βγαλω κατι αλλο να το προσκυνησει κ τοτε να δεις τι καλα που θα ητανε..

RoadRunner
05-09-05, 22:46
Νασο εισαι απο την Ρωσσια???

Steven
05-09-05, 22:46
Καταρχην δεν σου ειπα οτι τα ξερω ολα αλλα δεν νομιζω οτι θα μαθω τιποτα παραπανω απο τον δασκαλο.Αντιθετος θα μαθω αν βγω στον δρομο και αποκτησω εμπειρια.Σε αυτα που λες τωρα εχεις δικιο αλλα δεν σημαινει οτι εχεις διπλομα αρα ξερεις να οδηγας.Επισεις αν δεν εχεις διπλομα δεν σημαινει οτι δεν ξερεις να οδηγας.Αυτα τα λεει η μανα μου.Δηλαδη αν παρω το διπλομα αυτοματος ξερω να οδηγαω?Προς Θεου μην σου φανουν τα λογια μου σαν επιθεση προσ εσενα! :lol:

Πρωτα απ'ολα δεν το θεωρησα επιθεση, αλλα σκεψη χωρις βαση.
Οπως και προειπα στο πρωτο post για αυτο το θεμα, ας αφησουμε απ'εξω αυτους που εχουνε διπλωμα και πανε χειροτερα και απο στραβαδια.
Το διπλωμα το μονο πραγμα που σου δινει, ειναι να μαθεις να οδηγας νομιμα και να σε καλυπτει σε οτι χρειαστει.
Στη διαρκεια της υποχρεωτικης εκπαιδευσης, ισως μαθεις και ισως δεν μαθεις. Το βιβλιο απλα θα σου μαθει καποια θεωρια που θα την εμπεδωσεις στον δρομο.

Αυτο που επαθες εσυ Νασο, δειχνει σε τι σημειο βρισκεται το Κ#λ@συστημα μας.... Ας μην το αναλυσουμε...

COPBOY
06-09-05, 02:27
Δηλαδη , τον πιανουν να οδηγαει αυτοκινητο χωρις διπλωμα και σε ενα χρονο πρεπει να το παρουσιασει (να εχει βγαλει μεχρι τοτε ας πουμε), το καταλαβαινω εως ενα σημειο. Πες οτι ειναι ενηλικας και ξερει τους κινδυνους και 5 πραγματακια.
Αλλα να πιασουν ανηλικο να οδηγαει και πες πως ειναι 17 και μολις κλεισει τα 18 παει και το βγαζει και αυτος και το δειχνει, φευγει κυριος???

Εγω αυτο δεν το καταλαβαινω. Δεν εισαι ικανος να οδηγησεις επειδη ή δεν εχεις διπλωμα ή εισαι ανηλικος και πας και μου παρουσιαζεις ενα διπλωμα που το εβγαλες μετα και δεν τρεχει τιποτα???
Την εχω ξανακουσει αυτη τη περιπτωση και μου εκανε εντυπωση...
Με λιγα λογια, σε "αφηνουμε" να οδηγας χωρις να εχεις διπλωμα και εισαι κινδυνος στο δρομο, αλλα αφου το εβγαλες μετα και να'ναι καλα η Παναγια που δεν σκοτωσες κανεναν, μπορεις να πας σπιτι σου τωρα και καλοριζικο το νεο σου διπλωμα...
Θα ηθελα να μας πεις την αποψη σου γι'αυτο και τι δεδομενα υπαρχουν.

Υ.Γ.: Οκ, ας μην μιλησουμε για μερικους που εχουν διπλωμα και ειναι πιο επικινδυνοι απο αυτους που δεν ξερουν που ειναι το φρενο...αυτο ειναι αλλη ιστορια...

Φιλε Steven οπως ειπα ειναι πλημμ/τικη παραβαση.Αυτο σημαινει οτι ο Αστυνομικος εχει το δικαιομα να σε παει στο αυτοφωρο.Κατ'εμε αυτο θα ηταν το σωστο για να καταλαβει το πιτσιρικι οτι δεν πρεπει να οδηγαει χωρις διπλωμα και ο πατερας του οτι δεν πρεπει να του το δινει και να γνωριζει ανα πασα στιγμη που ειναι το οχημα του.(επειδη μερικα παιδια του το παιρνουν διχως να το καταλαβει.)Απλως δεν τους παμε στον εισαγγελεα γιατι θα γελουσε(εχει σπουδαιοτερες υποθεσεις και θα τους πηγαιναμε με το τσουβαλι).
Φιλε Petro μην νιωθεις οτι τα ξερεις ολα στην οδηγηση.Καθε μερα που περνα γινεσαι καλυτερος και πιο εμπειρος.Συνεπως ο δασκαλος σου ειμαι σιγουρος οτι κατι εχει να σου πει που πιθανον να μην το εχεις ξανακουσει οποτε πολυτιμο θα σου ειναι.
Φιλε Naso στα τροχαια με τραυματισμο υπαρχει η ''διακριτικη ευχερια'' απο τους αρμοδιους αν δεν επιθυμει κατι ο παθον να ''τελειωσει'' εκει το θεμα.Χωρις δικες.Πιστευω να με πιανεις.Ειδικα οταν ο παθων ειναι υπαιτιος.Εσυ ομως εκει το αφησες βρε παλικαρι;δεν παρουσιαστηκες με μαρτυρες να αποδειξεις τι εγινε πραγματικα;μια ανεραστη σε τυλιξε γαμω την αγανακτηση;
Τελος Petro μην παιρνεις ουτε για 20 μετρα το οχημα του πατερα σου αν θες να εχεις μια ηρεμη ζωη και να μεγαλωσεις σωστα.(Αν τυχει κανενα ατυχημα καηκες φιλε και πληρωνει καμια συνταξη ο πατερας σου επ'αοριστον σε καποιον που αφησεις αναπηρο.κοβονται τα ονειρα σου αυτοματα εκτος και αν ο πατερας σου ειναι ζαμπλουτος.)
Ολα ερχονται με τον καιρο τους.Μην βιαζεσαι.
Ενημερωτικα ο πατερας μου ειχε ενα ατυχημα το 1991,εμεινε αναπηρος ο παθων που εφταιγε και για να υπαρχει το γ@...νο συστημα ζητουσαν 350εκατ δρχ. και μαλιστα με αποφαση το 2003 να τα δωσουμε!!Μηπως εχεις να με δανεισεις;!!!
Τελικα ζητησα τα εγγραφα της υποθεσης τοτε απο τον father(διοτι ολο θα δουμε ηταν) του ειπα τι να ζητησει απο τον δικηγορο του,τι να προσεξει,ευτυχως βρηκαμε και καλους δικηγορους και φετος τον Μαρτη εγινε το τελευταιο δικαστηριο.Η αποφαση μας ηρθε σημερα το πρωι. τα 350εκατ δρχ εγιναν μονο 9000ευρω και κλεινει η υποθεση.Μηπως παρατηρησες οτι περασαν 14 χρονια;εαν εξακολουθουσαν να ειναι 350;τοτε τι;
Γι'αυτο ασ'το καλυτερα!Με την προσωπικη ιστορια φανταζομαι να σε επεισα!
Και κατι τελευταιο.Ποτε δεν εγκαταλειπουμε τον τοπο του ατυχηματος και παντα κραταμε μαρτυρες.Παντα.Αλλιως οπως ειπε ο karaLRS θα σου ζητουν μεχρι και το σπιτι σου...

arci
06-09-05, 02:39
Αν και οδηγούσα επαρχία κανονικά απο τα 16 μου- Ποτέ στην Αθήνα- το παιδί μου δεν πρόκειται να το αφήσω αν το δώ οτι δεν πέρνει απο κουβέντςσ ίσως ούτε να του μάθω. παιδιά το θέμα δεν είναι μόνο το δίπλωμα και η γνώση.Αν δεν έχεις δίπλωμα και τρακάρεις κάποιον την έκατσες.Δε μιλάω για υλικές ζημιές αλλα αν τραυματίσεις ή σκοτώσεις ή το χειρότερο αφήσεις ανάπηρο κάποιον είσαι εντελως ανασφάλιστος και τα ποσά είναι αντίστοιχα με αυτά που αναφέρθηκαν ποιός θα τα καλύψει? Απλά καταστρέφεισ όλη τη ζωή σου αφού έχεις καταστρέψει των γονιών σου....Για μένα οδήγηση χωρίς δίπλωμα έπρεπε κατευθείαν αυτόφορο... όπως και οδήγηση ανασφάλιστου οχήματος. Η ανθρώπινη ζωή είναι πού πιο σημαντική απο το κέφι κάποιων ή τη μαγκιά που νομίζουν πως πουλάνε στα συνομίλικα κοριτσάκια.Δεν αναφέρομαι σε κανένα προσωπικά το ξαναλέω τη Μ....α αυτή την έκανα και γω

COPBOY
06-09-05, 03:00
Οδηγω στους δρομους απο τα 9 στην επαρχεια φυσικα και παρολλο που με ειχαν σταματησει στα 12 μου δεν με κατεβασαν καν.Τωρα ομως που γνωριζω τι παιζει, καταλαβα τι λαθος εκανα και τι βλακεια που πιεζα τον πατερα μου και αυτος φυσικα να μην μου χαλα χατιρι.

Steven
06-09-05, 04:12
Φιλε μου, νομιζω πως η απαντηση σου με καλυψε διοτι αλλο το τι προβλεπει ο νομος και αλλο το τι γινεται. Υπαρχει μια ρυθμιση μεν, αλλα δεν μπορει το συστημα να λειτουργησει δε.
Ο λογος που εθιξα αυτο το θεμα ειναι διοτι το θεωρησα σημαντικο και ηθελα να μας πεις την αποψη σου αφου ειναι αντικειμενο της δουλειας σου και πιστευω με το παραγειγμα που εθεσες και ειναι πραγματικο γεγονος, να ευαισθητοποιησει και να δωσει να καταλαβει πως η ασφαλτος δεν ειναι παιχνιδι. Και το κυριοτερο ειναι, παντοτε να οδηγαμε σαν να ειναι η πρωτη μας φορα, διοτι υπερεκτιμωντας τις δυνατοτητες μας και τις γνωσεις μας, ειναι πολλες φορες η αιτια ενος δυστυχηματος.
Πιστευω πως εαν υπηρχε σωστοτερη παιδεια και ενημερωση θα μπορουσαν να αποφευχθουν πολλα.
Επισης λετε οτι οσοι το κανατε αυτο, το θεωρησατε μεγαλη βλακεια. Το θεμα ειναι να το καταλαβαινατε τοτε και δεν μιλαω για'σας, γενικα, διοτι θελω να καταληξω στο οτι, αφου το καταλαβατε τωρα θα πρεπει να το καταλαβουν οι μη εχοντες διπλωμα ή οι ανηλικοι ΤΩΡΑ και οχι μετα. Διοτι στο περας αυτου του χρονου πολλα μπορουν να γινουν.
Και εδω η φραση "καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες παρα για κατι που δεν εκανες", δεν στεκει εδω σε καμια των περιπτωσεων.

Ελπιζω να μην σας κουρασα, αλλα αυτα ηθελα να πω.

COPBOY
06-09-05, 04:52
Και φυσικα να σε συμπληρωσω οτι αφου ευτυχως δεν παθαμε εμεις το λεμε για να παραδειγματιστουν και να μην παθουν και αλλοι!!!το μυαλο παντα στην οδηγηση οπως ειπες,δεν βγαινουμε για ραλλυ στους δημοσιους χωρους και ΠΑΝΤΑ ζωνη ασφαλειας!σημερα πηρα ατυχημα και οι ξανθιες τριχες μιας κοπελας εμειναν πανω στο παρ-μπριζ του οχηματος της και δυστυχως τρακαρε 2 λεπτα πριν το σπτι της(γνωριζε τον δρομο, δεν εκτιμησε σωστα μια στροφη που περνα καθημερινα).ευτυχως την γλιτωσε με ελαφρα τραυματα.περαστικα της.

nasos
06-09-05, 07:57
Νασο εισαι απο την Ρωσσια???
:P :P :P καλο :P :P :P
οχι,απο πατερα νησιωτη κ μανα μακεδονισσα.
απλα συμπαθω την ρωσσια γιατι πιστευω οτι απο τοτε που διαλυθηκε
γινονται τα ευτραπελα κ οι πολεμοι στον πλανητη μας.
κρατουσε καποιες ισσοροπιες.

Kanaks
06-09-05, 10:22
Καλό θα ήταν οι ανήλικοι που πρόκειται να βγάλουν δίπλωμα να οδηγούν σε ελεγχόμενα μέρη παρουσία πάντα γονέα. Οπότε να έρθει σιγά σιγά μία εξοικείωση. Προσωπικά λίγο πριν αλά και αφού έβγαλα το δίπλωμα έτσι έκανα βόλτες. Το σύστημα εφαρμόζεται απ όσο ξέρω στην Κύπρο (με τις μαθητικές άδειες) αλλά εκεί τα πιτσιρίκια οδηγούν φυσικά χωρίς κηδεμόνα και σκοτώνονται. Είναι δίκοπο μαχαίρι… Όσο για το αυτόφωρο έχει τύχει σε μένα, με τη διαφορά ότι οδηγούσα μέσα σε ρεματιά (Ζασταβα ρούλες!!) με τον πατέρα μου και μας είδε ο μπατσο-ρίγκο του χωριού (Αρκαδία), οπότε μας μάζεψε και στο τμήμα γρήγορα (ο τζακ νόρις της Αρκαδίας να ουμε)

http://www.celebritydetective.com/cnorris.jpg

Moutralewn
07-09-05, 08:55
Εγώ παίδες, ήμουν νομιμότατος.Μόλις έβγαλα δίπλωμα, στα 18 μου, πήρα το πρώτο μου μωρο.....Fiat 126 Personal 4.Και το είχα κούκλα.
Ημουν νομιμότατος γιατί ο father ήταν αρκετά αυστηρός στο θέμα αυτο.
Για ρωτήστε τον να σας πεί τί έκανε αυτός στο αυτοκίνητο του grandfather!! :shock: :shock:

Τότε θα καταλάβετε!!

nasos
07-09-05, 09:59
Φιλε Naso στα τροχαια με τραυματισμο υπαρχει η ''διακριτικη ευχερια'' απο τους αρμοδιους αν δεν επιθυμει κατι ο παθον να ''τελειωσει'' εκει το θεμα.Χωρις δικες.Πιστευω να με πιανεις.Ειδικα οταν ο παθων ειναι υπαιτιος.Εσυ ομως εκει το αφησες βρε παλικαρι;δεν παρουσιαστηκες με μαρτυρες να αποδειξεις τι εγινε πραγματικα;μια ανεραστη σε τυλιξε γαμω την αγανακτηση;
μα ετσι κι εγινε.κ χαρτι καναμε κ το δειξαμε κ στο δικαστηριο.
απλα η μυνηση εγινε αυτεπαγγελτα λογω τραυματισμου.
μου ειχε δωσει το τηλ του ο οδηγος του λεωφορειου οταν εγινε το συμβαν αλλα μετα απο τεσεραμισυ χρονια δεν υπηρχε το νουμερο.

COPBOY
07-09-05, 16:27
μα ετσι κι εγινε.κ χαρτι καναμε κ το δειξαμε κ στο δικαστηριο.
απλα η μυνηση εγινε αυτεπαγγελτα λογω τραυματισμου.
μου ειχε δωσει το τηλ του ο οδηγος του λεωφορειου οταν εγινε το συμβαν αλλα μετα απο τεσεραμισυ χρονια δεν υπηρχε το νουμερο.
Τι χαρτί βρε τουαλετας;;
Με τους Αστυνομικους μιλησες την ιδια μερα τοτε να σου πουν τι εκαναν;αυτοι το περασαν κανονικα τροχαιο για να εχουν το κεφαλι τους ησυχο.
τοτε ηθελε ''κουβεντουλα''το θεμα με τους Αστυνομικους!εληφθη; 8)

nasos
07-09-05, 18:55
εχεις δικιο εληφθη.λιμενικο ηταν ομως γιατι εγινε σε χωρο λιμανιου κ εκει ειχαν δικαιοδοσια αυτοι.

TRIKALOS
07-09-05, 20:54
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΟΔΗΓΩ ΤΟΥΣ, ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΚΟΤΩΣΤΡΕΣ (Π.Χ. ΚΙΑ DACIA ΚΛΠ)

nasos
07-09-05, 21:36
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΟΔΗΓΩ ΤΟΥΣ, ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΚΟΤΩΣΤΡΕΣ (Π.Χ. ΚΙΑ DACIA ΚΛΠ)
skoda?

COPBOY
08-09-05, 00:49
Ferrari;;; λιγο να σου φυγει δεν συγχωρει!!!ε; :lol:

RoadRunner
11-09-05, 00:34
ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΟΥΦΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΗΤΑΝ ΧΘΕΣ.ΕΝΑΣ ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΕΝΑ SUBA STi ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΠΑΡΑΛΙΑ.ΚΑΘΩΤΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΘΟΔΟΝ ΓΙΑ ΛΑΓΟΝΙΣΗ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΕΞΑΔΕΡΦΟ ΝΑ ΣΦΙΓΚΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΚΑΙ ΤΟ SUBA ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΟΜΑΤΙΑ(ΕΙΧΕ 5Η ΜΕΣΑ)ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΚΟΙΤΑΩ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ CITROEN ΑΧ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΙΡΑΚ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ.ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ Η ΜΙΑ ΠΟΡΤΑ ΑΛΛΟ Η ΑΛΛΗ Ο ΠΡΟΦΥΛΑΧΤΙΡΑΣ ΚΟΜΕΝΟΣ ΜΕ ΚΟΥΖΙΝΟΜΑΧΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ INTERCOOLER ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΡΑΒΟ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΑΙ.ΚΑΙ ΕΡΩΤΟ ΤΩΡΑ.ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΔΩΣΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΤΙ ΣΕ ΧΑΛΑΓΕ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΑΨΙΜΑΤΑΚΙ???Ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΜΤΑΚΟΣ.

ΣΗΜ:ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΓΙΑ ΕΝΑ AX ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΟΛΗΣΕ ΤΟΝ ΗΠΙΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΚΑΝ ΤΗΝ ΑΕΡΟΤΟΜΗ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΧΑΚΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ

Biscione
11-09-05, 15:00
paides eimai dilomenos antimercedakias

den ta mporo ayta ta amaksia ti na sas po alla ela mou pou to kolitari mou
einai trela mersentikos ( SLK 200 kompr. 192 ps) kathe xristougena kai kalokairi pleon pou katebenoume ellada exoume omirikous kabgades kai kontres as poume... pos feygi etsi to mpourdelo re paidia exo barethi na pino tsagakia apo ayto to skato amakso apo tin pollu teiinii den mporo na koimamai ta bradia :D xreiazomai epigontos mia 3.2 den pai allo :D :D

RoadRunner
11-09-05, 15:16
file biscione ekei ti times paizoyn sta amaksia???ena evo ena suba kai mia gta poso kanoyn???

Biscione
11-09-05, 18:05
me ena grigoro psaksimo

sto www.autosupermarket.it pollu tsimpimenes times se mantres einai pio ftina apla edo pernis mia idea

http://www.autosupermarket.it/1050det.las?knd=speed&mar=3&mod=GTA&clickspaceUD=N190855&-SkipRecords=0

http://www.autosupermarket.it/1040list.las?knd=speed&mar=88&mod=IMPREZA

RoadRunner
11-09-05, 19:17
ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΕΙΣ ΕΛΛΑΔΑ???ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 28000Ε 2000cc

Biscione
11-09-05, 19:30
xmm edo file ta pragmata allazoun
theli polly sizitisi to pragma kai psaksimo kapoii exoun dilosi oti douleyoun eikonika se magazi piran adeia ergasias me apotelesma italiki asfalia kai prasini karta kai to kikloforoun ellada xoris provlimata xoris polles leptomeries ama thelete analitika kano ena allo post exo polla filarakia pou fernoun apo italia - germania amaksia akres briskontai apla den ksero tora analitika ti forologia exeis kai ti plironis telonio pantos i italia mporei na exei kales times sta metaxeirismena alla oi italoi den ta prosexoun ta amaksia tous to pernoun to kseskizoun oso pai xoris na plirosoun polla polla
kai meta pernoun allo giayto metaxeirismeno me megali prosoxi kai me to stayro sto xeri meta einai kai oi asfalies osa filarakia mou edo pera piran amaksi (italikes pinakides) oi asfalia se GAM@@ei kanonika ksekinas apo to livelo 13 to pio ipsilo kai gia ena 1.4 dinis kapou sta 1200-1500 eyro to xrono
gnorisa ena paidi apo lamia nomizo i larisa exei mia GTV 2.0tb plironei giro sta 2000 tora meta apo 4 xronia pou to xei to amaksi xoris atixima ktlp ktlp

MAFIA
12-09-05, 14:44
ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΦΕΡΕΙΣ ΕΛΛΑΔΑ???ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 28000Ε 2000cc
50%του κοστους του αυτοκινητου!!!ασε αν το πας νομιμα δεν συμφερει καθολου!!

Biscione
12-09-05, 15:23
το μονο πράγμα που συμφέρει κατά την γνώμη μου πάντα σε νόμιμα πλαίσια είναι το εξής θα σας δώσω ένα παράδειγμα όπως έκανε ένα φιλαράκι μου το καλοκαίρι: αυτός έχει μια 75 eirfe ιταλία πήρε μια 75 turbo america την κατέβασε κάτω κανονικά με την ασφάλεια του με την πράσινη κάρτα του το πήγε κάτω τα ξήλωσε όλα και τα βάλε στην δικια του, αυτά σε ψιλά γράμματα για περισσότερες λεπτομέρειες θα ρωτήσω ένα φιλαράκι μου που ασχολείται με αυτά φέρνει αμάξια ελλάδα από εδώ

baloon
19-09-05, 23:57
Λυπαμαι που οι μισοι απο εδω μεσα εκφραζουν καποια κομπλεξ.....και χαλανε την εικονα του φορουμ.ευτηχως ομως υπαρχουν και αρκετοι σωστοι.
Ενας πραγματικος alfisti δεν συμπεριφερεται ετσι.........πεταχτε τους βλακες εξω....χαλανε τηνεικονα σας

tonionio
20-09-05, 01:23
Λυπαμαι που οι μισοι απο εδω μεσα εκφραζουν καποια κομπλεξ.....και χαλανε την εικονα του φορουμ.ευτηχως ομως υπαρχουν και αρκετοι σωστοι.
Ενας πραγματικος alfisti δεν συμπεριφερεται ετσι.........πεταχτε τους βλακες εξω....χαλανε τηνεικονα σας

Φιλε μου , θα ηθελα να σε παρακαλεσω θερμα να μην εκφραζεσαι ετσι γιατι δεν αρμοζει στον χορο μας οτι και να εχει γινει και οτι και να σε εχει πειραξει! Κανε την παρατηρηση σου εξεφρασε το παραπονο σου αλλα λιγο πιο κοσμια!

Ευχαριστω πολυ Νικος! :D

MAFIA
20-09-05, 11:50
δημοκρατικοτατο σε κοβω...

RoadRunner
20-09-05, 14:17
πιστευω πως εκφραζομαστε ετσι γιατι εχουμε και καποιο γουστο.Ενταξει δεν εχει λεφτα καποιος ειναι σεβαστο ουτε εγω εχω αλλα μην μου παρεις το accent και του βαλεις αεροτομη ποιο ψιλη απο την οροφη.Ειμαι σιγουρος οτι αναφερεσαι και εσυ σε κατι παρομοιο και ισως να εισαι και εσυ κατοχος ενως τετοιου αυτοκινητου!!!Για πες μας τι σε πειραξε???Εδω κρινουμε και κρινομαστε!!!

baloon
20-09-05, 17:42

Φιλε μου , θα ηθελα να σε παρακαλεσω θερμα να μην εκφραζεσαι ετσι γιατι δεν αρμοζει στον χορο μας οτι και να εχει γινει και οτι και να σε εχει πειραξει! Κανε την παρατηρηση σου εξεφρασε το παραπονο σου αλλα λιγο πιο κοσμια!

Συγνωμη. εχεις δικιο..αλλα ειναι λιγο περιορισμενος ο χρονος μου για να το συζητησουμε!
Για τα δυο παιδακια που απαντησαν μετα απο σενα ...ουδεν σχολιο!

Dimitris/147TI
20-09-05, 17:55
Συγνωμη. εχεις δικιο..αλλα ειναι λιγο περιορισμενος ο χρονος μου για να το συζητησουμε!

Μήν ρίχνεις την τορπίλη σου και μετά λές ότι δεν έχεις χρόνο...

Αν θέλεις να μας πείς κάτι...πέστο καθαρά :D

baloon
20-09-05, 19:23

Eιλικρινα, δεν το ειπα ειρωνικα. :roll: :)
Ο tonionio μιλησε πολυ ωραια και μπραβο του! 8)
Δεν εχω να χωρισω κατι με καποιους....αλλα υπαρχουν και αλλα αυτοκινητα εκτος απο τις ALFA ROMEO.
H εποχη που με συναρπαζαν(μου αρεσουν και τωρα...λιγοτερο ομως) οι ΑLFA ROMEO εχει περασει ανεπιστρεπτη,αλλα δεν καθομαι να χλευαζω και να βαζω χαζα avatar!!!!

Dimitris/147TI
20-09-05, 19:52

Δεν εχω να χωρισω κατι με καποιους....αλλα υπαρχουν και αλλα αυτοκινητα εκτος απο τις ALFA ROMEO.
H εποχη που με συναρπαζαν(μου αρεσουν και τωρα...λιγοτερο ομως) οι ΑLFA ROMEO εχει περασει ανεπιστρεπτη,αλλα δεν καθομαι να χλευαζω και να βαζω χαζα avatar!!!!

Ότι υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα να είσαι σίγουρος ότι το γνωρίζουμε...

Nikos120i
20-09-05, 20:21

Για να αλλαξουμε και λιγο κλιμα...δε μπορω να μη το σχολιασω...εχω λυθει στα γελια...tonionio φιλε μου πλακα κανω...μη το παρεις σοβαρα pls...αλλα ποτε καναμε "χορο" στο Alfisi και δεν ηρθα;;; :D :D :D

btw...συμφωνω με το Νικο...

P.S. Εγινα κυρα-γραμματικη εγω τωρα εεε;

Dimitris/147TI
20-09-05, 20:27

Για να αλλαξουμε και λιγο κλιμα...δε μπορω να μη το σχολιασω...εχω λυθει στα γελια...tonionio φιλε μου πλακα κανω...μη το παρεις σοβαρα pls...αλλα ποτε καναμε "χορο" στο Alfisi και δεν ηρθα;;; :D :D :D

btw...συμφωνω με το Νικο...

P.S. Εγινα κυρα-γραμματικη εγω τωρα εεε;

Τα θέλει ο κώλος σου όμως :twisted:

Ποιό είναι πάλι το alfisi ? :lol: :lol: :lol:

Nikos120i
20-09-05, 20:29
χαχαχαχαχαχαχα...γ@μωτο...δε το ειδα χαχαχαχα...μου την ειπατε τωρα...θα σας διξω εγω! θα δειτε τι θα παθετε... :-D :-D

Steven
20-09-05, 20:34
χαχαχαχαχαχαχα...γ@μωτο...δε το ειδα χαχαχαχα...μου την ειπατε τωρα...θα σας διξω εγω! θα δειτε τι θα παθετε... :-D :-D

Ε, μα πας πολυ γυρευοντας ομως ε!!! :lol: :lol: :P :P

tonionio
20-09-05, 21:37

To avatar που λες προφανως και ειναι χιουμοριστικο!

Απο μερος σου πιστευω οτι δεν επρεπε να το παρεις τοσο σοβαρα και να μην δωσεις τετοια εκταση!Περασμενα ξεχασμενα ομως!καλα ποστ φιλε μου! :D :D

Νικο...τα θελει και σενα ο κωλ@ς ε...Αμα αρχισουμε να διωρθωνουμε συνεχεια ξερεις τι θα γινει ε?Ειδες ενα σωστο ποστ αναμεσα στο προηγουμενο δικο μου και αυτο δεν εκανες!Αστο λοιπον! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

αχαχα :D :D

RoadRunner
20-09-05, 22:12
Παιδακια???????Λοιπον φιλε μου μαθε οτι εχουμε δημοκρατικο πολιτευμα.Να μας πεταξουν εξω γιατι οι αποψεις μας δεν συμφωνουν με τις δικιες σου???Εισαι σοβαρος????Αν προσεψες εκει που ελεγα για το accent εβαλα το ΙΣΩΣ.Και αν δεν το ελεγες ειρωνικα και δεν ειχες χρονο να μην το εγραφες καθολου και να ελεγες παιδια γιασας δεν συμφωνο με αυτα που λετε εδω περα εγω εχω αυτες τις αποψεις να κατσουμε να το συζητησουμε.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ FORUM.Δεν στο λεω για να τσακοθουμε ουτε για τιποτα αλλο αλλα εχω μαθει να τα λεω οπως τα σκεφτομαι!!! 8) 8) 8)

RoadRunner
20-09-05, 22:15
Τι χαζα AVATAR???Πες μου πετρο δεν καταλαβες καλα και πες μου οτι θες.Στειλε ενα pm να το συζυτησουμε.

Nikos120i
21-09-05, 00:14
φιλε tonionio...απολογουμε! :-D :-D

Biscione
21-09-05, 05:25
καλα δεν μπορουμε να εκφρασουμε την γνωμη μας και ερχετε το καθε .... και μας λεει βλακες

λοιπον τι μου αναβει τα λαμπακια μου

τα λαμπακια μου αναβουνε οταν ειμαι χαλαρος στο δρομο και απολαμβανω
την μουσικουλα μου και σκαει διπλα το 18 χρονο με το τρελο τουμπανο
αυτοκηνιτο του τον 100.000 € σε κοιταει με το βλεμα .......
το πσσσττττ μαγκα μην μου κολλας γιατι δεν κσερεις ποιος ειμαι γω και καλα
και να μαρσαρει να κανει σφηνες μεσα στην κινιση γιατι ??? γιατι να τα κανει ολα αυτα σε ποιον και τι θελει να αποδεικσι ?

εχω την ατυχια ρε παιδια και να με συγχωρατε αλλα μου βγαινουν αποθυμενα
λοιπον εχω την ατυχια οτι επειδει θελω να γινω ορθοπαιδικος χειρουργος
με βαση την αρθοπλαστικι αυτα τα 3 χρονια ειμαι συνεχεια στο νοσοκομειο
και παρακουλουθω τις επεμβασεις που ειναι βασισμενες στην προσθεση υλικων .
Ε ρε παιδια το 60 % των επεμβασεων που βλεπω ειναι εκσετιας ατυχηματος και κατα 90% νεοι απο τα 18 μεχρι 30

εχω δει της παναγιας απο τετραπλιγικους με ημερομινια ληκσης
μεχρι κατι παλικαρους που δεν μπορουν πλεον να σταθουν στα ποδια τους
τους βλεπω και λεω ο ρε πουστη μου μακρυα απο μας
αλλα εκει που τρελενομαι ειναι οταν ερχονται οι γονοις οι αληθινοι φταιχτες
της ολης υποθεσις ..
και να κλαινε να οριονται και να λενε μα πος εγινε αυτο και γιατι σε μας .... ααχχχ και να βραζο μεσα μου να θελω να τους πω

καλα ρε θα με τρελανετε εσεις δεν ειστε αυτοι που του πηρατε την βολιδα?
τη θελατε δηλαδη να κανει ? νομιζατε οτι αμα του περνατε γρηγορο αμακσι
θα μαθαινε αυτοματος να οδηγαη και γρηγορα ?
και καλα χεστηκατε για το κανακαρη σας δικο σας παιδι ειναι
των αλλωνον τα παιδια ρε που ηταν στο αλλο αμακσι και γυρναγανε
αμεριμνα σπιτια τους τι σας φταινε ? τι σου φταιι το παιδι μου ρε
επειδη εσυ θες να κανεις επειδικση στην χαζογκομενα που κουβαλας διπλα σου κσεκινας τισ καγκουριες και οποιον παρει ο χαρος γιατι ??

μου αναβουν τα λαμπακια ολοι οι κατοχοι τον τζιπ, σουβ κτλπ κτλπ
και οχι μονο

που μου βρικαν καινοθργια μοδα να καβαλαμε το πσηλο πεζοδρομιο
επειδη οι αλλοι δεν μπορουν
και να παρατανε τα σκατο πιπερια τους βλεπε cayenn kai ta ML na oumeeee και κλεινουν ολο το πεζοδρομιο ,
και καλα εμεις που εχουμε τα ποδαρακια μας και περπαταμε ..
αυτοι ρε οι καημενοι που ειναι πανω σε αναπηρικο καροτσακι ρε κυδωνιαα!!! πως θα περασουν ??? αλλα μονο αμα πηγεναν στην θεση τους
θα τα καταλαβεναν ......

Μου αναβει τα λαμπακια.... το οχημα που εχω μπροστα μου και ειναι στην αριστερη λωριδα με 90 και μολις πας απο πισω του και περιμενεις ποτε
ο ερημος θα κοιτακση τον πλαινο καθρεφτη για να σε δει .....
και.... ! και που σε ειδε τι εγινε ??στα @@@@ του εκει σαν τον καπετανιο της
findus !!! σταθερη πορεια μπροστα !!! ο τυπος
και μολις εσυ του κανεις σινιαλο με τα φωτα κσεκιναι
αντε ρεεε @@@@ που μου αναβεις και τα φωτα ποιος νομιζεις οτι εισαι?
και νομιζεις οτι εγω αμα θελω να τρεκσω οτι δεν μπορω??
και αντε εεεεε σε χει κανει τα νευρα μανταλακια για απλομα μπουγαδας

αυτα τωρα... τι να σας πω αμα εχετε υπομονη τα διαβαζετε εγω κσαλαφρωσα παντος
για λαθη σορρυ παιδες αλλα το μηχανιμα κανει ναι μεν μεταφορα απο αγκλικοελλινικα σε ελληνικα αλλα δεν τα ελενγχη

RoadRunner
21-09-05, 13:24
Ενα εχω να πω!Σου βγαζω το καπελο και συμφωνω απολυτα με τα λεγομενα σου!!!!

RoadRunner
21-09-05, 14:38
καλα δεν μπορουμε να εκφρασουμε την γνωμη μας και ερχετε το καθε .... και μας λεει βλακες

λοιπον τι μου αναβει τα λαμπακια μου

τα λαμπακια μου αναβουνε οταν ειμαι χαλαρος στο δρομο και απολαμβανω
την μουσικουλα μου και σκαει διπλα το 18 χρονο με το τρελο τουμπανο
αυτοκηνιτο του τον 100.000 € σε κοιταει με το βλεμα .......
το πσσσττττ μαγκα μην μου κολλας γιατι δεν κσερεις ποιος ειμαι γω και καλα
και να μαρσαρει να κανει σφηνες μεσα στην κινιση γιατι ??? γιατι να τα κανει ολα αυτα σε ποιον και τι θελει να αποδεικσι ?

εχω την ατυχια ρε παιδια και να με συγχωρατε αλλα μου βγαινουν αποθυμενα
λοιπον εχω την ατυχια οτι επειδει θελω να γινω ορθοπαιδικος χειρουργος
με βαση την αρθοπλαστικι αυτα τα 3 χρονια ειμαι συνεχεια στο νοσοκομειο
και παρακουλουθω τις επεμβασεις που ειναι βασισμενες στην προσθεση υλικων .
Ε ρε παιδια το 60 % των επεμβασεων που βλεπω ειναι εκσετιας ατυχηματος και κατα 90% νεοι απο τα 18 μεχρι 30

εχω δει της παναγιας απο τετραπλιγικους με ημερομινια ληκσης
μεχρι κατι παλικαρους που δεν μπορουν πλεον να σταθουν στα ποδια τους
τους βλεπω και λεω ο ρε πουστη μου μακρυα απο μας
αλλα εκει που τρελενομαι ειναι οταν ερχονται οι γονοις οι αληθινοι φταιχτες
της ολης υποθεσις ..
και να κλαινε να οριονται και να λενε μα πος εγινε αυτο και γιατι σε μας .... ααχχχ και να βραζο μεσα μου να θελω να τους πω

καλα ρε θα με τρελανετε εσεις δεν ειστε αυτοι που του πηρατε την βολιδα?
τη θελατε δηλαδη να κανει ? νομιζατε οτι αμα του περνατε γρηγορο αμακσι
θα μαθαινε αυτοματος να οδηγαη και γρηγορα ?
και καλα χεστηκατε για το κανακαρη σας δικο σας παιδι ειναι
των αλλωνον τα παιδια ρε που ηταν στο αλλο αμακσι και γυρναγανε
αμεριμνα σπιτια τους τι σας φταινε ? τι σου φταιι το παιδι μου ρε
επειδη εσυ θες να κανεις επειδικση στην χαζογκομενα που κουβαλας διπλα σου κσεκινας τισ καγκουριες και οποιον παρει ο χαρος γιατι ??

μου αναβουν τα λαμπακια ολοι οι κατοχοι τον τζιπ, σουβ κτλπ κτλπ
και οχι μονο

που μου βρικαν καινοθργια μοδα να καβαλαμε το πσηλο πεζοδρομιο
επειδη οι αλλοι δεν μπορουν
και να παρατανε τα σκατο πιπερια τους βλεπε cayenn kai ta ML na oumeeee και κλεινουν ολο το πεζοδρομιο ,
και καλα εμεις που εχουμε τα ποδαρακια μας και περπαταμε ..
αυτοι ρε οι καημενοι που ειναι πανω σε αναπηρικο καροτσακι ρε κυδωνιαα!!! πως θα περασουν ??? αλλα μονο αμα πηγεναν στην θεση τους
θα τα καταλαβεναν ......

Μου αναβει τα λαμπακια.... το οχημα που εχω μπροστα μου και ειναι στην αριστερη λωριδα με 90 και μολις πας απο πισω του και περιμενεις ποτε
ο ερημος θα κοιτακση τον πλαινο καθρεφτη για να σε δει .....
και.... ! και που σε ειδε τι εγινε ??στα @@@@ του εκει σαν τον καπετανιο της
findus !!! σταθερη πορεια μπροστα !!! ο τυπος
και μολις εσυ του κανεις σινιαλο με τα φωτα κσεκιναι
αντε ρεεε @@@@ που μου αναβεις και τα φωτα ποιος νομιζεις οτι εισαι?
και νομιζεις οτι εγω αμα θελω να τρεκσω οτι δεν μπορω??
και αντε εεεεε σε χει κανει τα νευρα μανταλακια για απλομα μπουγαδας

αυτα τωρα... τι να σας πω αμα εχετε υπομονη τα διαβαζετε εγω κσαλαφρωσα παντος
για λαθη σορρυ παιδες αλλα το μηχανιμα κανει ναι μεν μεταφορα απο αγκλικοελλινικα σε ελληνικα αλλα δεν τα ελενγχη
:iagree: Συμφωνω απολυτα με τα λεγομενα σου φιλε biscione.Ακου να μας πουνε και βλακες...

Dimitris/147TI
21-09-05, 15:48
@ biscione : Super φίλε 8) :iagree: :okk:

karaLRS
21-09-05, 16:24
εγώ νευριάζω οταν έρχομαι πειραία να μέινω στον αδερφό μου και βλέπω παρκαρισμένα αμάξια στην γωνία και αναγκάζομαι να κάνω 2-3 μανούβρες για να στρίψω....
οποτε βλέπω τέτοιο αμάξι περνω την αστυνομία και συνήθως μετα απο 1-2 ώρες λείπουν οι πινακίδες τους :twisted: :twisted: :twisted:

εσυ ρε φίλε το έχεις το αμάξι για πέταμα.εγω γιατι να το γρατσουνίσω??

νευριάζω επισης με οσους παρκάρουν σε θέσεις για αναπηρους ή παρκάρουν πάνω στα πεζοδρόμια και δεν μπορούν να περάσουν.

επισης μου ανάβουν τα λαμπάκια οταν βλέπω γυναίκα οδηγό!!!
:D :D :D :D

xdream
21-09-05, 16:27
Εμενα μου αναβει τα λαμπακια μια κοκκινη, 4πορτη, GTA Look, με βαμενα μπροστινα φαναρια, με ενα τυπο αχτενιστο μεσα, που περναει στη Μεσογειων και μοιραζει φιλια στους φανταρους....

RoadRunner
21-09-05, 16:38
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

poimenas
21-09-05, 16:42
εγώ νευριάζω οταν έρχομαι πειραία να μέινω στον αδερφό μου και βλέπω παρκαρισμένα αμάξια στην γωνία και αναγκάζομαι να κάνω 2-3 μανούβρες για να στρίψω....

2-3 μανουβρες κανεις εσυ, εγω, και ολοι οι αλλοι με alfa...

χτες οδηγησα το (νεοτερο) corsa ... μεχρι και αναστροφη σε μονοδρομο θα μπορουσα να κανω...

βεβαια στην alfa νιωθεις ξεχωριστα... :D

Nikos120i
21-09-05, 22:41
Με τσαντιζει απιστευτα η επιμονη του ΕΛΛΗΝΑΡΑ στην αριστερη λωριδα!!!!

Τι πραγμα ειναι αυτο;;;;

Η δεξια ειναι σε μας η ποιο γρηγορη λωριδα...αγγλια γιναμε!!!!!!

tonionio
21-09-05, 23:03
Εμενα μου αναβει τα λαμπακια μια κοκκινη, 4πορτη, GTA Look, με βαμενα μπροστινα φαναρια, με ενα τυπο αχτενιστο μεσα, που περναει στη Μεσογειων και μοιραζει φιλια στους φανταρους....

Και μενα και μενα!!!!!! :D :D :D :D

Τον ιδιο πετυχνουμε συνεχεια?αχαχαχα :D :D :D

Εμενα μου την σπαει καμια φορα που παιρναει κατι και δεν προλαβαινω να δω τι ειναι αλλα ειναι ενας μεσα χαμολεγαστος ευσωμος και μυωδης κυριος και σαν να βλεπω μια μπλε αποχρωση...Ελεκτρικ...Τι να πω παρπανω δεν ξερω! :shock: :D

truepeace
21-09-05, 23:08
Με τσαντιζουν:

Οι οικογενειαρχες με νεοαποκτημενα αμαξια (απο accent μεχρι cherokee) που βγαινουν στην εθνικη και βγαζουν ολο τους το κομπλεξισμο που δεν ειχαν τη δυνατοτητα να εχουν αμαξια και να τρεχουν οταν ηταν μικροι. Ειναι μακραν πιο επικυνδυνοι (αναφερομαι σε εθνικη χωρις διαζωμα βλεπε Πατρα) απο ολους τους "μαγκες" πιτσιρικαδες, απο οτι τεινω να πιστεψω, μιας και μεταφερουν και ολη την οικογενεια μαζι.

Οι αμορφωτοι, ανοητοι και γλοιωδεις που κορναρουν φωναζουν κλπ στη κοπελιτσα που ειναι μπροστα με το "Ν" και της εχει σβησει το αμαξι ή πηγαινει αργα (τρεμαμενη και τρομοκρατημενη) προσπαθωντας να μαθει να οδηγαει στη ζουγκλα. Αν δεν την αγχωσεις παραπάνω θα παει καλυτερα, δε θα της σβησει και θα πας στη δουλεια σου πιο γρηγορα. Αλλά αυτα ειναι λεπτομερειες για τους ανοητους εγκεφαλους που νομιζουν οτι οταν ηταν νεοι οδηγοι παντα ηταν καλυτεροι απο ΟΛΟΥΣ τους αλλους (οχι μονο απο τις γυναικες που ενταξει... )

Αυτοι που κορναρουν κατω απο το 0.1 sec αποταν αναψει το πρασινο. Και ειναι αλλο πραγμα να κανεις ενα "τουτ" αν ο μπροστα σου εχει ξεχαστει κι αλλο να κανεις "τουουουοουουουτ" πριν ο αλλος προλαβει να δει το φαναρι!

Και πολλοι αλλοι....

Απο αυτοκινητα εννοειται ολα τα τσιρκα (εμφανισιακα, ηχοσυστημα , αυτοκολλητα με "νοημα" κλπ) και τα καινουρια 1400αρια των 75hp που νομιζουν οτι την 10+ χρονων αλφα μου την εχουν για την πλακα απλα και μονο επειδη τα αμαξια τους ειναι καινουρια. Φιλος με C2 1.4 (απλό) δεν μπορει ακομα να πιστεψει πως δε μπορουσε να με φτασει στην εθνικη.

dj_petrosX
22-09-05, 00:30
Eμενα γενικα αρχιζει να μου τη δινει η κατασταση με τα αυτοκινητα.Πολλα μαζευτηκαν πλεον ρε παιδια!!Θα μου πεις αν καθε οικογενεια εχει απο 2-3 τι περιμενεις?Οι πολεις πλεον ειναι μικρες για να χωρεσουν τοσα αμαξια και το προβλημα σιγουρα θα μεγαλωσει οσο περνανε τα χρονια.Κυκλοφοριακο,διπλοπαρκαρισματα,αλαρμ απο δω απο κει,εχουμε και αυτα τα κωλο-κτελ που οι μαλακες τα εχουν ΜΕΣΑ στην πολη(για την κορινθο μιλω)και γαμανε ολη την κυκλοφορια οποτε κινουνται!!Ακου κτελ μεσα στην πολη!ΕΛΕΟΣ :evil:

MAFIA
22-09-05, 01:21
οποτε βλέπω τέτοιο αμάξι περνω την αστυνομία και συνήθως μετα απο 1-2 ώρες λείπουν οι πινακίδες τους :twisted: :twisted: :twisted:

εσυ ρε φίλε το έχεις το αμάξι για πέταμα.εγω γιατι να το γρατσουνίσω??

νευριάζω επισης με οσους παρκάρουν σε θέσεις για αναπηρους ή παρκάρουν πάνω στα πεζοδρόμια και δεν μπορούν να περάσουν.

επισης μου ανάβουν τα λαμπάκια οταν βλέπω γυναίκα οδηγό!!!
:D :D :D :D
μενω Καστελλα και εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με μια ταβερνα που ειναι στην αλλη γωνια...καθε σαββατο και παρακσευη ερχεται ο καθε καραγκιοζης και κλεινει μεχρι και το στενο που μενουμε με αποτελεσμα οχι να περναει αμαξι με μανουβρες αλλα ναη μην περναει καν!!!

και εγω το ιδιο κανω...αστυνομια...κληση και Αγιος ο Θεος!!!

COPBOY
22-09-05, 03:43
Συνεργαζομαστεεεε :police:

Moutralewns_Father
22-09-05, 11:44
Δεν με ενοχλεί κάποιο συγκεκριμένο αυτοκίνητο, αυτά απλώς χαρακτηρίζουν τούς οδηγούς τους σύμφωνα με την ρήση '' πές μου τι αυτοκίνητο έχεις να σου πώ ποιός είσαι''. Τα Saxo , 106 κλπ χαρακτηρίζουν τούς ''ανήσυχους'' νέους χαμηλού εισοδήματος. Τα BMW, TT κλπ τούς εύπορους νέους. Οι Benz κλπ τον χονδρέμπορο,μικροεπιχειρηματία κλπ που θέλει να αποκτήσει κοινονική καταξίωση. Τα τζιποειδή ανάλογα με την προέλευσή τους ( Κορέα, φτηνά 2,0 lt) και τα μεγάλα Ευρωπαικά η Αμερικάνικα , εκπέμπουν μία βαρβατίλα ή ανασφάλεια που έχουν βαθειά μέσα τους.
Γενικότερα με εκνευρίζουν οι αγενείς, αυτοί που πάνε πρώτοι στο φανάρι, που δεν κάνουν δεξιά και όσοι διπλοπαρκάρουν και αυτοί που σταματούν σε γωνίες ή πάνω σε πεζοδρόμια.
Ενώ οι alfisti γενικώς χαρακτηρίζονται για το γούστο τους και την οδηγική τους ευχαρίστηση.
Σε όλα τα ανωτέρω υπάρχουν οι εξερέσεις απλώς για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα

MAFIA
22-09-05, 11:49
Συνεργαζομαστεεεε :police:
αν μπορεις να ερχεσαι εσυ προσωπικα εγω δεν εχω προβλημα....
αν περασεις ποτε απο εκει που σου λεω...πρωτον θα βαρεθεις να γραφεις και δευτερον πραγματικα θα φριξεις με την ολη κατασταση...κλεινουν στενο που ειναι αδιεξοδο με την δικαιολογια..."ελα καημενε ποιος θα βγει??" :shock:

anor
22-09-05, 13:03
S-2000 RULEZ!!!!!! lapan for ever...

RoadRunner
22-09-05, 14:21
Ενταξει παιδια εχετε δικιο αλλα σιγουρα θα υπαρχουν και εξαιρεσεις!!!Εμενα παντως μου την δινουν και καποιοι πεζοι οι οποιοι βρισκονται σε μια διασταυροση σε κεντρικο δρομο εχουν κοκκινο και μωλις δουν να μην ειναι αμαξι σε αποσταση 10μ περνανε.Ενταξει να περνανε αλλα να τρεχουν αν θελουν να το διακινδινευσουν αλλα μερικοι περνανε λες και εχουν αυτοι πρασινο.Επειδη δεν οδηγαω και πολυ συχνα 2 φορες που μου εχει τυχη σε κεντρικο δρομο την μια πηγα να την χτυπισω!!Την βλεπω παταω γκαζι και αν δεν δω να κανει κινηση να τρεξει σταματαω ακριβως μπροστα του/της.ΑΝ μιλησει εχω κατεβει και τον/την εχω πλακωση στο ξυλο δεν πα ναναι και οποιος θελει!!

COPBOY
22-09-05, 22:37
αν μπορεις να ερχεσαι εσυ προσωπικα εγω δεν εχω προβλημα....
αν περασεις ποτε απο εκει που σου λεω...πρωτον θα βαρεθεις να γραφεις και δευτερον πραγματικα θα φριξεις με την ολη κατασταση...κλεινουν στενο που ειναι αδιεξοδο με την δικαιολογια..."ελα καημενε ποιος θα βγει??" :shock:
Δεν μπορω προς τα εκει διοτι δεν ειναι ο τομεας μου.
Εχει "δουλεια" δηλαδη εκει απ'οτι καταλαβα αν και δεν γνωριζω το σημειο! :)

COPBOY
22-09-05, 23:04
Δεν με ενοχλεί κάποιο συγκεκριμένο αυτοκίνητο, αυτά απλώς χαρακτηρίζουν τούς οδηγούς τους σύμφωνα με την ρήση '' πές μου τι αυτοκίνητο έχεις να σου πώ ποιός είσαι''. Τα Saxo , 106 κλπ χαρακτηρίζουν τούς ''ανήσυχους'' νέους χαμηλού εισοδήματος. Τα BMW, TT κλπ τούς εύπορους νέους. Οι Benz κλπ τον χονδρέμπορο,μικροεπιχειρηματία κλπ που θέλει να αποκτήσει κοινονική καταξίωση. Τα τζιποειδή ανάλογα με την προέλευσή τους ( Κορέα, φτηνά 2,0 lt) και τα μεγάλα Ευρωπαικά η Αμερικάνικα , εκπέμπουν μία βαρβατίλα ή ανασφάλεια που έχουν βαθειά μέσα τους.
Γενικότερα με εκνευρίζουν οι αγενείς, αυτοί που πάνε πρώτοι στο φανάρι, που δεν κάνουν δεξιά και όσοι διπλοπαρκάρουν και αυτοί που σταματούν σε γωνίες ή πάνω σε πεζοδρόμια.
Ενώ οι alfisti γενικώς χαρακτηρίζονται για το γούστο τους και την οδηγική τους ευχαρίστηση.
Στον τοσο αλλοπροσαλο Ελληνα πολυ δυσκολα μπορουμε να φτιαξουμε κανονες κυριε Moutralewns_Father αν συμφωνειτε!Τι εννοω;
Εννοω οτι το αυτοκινητο δεν μας αντιπροσωπευει για πολλους λογους πιστευω προσωπικα που θα μπορουσα εως αυριο να γραφω.
Αυτη την στιγμη μου ερχονται καποια ενδεικτικα οπως...καποιος μπορει να μην εχει τα χρηματα και να αναγκαζεται συνεπως να αγορασει κατι ποιο φτηνο που σιγουρα δεν τον αντιπροσωπευει.Επισης καποιοι που οδηγουν καποιες audαρες δεν ειναι δικα τους αλλα της εταιρειας τους.Συνεπως δεν τους αντιπροσωπευει η γοητεια γιατι μπορει να γυριζουν σπιτακι τους το οποιο μπορει να μην εχει σοφατιστει.Αντιθετα υπαρχουν καποιοι κυριοι με αξιολογο χαρακτηρα οι οποιοι δεν εχουν την τρελα με τα οχηματα και μπορει για παραδειγμα να'χουν κανα primera ή κανα astra που παλι δεν αντιπροσωπευει το τι ανθρωποι ειναι.Επιπλεον καποια αγορακια που μπορει να πηραν με 20χιλ ή 30χιλ ευρω αυτοκινητο και να φορουν τα ακριβα trendy ρουχαλακια και παλι να μην πληρωσαν την ΔΕΗ.
Επισης ερωτω.Οι porsche τι αντιπροσωπευουν δηλαδη;γιατι στα μερη μου το 80% και λιγο βαζω, τις οδηγουν μονο κατι ξανθουλες 27αρες!
Η κοινωνικη μας καταξιωση δεν κρινεται και ειδικα δεν μπορει να αποκτηθει απο ενα αυτοκινητο.Βεβαια πλεον αλλο πιστευει μια μεριδα του τοπου μας αλλα εγω δεν το δεχομαι φυσικα αυτο.
Το διπλοπαρκαρισμα δεν ξερω αν το εχει πει και αλλος αλλα πιστευω οτι ειπατε μια αρκετα καλη σκεψη.Ειναι πολυ εκνευριστικο να περιμενεις εναν αχαρακτηριστο να παρει το οχημα του επειδη μας εκλεισε με το ετσι θελω.
Εκει πιστευω η τροχαια πρεπει να ειναι αυστηρη για να σταματησει αυτο το χαλι μεσα στις μεγαλες πολεις.
Μαλλον με το μηνυμα σας σκεφτομαστε τι μπορει να ειναι ο μαγκας που εχει σταματησει διπλα μας στο φαναρι και ριξαμε το βλεμμα μας επανω του αλλα κατα κανονα μαλλον και οχι σαν εξαιρεση πλεον το τι πραγματικα ειναι.

Spidey_TS
22-09-05, 23:55
Επισης ερωτω.Οι porsche τι αντιπροσωπευουν δηλαδη;γιατι στα μερη μου το 80% και λιγο βαζω, τις οδηγουν μονο κατι ξανθουλες 27αρες!

Θέλεις να σου πω τι κάνουνε αυτές??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Επειδή γνωρίζω κάτι τέτοιες περιπτώσεις αυτές συνήθως λένε ,ακόμα και στις φίλες τους, οτί τους την δάνεισε ο τάδε φίλος επιχειρηματίας , ο οποίος όντως είναι συνήθως υπαρκτό πρόσωπο.Όταν όμως τις ρωτάς τι είδους επιχείρηση έχει , τότε δεν ξέρουν :lol: :lol: :lol: .Σιγά μην ξέρανε - εδώ δεν ξέρουν οι ίδιοι :lol: :lol: :lol:

Γενικά οι μισοί επιχειρηματίες με αμάξι άνω των 40000 euro αν πλήρωναν τα χρέη τους τότε μάλλον το κρατικό χρέος θα βρισκόταν σε πολύ καλό δρόμο.Τους κρατάνε "ζωντανούς" μόνο και μόνο για την ανεργία.2 εργζόμενους ο ένας,3 ο άλλος,20 ο άλλος - φασούλι το φασούλι γεμίζει το σακούλι.Έχω ιδία γνώση.

COPBOY
23-09-05, 00:18
Θέλεις να σου πω τι κάνουνε αυτές??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Επειδή γνωρίζω κάτι τέτοιες περιπτώσεις αυτές συνήθως λένε ,ακόμα και στις φίλες τους, οτί τους την δάνεισε ο τάδε φίλος επιχειρηματίας , ο οποίος όντως είναι συνήθως υπαρκτό πρόσωπο.Όταν όμως τις ρωτάς τι είδους επιχείρηση έχει , τότε δεν ξέρουν :lol: :lol: :lol: .Σιγά μην ξέρανε - εδώ δεν ξέρουν οι ίδιοι :lol: :lol: :lol:
Σε παρακαλω σεβασμο στις κυριες!Ξερεις τι δυσκολο ειναι πανω κατω το κεφαλι...για να την αποκτησεις;εγω δεν ξερω και ουτε θελω!!
Οσο για τους φερομενους επιχειρηματιες σωστα τα λες.
Δεν ξερουν αλλα το ferrariκο τους, τους το ζητανε και το παρουσιαζουν στις φιλες τους και την οικογενεια τους με καμαρι!Ασε τα'χω δει!
Τελος ποιος να τους πιασει;ενας μου λεει θες να σου βγαλω στο δικο σου αυτοκινητο αδεια με ονομα bin landen;το μπορω!Οποτε καταλαβαινεις... :wink:

Biscione
23-09-05, 00:26
Στον τοσο αλλοπροσαλο Ελληνα πολυ δυσκολα μπορουμε να φτιαξουμε κανονες κυριε Moutralewns_Father αν συμφωνειτε!Τι εννοω;
Εννοω οτι το αυτοκινητο δεν μας αντιπροσωπευει για πολλους λογους πιστευω προσωπικα που θα μπορουσα εως αυριο να γραφω.
Αυτη την στιγμη μου ερχονται καποια ενδεικτικα οπως...καποιος μπορει να μην εχει τα χρηματα και να αναγκαζεται συνεπως να αγορασει κατι ποιο φτηνο που σιγουρα δεν τον αντιπροσωπευει.Επισης καποιοι που οδηγουν καποιες audαρες δεν ειναι δικα τους αλλα της εταιρειας τους.Συνεπως δεν τους αντιπροσωπευει η γοητεια γιατι μπορει να γυριζουν σπιτακι τους το οποιο μπορει να μην εχει σοφατιστει.Αντιθετα υπαρχουν καποιοι κυριοι με αξιολογο χαρακτηρα οι οποιοι δεν εχουν την τρελα με τα οχηματα και μπορει για παραδειγμα να'χουν κανα primera ή κανα astra που παλι δεν αντιπροσωπευει το τι ανθρωποι ειναι.Επιπλεον καποια αγορακια που μπορει να πηραν με 20χιλ ή 30χιλ ευρω αυτοκινητο και να φορουν τα ακριβα trendy ρουχαλακια και παλι να μην πληρωσαν την ΔΕΗ.
Η κοινωνικη μας καταξιωση δεν κρινεται και ειδικα δεν μπορει να αποκτηθει απο ενα αυτοκινητο.Βεβαια πλεον αλλο πιστευει μια μεριδα του τοπου μας αλλα εγω δεν το δεχομαι φυσικα αυτο.
Το διπλοπαρκαρισμα δεν ξερω αν το εχει πει και αλλος αλλα πιστευω οτι ειπατε μια αρκετα καλη σκεψη.Ειναι πολυ εκνευριστικο να περιμενεις εναν αχαρακτηριστο να παρει το οχημα του επειδη μας εκλεισε με το ετσι θελω.
Εκει πιστευω η τροχαια πρεπει να ειναι αυστηρη για να σταματησει αυτο το χαλι μεσα στις μεγαλες πολεις.
Μαλλον με το μηνυμα σας σκεφτομαστε τι μπορει να ειναι ο μαγκας που εχει σταματησει διπλα μας στο φαναρι και ριξαμε το βλεμμα μας επανω του αλλα κατα κανονα μαλλον και οχι σαν εξαιρεση πλεον το τι πραγματικα ειναι.

ngt
23-09-05, 01:54

Βασικα φιλε moutralewns αγοράζουν το αμαξι που θα αντιπροσωπεύσει την ίδια τους την προσωπικότητα. Αυτο που με εκνευρίζει ειναι το αμάξι που θα αγοράσουν είναι το αμαξι που οχι μονο θα ταιριάξει στην προσωπικότητα τους αλλα θα ειναι το αμαξι που θα τους διευκολύνει να την ενιχύσει και θα την εκπέμψει (τρελιαριδες με τζιπ, γκαζοφωνιαδες με ραλλι) κλπ)...
Συνηθως τέτοια άτομα που θέλουν ολοι οι αλλοι να τους βλέπουν, να τους προσέχουν, που θέλουν να είναι προκλητικοί είναι προβληματικά άτομα του περιθωρίου που δεν είχαν την προσοχη των γονέων τους (κομπλεξικοί) που δεν έχουν αυτοεκτίμηση...
Οχι τιποτα άλλο αλλα χαντακώνουν και ατομα που αγόρασαν το ίδιο αμάξι με πιο πρακτικα κριτήρια...

Βεβαια οι εταιρείες ξέρουν επακριβως το target group ενος μοντέλου τους.
Χαρακτηριστικά θυμαμαι την διαφημιση του Golf GTI και με το παιδακι... εξυπνη.... Αλλα καθαρά απευθύνεται σε νεαρους που οταν ηταν παιδακια είχαν πατερα που ηθελε τον γιοκα τους μαγκα που του μαθαιναν βρισιες πρώτα και μετα να μιλάει... Με λιγα λογια απευθυνεται σε αξεστους μαγκάκους που ζουν σαν βαρος στη κοινωνια μας... Και στην Ελλαδα εχουμε πολλους τέτοιους.... Και αυτο είναι μόνο ενα φανερό παράδειγμα !

kyan
23-09-05, 10:30
Για κάθε "τύπο" αυτοκινήτου υπάρχουν διαφορετικές προσωπικότητες που θα τον επέλεγαν. Για παράδειγμα:

Peugeot 106 Rallye:
- Νέος με (σωστές) οδηγικές ανησυχίες αλλά περιορισμένο βαλάντιο.
- Κατά φαντασίαν χεράς με περιορισμένο βαλάντιο.
- Κάγκουρας του Μπουρναζιού με περιορισμένο βαλάντιο που θέλει να φαίνεται ότι ξέρει και να στρίβει (αν και αυτοί προτιμούν το Saxo VTS).

Mercedes:
- Σαρανταφευγάρης που βαρέθηκε τα γρήγορα ινδιάνικα αυτοκίνητα, χαλάρωσε και αναζητά λίγη άνεση και χλίδα.
- Μεγαλογιατρός/δικηγόρος χωρίς οδηγικές ανησυχίες που απλά πρέπει να δείξει ότι έχει λεφτά γιατί έτσι απαιτεί ο κύκλος του.
- Συνταξιούχος που έδωσε το ολόκληρο εφάπαξ του σε ένα σύμβολο κοινωνικής καταξίωσης που δεν ένοιωσε ποτέ ως εργαζόμενος.
- Απατεώνας/νύχτας/υπόκοσμος που σαν το μεγαλογιατρό/δικηγόρο πρέπει να δείξει ότι έχει λεφτά και δύναμη.

4x4:
- Πραγματικός off-roader.
- Φιγουρατζής που θέλει να αισθάνεται άρχοντας του δρόμου.
- Ανασφαλής (συνήθως γυναίκα) που πιστεύει ότι η ψηλή θέση οδήγησης, η μεγάλη ποσότητα λαμαρίνας, το υπερβολικό βάρος και η τετρακίνηση θα τον/την προστατέψουν στη δύσκολη στιγμή.

και τέλος Alfa Romeo:
- Λάτρης των αυτοκινήτων και δη των ιταλικών (αλλά όχι μόνο) με κάποιο σχετικά εύρωστο βαλάντιο.
- Κολλημένος με την Alfa Romeo που δεν θα έπαιρνε τίποτε άλλο ακόμα κι αν η Alfa Romeo πουλιόταν στους κινέζους και έβγαζε Λάντγουϊντ.
- Μοδάτος/η νεαρός/ά που θέλει να επιδεικνύει το (καλό) γούστο του.
- Ιταλόφιλος κατά φαντασίαν χεράς.
- Κάγκουρας που επέλεξε ένα "εντυπωσιακό" από τη μάνα του αυτοκίνητο ως βάση για να το βιάσει.
- Αλλάζων μαλάκας που νομίζει ότι τα 100 χρόνια ιστορίας της Alfa Romeo του επιτρέπουν να περιφρονεί ο,τιδήποτε άλλο κινείται σε τροχούς, ακόμα κι αν έχει τα τριπλά άλογα.

Όταν λοιπόν βλέπουμε ένα αυτοκίνητο στο δρόμο, δε νομίζω πως μπορούμε να κατατάξουμε τον οδηγό σε κάποια από τις πιθανές υποκατηγορίες του target group της μάρκας του, εκτός από εξώφθαλμες περιπτώσεις.

kolovos
23-09-05, 10:41
Σωστός ο kyan :D

marcos05
23-09-05, 11:04
Μου αναβουν τα λαμπακια τα διαφορα τερατουργηματα που κυκλοφορουν, καποια ειναι τοσο παραμορφωμενα που δισκολευεσαι να αναγνωρισεις την μαρκα τους, καθως και κατι παμπαλαια επικυνδινα που κρεμονται οι προφυλακτηρες. πετανε σεν δρεπανια κοματια λαμαρινας, δεν εχουν ολα τα φωτα κ.λ.π.

Kyr GT 2000
23-09-05, 19:09

Βασικα φιλε moutralewns αγοράζουν το αμαξι που θα αντιπροσωπεύσει την ίδια τους την προσωπικότητα. Αυτο που με εκνευρίζει ειναι το αμάξι που θα αγοράσουν είναι το αμαξι που οχι μονο θα ταιριάξει στην προσωπικότητα τους αλλα θα ειναι το αμαξι που θα τους διευκολύνει να την ενιχύσει και θα την εκπέμψει (τρελιαριδες με τζιπ, γκαζοφωνιαδες με ραλλι) κλπ)...
Συνηθως τέτοια άτομα που θέλουν ολοι οι αλλοι να τους βλέπουν, να τους προσέχουν, που θέλουν να είναι προκλητικοί είναι προβληματικά άτομα του περιθωρίου που δεν είχαν την προσοχη των γονέων τους (κομπλεξικοί) που δεν έχουν αυτοεκτίμηση...
Οχι τιποτα άλλο αλλα χαντακώνουν και ατομα που αγόρασαν το ίδιο αμάξι με πιο πρακτικα κριτήρια...

Βεβαια οι εταιρείες ξέρουν επακριβως το target group ενος μοντέλου τους.
Χαρακτηριστικά θυμαμαι την διαφημιση του Golf GTI και με το παιδακι... εξυπνη.... Αλλα καθαρά απευθύνεται σε νεαρους που οταν ηταν παιδακια είχαν πατερα που ηθελε τον γιοκα τους μαγκα που του μαθαιναν βρισιες πρώτα και μετα να μιλάει... Με λιγα λογια απευθυνεται σε αξεστους μαγκάκους που ζουν σαν βαρος στη κοινωνια μας... Και στην Ελλαδα εχουμε πολλους τέτοιους.... Και αυτο είναι μόνο ενα φανερό παράδειγμα !

Συμφωνώ με τις απόψεις σας καθώς εν μέρει και με τον Kyan και πιστεύω απόλητα οτι υπάρχουν εξερέσεις

Νίκος Λιούφης
23-09-05, 19:25
Συμφωνώ με όλους σας παιδιά, αλλά άξιο αναφοράς για τους κυκλοφορούντες εντός πόλης, είναι και το εξής: Δεν μπόρεσα ποτέ μου να καταλάβω, όλες τις κατηγορίες οδηγών, μαζί και ορισμένων που οδηγούν και Άλφα, μετά οι ταρίφες, ο κάθε μάγκας, που του βγαίνει το νταηλίκι εκείνη την ώρα, ώρα που εσύ και άλλοι 20 περιμένουν σε ένα κόκκινο φανάρι και ξαφνικά, οι μάγκες, που για μένα χαίρουν του ακαταλογίστου της βλακείας, πετάγονται μπροστά όχι μόνο από τον πρώτο που περιμένει στο φανάρι, αλλά περνάνε και το ίδιο το φανάρι, για να βγούν πρώτοι, γιατί δεν μπορούν να περιμένουν και άλλες σαθρές τέτοιου είδους δικαιολογίες, που αν κάνεις το λάθος να σταματήσεις έναν και να τον ρωτήσεις γιατί το κάνει αυτό, είναι ικανός να σου τη βγεί κι από πάνω. Δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι εμείς, είμαστε οι ηλίθιοι που περιμένουμε, υπομονετικά, μη έχοντας άλλη επιλογή? Και βέβαια, σε σημεία διασταυρώσεων με φανάρι ή χωρίς, όπου απαγορεύεται η αναστροφή, λες και όλοι που θέλουν να γυρίσουν, πρέπει να το κάνουν από εκεί....

nasos
23-09-05, 20:40
Κάγκουρας που επέλεξε ένα "εντυπωσιακό" από τη μάνα του αυτοκίνητο ως βάση για να το βιάσει.
oui,c est moi!

xdream
24-09-05, 06:19
Κάγκουρας που επέλεξε ένα "εντυπωσιακό" από τη μάνα του αυτοκίνητο ως βάση για να το βιάσει.
oui,c est moi!
:ilove: http://img232.imageshack.us/img232/889/kangouras1aw.jpg (http://imageshack.us)

nasos
24-09-05, 07:18
:smok: :offtopic: :lol: :lol:
δοκαρι.....

COPBOY
29-09-05, 01:14
Συμφωνώ με όλους σας παιδιά, αλλά άξιο αναφοράς για τους κυκλοφορούντες εντός πόλης, είναι και το εξής: Δεν μπόρεσα ποτέ μου να καταλάβω, όλες τις κατηγορίες οδηγών, μαζί και ορισμένων που οδηγούν και Άλφα, μετά οι ταρίφες, ο κάθε μάγκας, που του βγαίνει το νταηλίκι εκείνη την ώρα, ώρα που εσύ και άλλοι 20 περιμένουν σε ένα κόκκινο φανάρι και ξαφνικά, οι μάγκες, που για μένα χαίρουν του ακαταλογίστου της βλακείας, πετάγονται μπροστά όχι μόνο από τον πρώτο που περιμένει στο φανάρι, αλλά περνάνε και το ίδιο το φανάρι, για να βγούν πρώτοι, γιατί δεν μπορούν να περιμένουν και άλλες σαθρές τέτοιου είδους δικαιολογίες, που αν κάνεις το λάθος να σταματήσεις έναν και να τον ρωτήσεις γιατί το κάνει αυτό, είναι ικανός να σου τη βγεί κι από πάνω. Δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι εμείς, είμαστε οι ηλίθιοι που περιμένουμε, υπομονετικά, μη έχοντας άλλη επιλογή? Και βέβαια, σε σημεία διασταυρώσεων με φανάρι ή χωρίς, όπου απαγορεύεται η αναστροφή, λες και όλοι που θέλουν να γυρίσουν, πρέπει να το κάνουν από εκεί....
Φιλαρακο μου λογω της δουλειας μου σ'ενα αριστεροστροφο φαναρι με ΕΝΑ μονο οχημα σταματημενο ηρθε ενα εταιρο οχημα και βγηκε μπροστα του!!!πηγα μετα διπλα του με μεγαλη απορια να ρωτησω την οδηγο γιατι το εκανε.δεν απαντησε.μουγκαμαρα!!!
Εγω προσωπικα την θεωρω απολιτιστη αυτη την ενεργεια.

spiderman
24-12-05, 15:39
μου αναβουν τα λαμπακια
-τα διαφορα διαστημικα saxo,rallye που κανουν τρελλο θορυβο χωρις λογο..
-τα subaru impreza που οι ιδιοκτητες τους τα βαφουν στα αγωνιστικα προτυπα της 555,με νουμερα και χορηγους κτλ...(και την ομαδα αιματος στο πλαινο τζαμι!!ημαρτον...)
-τα seat για τους λογους που εχω πει στο "κερασμενα"
-οτιδηποτε 4τροχο θελει να γινει κλαμπ,μπουζουκτσιδικο και μου περνει τα αφτια..ξερετε τι ειναι να κατεβαινεις πηλιο ανοιχτος χαλαρα και να σου κολλαει στον ποντο κατι που ακουω τοσο που νομιζω οτι ειναι ο ιδιος ο χριστοδουλοπουλος μεσα και τραγουδαει να τον ακουσω?και αφου με περασει μετα παει σιγα σιγα μπροστα μου για να ακουω την φωνακλαδικη εξατμιση του....
-με ενοχλει που αν κανω κανενα αναποδο για την παρτυ μου,σε 1λεπτο εχω μαζεψει πισω μου καποιον που νομιζει οτι το κανω για μαγκια και μου κολλαει για κοντρα...
α!μου τη σπαει και το καινουριο το primera...

alkaios75
24-12-05, 16:05
μου αναβουν τα λαμπακια
-
-τα subaru impreza που οι ιδιοκτητες τους τα βαφουν στα αγωνιστικα προτυπα της 555,με νουμερα και χορηγους κτλ...(και την ομαδα αιματος στο πλαινο τζαμι!!ημαρτον...)
...κι εγω ετσι θα το εκανα το impreza(sti παντα ετσι..?)επιπλεον.. κοκκινους λασποτητρες,roll cage μεσα, αυτοκολητα κλπ...και φυσικα δυο ελληνικες σημαιες στα πισω τζαμια ετοιμες να υποδεχτουν τα ονοματα του οδηγου και του συνοδηγου!!! :twisted: :rally: και καμια φορα θα το αφηνω και λασπωμενο!!! :twisted: ετσι για να γουσταρουμε!!! :twisted:

Μέγας Ανατολικός
24-12-05, 18:35
Μου ανάβουν τα λαμπάκια :

1) Όσοι περνούν πάνω από πεζόδρομους με καφετέριες ανεξαρτήτως αυτοκινήτου!(αν και υπάρχουν σεσημασμένες μάρκες)!
2) Οι γέροι που οδηγούν αυτοκίνητα χωρίς να μπορούν.Προτείνω να απαγορεύεται αδιακρίτως η οδήγηση σε όλους μας όταν θα
φτάνουμε 60 χωρίς δικαίωμα επέκτασης (θα στερηθούμε όλοι αλλά θα γλυτώσουμε μερικές ανθρώπινες ζωές απ'τη στιγμή που δεν
υπάρχει παιδεία!Έχω θείο τυφλό στο ένα μάτι 74 ετών που το παίζει ΚΙΜΙ και ούτε στην ευθεία δε μπορεί να πάει) !
3) Όσοι έχουν 2,3,4 ακόμα και 5 με 6 αυτοκίνητα ανά οικογένεια!Στη γειτονιά μου υπάρχει οικογένεια με 6 αυτοκίνητα απ'τα οποία
κινούν μόνο το ένα το ΣΚ για επισκέψεις όπως επίσεις και σούπερ τύπος με ΒΜW 520 που την έχει μονίμως παρκαρισμένη και τη
χρησιμοποιεί μόνο το 15Αύγουστο για να πάει στο χωριό του.Εκτός αυτού το πορτ μπαγκάζ είναι συνεργείο και το αμάξι το
χρησιμοποιεί για να δένει επάνω το παπάκι που χρησιμοποιεί ακόμα και όταν βρέχει!Το καλύτερο όμως είναι ότι πήγε πήρε και ένα
Σουζούκι καινούριο και του έβαλε και αυτού κουκούλα!!!
4) Όσοι παρκάρουν όπου να'ναι με τη δικαιολογία ότι δεν υπάρχουν χώροι πάρκινγκ!Εγώ μένω σε περιοχή που έχει τεράστειο πρόβλημα
(όπως το 95% από μας και δεν έχω παρκάρει ποτέ μπροστά στο πάρκινγκ στο πάρκινγκ άλλου ή μπροστά από ράμπα ή
πεζοδρόμιο για συνανθρώπους μας με κινητικά προβλήματα!)
5) Οι βλαχονταήδες των δρόμων.
6) Οι βλαχοραλλίστες των δρόμων και των στενών!
7) Αυτοί που προωθούν την αναρχία στους δρόμους με τη δικαολογία "στην Ελλάδα είμαστε μωρέ"!
8) Αυτοί που δεν εφαρμόζουν τον νόμο (είτε τον Κ.Ο.Κ είτε γενικά) διότι αποδεικνύουν ότι δε σέβονται κανέναν και σε κάνουν να τους
κάνεις να σε σεβαστούν(μάλλον να σε φοβηθούν)!
9) Αυτοί που τους έχουμε να επιβάλλουν το νόμο και δεν κάνουν τπτ γι'αυτό(είτε φταίνε αυτοί είτε αυτοί που τους διατάζουν)!
10) Αυτοί οι οποίοι μας σταματούν καθημερινά επειδή δε φοράμε κράνος ή ζώνη (όσοι δε φοράμε κάκιστα) και μας κόβουν κλήση για
εισπρακτικούς λόγους.(Εξηγούμε : καλά κάνουν και κόβουν κλήση για ζώνη αλλά μόλις μα ς την κόψουν ας μας πουν να τη
βάλουμε κιόλας πρίν φύγουμε και όχι κλήση και μετά κόψε το κεφάλι σου ούτε κλήση για μη χρησημοποίηση κράνους και αυτοί που
περνούν με κράνη των 7 Ευρώ να είναι νόμιμοι!Ποιον κοροιδεύουμε τέλος πάντων??)
11) Αυτοί που εν γνώση τους μας αφήνουν να σκοτωνόμαστε κάθε μέρα στους δρόμους για να βάλουν τα λεφτά μας στην τσέπη τους
(κράτος-εργολάβοι πολλέσ φορές και κρτοςεργολάβοι)!
12) Αυτοί που καίνε τα αμάξια του κοσμάκη είτε γιατί πήγαν γήπεδο είτε γιατί είνα ξευτο"αντιεξουσιαστές"!
13) Όλοι μας που συμβάλουμε ή δε συμβάλουμε (και αυτό εξίσου κακό είναι) στο να κάνουμε αυτή την Ευλογημένη χώρα,με τους
προσήνεις και ζεστούς ανθρώπους,ζούγκλα!

Μέγας Ανατολικός
24-12-05, 18:41
Αφού έγραψα το σοβαρό κομμάτι τώρα ας τα ψάλω και σε χιουμοριστικό επίπεδο:

1) Όλα τα Ιαπωνέζικα αυτοκίνητα ανεξαρτήτου μάρκας!
2) Τους οδηγούς Ibiza!Με τα αυτοκίνητα δεν έχω τπτ!
3) Το γκρουπ Βολκςβάγκεν όχι επειδή κάνει κακά αυτοκίνητα (κάθε άλλο ) αλλά γιατί κοροιδεύει το αγοραστικό κοινό!
4) Τους κάγκουρες ανεξαρτήτου μάρκας αυτοκινήτου!

Δε περιμένω να συμφωνήσετε ούτε να διαφωνήσετε!Το παρόν αποτελεί άποψή μου και δεν θα ήθελα να μπώ στη διαδικασία να τα δικαιολογήσω από εδώ!¨οταν θα βρεθούμε από κοντά πείτε ότι θέλετε! 8)

nasos
24-12-05, 19:40
Μου ανάβουν τα λαμπάκια :

1) Όσοι περνούν πάνω από πεζόδρομους με καφετέριες ανεξαρτήτως αυτοκινήτου!(αν και υπάρχουν σεσημασμένες μάρκες)!
2) Οι γέροι που οδηγούν αυτοκίνητα χωρίς να μπορούν.Προτείνω να απαγορεύεται αδιακρίτως η οδήγηση σε όλους μας όταν θα
φτάνουμε 60 χωρίς δικαίωμα επέκτασης (θα στερηθούμε όλοι αλλά θα γλυτώσουμε μερικές ανθρώπινες ζωές απ'τη στιγμή που δεν
υπάρχει παιδεία!Έχω θείο τυφλό στο ένα μάτι 74 ετών που το παίζει ΚΙΜΙ και ούτε στην ευθεία δε μπορεί να πάει) !
3) Όσοι έχουν 2,3,4 ακόμα και 5 με 6 αυτοκίνητα ανά οικογένεια!Στη γειτονιά μου υπάρχει οικογένεια με 6 αυτοκίνητα απ'τα οποία
κινούν μόνο το ένα το ΣΚ για επισκέψεις όπως επίσεις και σούπερ τύπος με ΒΜW 520 που την έχει μονίμως παρκαρισμένη και τη
χρησιμοποιεί μόνο το 15Αύγουστο για να πάει στο χωριό του.Εκτός αυτού το πορτ μπαγκάζ είναι συνεργείο και το αμάξι το
χρησιμοποιεί για να δένει επάνω το παπάκι που χρησιμοποιεί ακόμα και όταν βρέχει!Το καλύτερο όμως είναι ότι πήγε πήρε και ένα
Σουζούκι καινούριο και του έβαλε και αυτού κουκούλα!!!
4) Όσοι παρκάρουν όπου να'ναι με τη δικαιολογία ότι δεν υπάρχουν χώροι πάρκινγκ!Εγώ μένω σε περιοχή που έχει τεράστειο πρόβλημα
(όπως το 95% από μας και δεν έχω παρκάρει ποτέ μπροστά στο πάρκινγκ στο πάρκινγκ άλλου ή μπροστά από ράμπα ή
πεζοδρόμιο για συνανθρώπους μας με κινητικά προβλήματα!)
5) Οι βλαχονταήδες των δρόμων.
6) Οι βλαχοραλλίστες των δρόμων και των στενών!
7) Αυτοί που προωθούν την αναρχία στους δρόμους με τη δικαολογία "στην Ελλάδα είμαστε μωρέ"!
8) Αυτοί που δεν εφαρμόζουν τον νόμο (είτε τον Κ.Ο.Κ είτε γενικά) διότι αποδεικνύουν ότι δε σέβονται κανέναν και σε κάνουν να τους
κάνεις να σε σεβαστούν(μάλλον να σε φοβηθούν)!
9) Αυτοί που τους έχουμε να επιβάλλουν το νόμο και δεν κάνουν τπτ γι'αυτό(είτε φταίνε αυτοί είτε αυτοί που τους διατάζουν)!
10) Αυτοί οι οποίοι μας σταματούν καθημερινά επειδή δε φοράμε κράνος ή ζώνη (όσοι δε φοράμε κάκιστα) και μας κόβουν κλήση για
εισπρακτικούς λόγους.(Εξηγούμε : καλά κάνουν και κόβουν κλήση για ζώνη αλλά μόλις μα ς την κόψουν ας μας πουν να τη
βάλουμε κιόλας πρίν φύγουμε και όχι κλήση και μετά κόψε το κεφάλι σου ούτε κλήση για μη χρησημοποίηση κράνους και αυτοί που
περνούν με κράνη των 7 Ευρώ να είναι νόμιμοι!Ποιον κοροιδεύουμε τέλος πάντων??)
11) Αυτοί που εν γνώση τους μας αφήνουν να σκοτωνόμαστε κάθε μέρα στους δρόμους για να βάλουν τα λεφτά μας στην τσέπη τους
(κράτος-εργολάβοι πολλέσ φορές και κρτοςεργολάβοι)!
12) Αυτοί που καίνε τα αμάξια του κοσμάκη είτε γιατί πήγαν γήπεδο είτε γιατί είνα ξευτο"αντιεξουσιαστές"!
13) Όλοι μας που συμβάλουμε ή δε συμβάλουμε (και αυτό εξίσου κακό είναι) στο να κάνουμε αυτή την Ευλογημένη χώρα,με τους
προσήνεις και ζεστούς ανθρώπους,ζούγκλα!
8) :wink:

tan.
24-12-05, 21:44
μου αναβουν τα λαμπακια
-
...κι εγω ετσι θα το εκανα το impreza(sti παντα ετσι..?)επιπλεον.. κοκκινους λασποτητρες,roll cage μεσα, αυτοκολητα κλπ...και φυσικα δυο ελληνικες σημαιες στα πισω τζαμια ετοιμες να υποδεχτουν τα ονοματα του οδηγου και του συνοδηγου!!! :twisted: :rally: και καμια φορα θα το αφηνω και λασπωμενο!!! :twisted: ετσι για να γουσταρουμε!!! :twisted:

:whistle:

tsoukas77
25-12-05, 11:38
Ειναι ακραιο να απαγορευεις ανθρωπους να οδηγουν,ανεξαρτητως ηλικιας.Συμφωνω οτι πρεπει στην επεκταση μετα τα 60 να γινονται αυστηρες εξετασεις.Αλλα οχι απαγορευση.Αν ειναι δυνατον!

alkaios75
25-12-05, 19:01
Ειναι ακραιο να απαγορευεις ανθρωπους να οδηγουν,ανεξαρτητως ηλικιας.Συμφωνω οτι πρεπει στην επεκταση μετα τα 60 να γινονται αυστηρες εξετασεις.Αλλα οχι απαγορευση.Αν ειναι δυνατον!ο φιλος μας μαλλον θα εννοουσε οτι πρεπει να υποκεινται σε αυστηρες εξετασεις κι αν δεν πληρουν τις προυποθεσεις τοτε να τους αφαιρειται το διπλωμα.

alkaios75
25-12-05, 19:01
μου αναβουν τα λαμπακια
-

:whistle:ακουσες λασπωτηρες και roll cage και ξυπνησες ε?!?! :lol:

tsoukas77
25-12-05, 20:36
Ειναι ακραιο να απαγορευεις ανθρωπους να οδηγουν,ανεξαρτητως ηλικιας.Συμφωνω οτι πρεπει στην επεκταση μετα τα 60 να γινονται αυστηρες εξετασεις.Αλλα οχι απαγορευση.Αν ειναι δυνατον!ο φιλος μας μαλλον θα εννοουσε οτι πρεπει να υποκεινται σε αυστηρες εξετασεις κι αν δεν πληρουν τις προυποθεσεις τοτε να τους αφαιρειται το διπλωμα.

Αυτο που αναφερεις εσυ,ειναι αυτο που προτεινα και εγω.

Ο φιλος παραπανω εγραψε "Προτείνω να απαγορεύεται αδιακρίτως η οδήγηση σε όλους μας όταν θα
φτάνουμε 60 χωρίς δικαίωμα επέκτασης ".

alkaios75
25-12-05, 21:28

Αυτο που αναφερεις εσυ,ειναι αυτο που προτεινα και εγω.

Ο φιλος παραπανω εγραψε "Προτείνω να απαγορεύεται αδιακρίτως η οδήγηση σε όλους μας όταν θα
φτάνουμε 60 χωρίς δικαίωμα επέκτασης ".καλα..μην τα ψιριζουμε και ολα σαν τους πολιτικους.ειμαι βεβαιος οτι ο φιλος εννοουσε αυτο που και οι δυο λεμε.ολοι ξερουμε οτι τα 60 και τα 65 δεν ειναι απαγορευτικα στις μερες μας.

Μέγας Ανατολικός
27-12-05, 04:11
Ειναι ακραιο να απαγορευεις ανθρωπους να οδηγουν,ανεξαρτητως ηλικιας.Συμφωνω οτι πρεπει στην επεκταση μετα τα 60 να γινονται αυστηρες εξετασεις.Αλλα οχι απαγορευση.Αν ειναι δυνατον!

Δεν απαγόρεψα τπτ ακόμα παιδιά!Στις προσεχείς εκλογές αν δε σας άρεσαν οι προεκλογικές μου δηλώσεις ρίχτε μαύρο! :lol:
Άλλωστε αυτό που προτείνω είναι αποψή μου στην οποία κατέληξα μετά την σκέψη ότι εδώ που ζούμε οι αυστηρές εξετάσεις
είναι όρος αδόκιμος αφενός και ανέφικτος (λόγο σίγουρης παρακάμψεως) αφετέρου!Εκτός αυτού δεν απαγόρεψα την οδήγηση ανεξαρτήτως ηληκίας (όπω ςαναφέρεις) αλλά πρότεινα να μην επεκτείνεται το δίπλωμα μετά τα 60!Σίγουρα ο μέσος όρος ζωής των ανθρώπων έχει ανέβει αλλά δεν έχει ανέβει η ηληκία όπου αρχίζει στον ανθρωπο να μειώνονται τα αντανακλαστικά του και η ικανότητα αντίληψης!Και ο θείος μου που αναφέρω υποτίθεται ότι έχει περάσει τις εξετάσεις που ορίζει το νομικό πλαίσιο αλλά όταν βγαίνει στο δρόμο θα βγάζω ανακοίνωση στο φόρουμ ΄να έχατε το νου σας!Εγώ πάντως όταν θα έρθει η ώρα δεν θα το νανεώσω!
Θα με πηγαίνουν τα εγγόνια μουβόλτα με τα δικά τους Αλφικά! :D
Αυτά !Ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες να διαβάσεις τις (χαζές ίσως) απόψεις μου όπως και για την κριτική σου!
Ευχαριστώ και τον Alkaios 75! Tα 50 ευρώ θα στα δώσω από κοντα! :D

ΥΓ: Για πέρνα στα 60 να σε εξετάσω τέκνο μου!

xristos69
27-12-05, 12:32

Εδω στην αρχαία Κέα (Τζιά) τους 60αρηδες τους ρίχνανε σε γκρεμό μετά απο τελετή και με την συγκαταθεσή τους βέβαια. :shock:

:P :P :P

Εντάξει , με τα σημερινά δεδομένα στα 60 είναι μάλλον υπερβολή να μην μπορεί να οδηγήσει κάποιος. Ίσως απο τα 60 και πάνω να ανανεωνοταν το δίπλωμα κάθε χρόνο μετά απο σχολαστικές εξετάσεις και στα 70...τέρμα.
Στον κλάδο μου (μουσική εκπαιδευση) τα κλεισμένα 70 είναι το όριο για να διδάξει κάποιος.

tsoukas77
27-12-05, 19:27
Εδω εκοψαν τον Κολινα απο διαιτητη λογω ηλικιας,στο διπλωμα θα μεινουμε;

Παντως,πιστευω πως ό,τι χανουμε σε αντανακλαστικα στο περασμα των χρονων,το κερδιζουμε σε εμπειρια...

alkaios75
27-12-05, 20:10
Παντως,πιστευω πως ό,τι χανουμε σε αντανακλαστικα στο περασμα των χρονων,το κερδιζουμε σε εμπειρια...γι αυτο και ολες οι ηλικιες εχουν τη γλυκα τους! :wink:

Δεδούσης Περικλής
27-12-05, 21:17
Τα subaru impreza γιατι ειναι κακάσχημα,
Οι 3αρες (με ή χωρίς αγωνιστικές εξατμίσεις και ταμπούρα πίσω) γιατι οι οδηγοί τους νομίζουν οτι οδηγούν Μ3,
Τζίπ τύπου Sang Yong γιατί υποβιβάζουν την αισθητική μας νοημοσήνη,
Και ότι αυτοκίνητο, ανεξαρτήτου μάρκας φοράει καρμπόν αεροτομή, μπλε φωτάκια στά πιτσιλιστήρια, βαμμένα κόκκινα ταμπόυρα,
αυτοκόλλητο στην πόρτα του οδηγού με όλες τις μάρκες, κτλ,κτλ.

JohnnyWalker
28-12-05, 14:44
βαμμένα κόκκινα ταμπόυρα

ή καπάκι πάνω στα ταμπούρα που φαίνεται σαν τρυπητός δίσκος!
Το είδα χθες το μαργαρητάρι αυτό σε BMW 3άρα παλιά. Έλεος!

Spidey_TS
28-12-05, 14:47
βαμμένα κόκκινα ταμπόυρα

Σε τι άλλο περίμενες???!!! :P :P :P :twisted: :twisted: :twisted:
:D

Fantasma
28-12-05, 19:11
ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ...
ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΠΟΥ ΒΑΦΟΥΝ ΤΑ ΠΙΣΩ ΦΑΝΑΡΙΑ ΜΕ ΜΑΥΡΗ ΜΠΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΠΑΤΑΕΙ ΦΡΕΝΟ :cry:

Jean Baphist
29-12-05, 15:01
Δεν αντεχω τους βλαχους που οδηγουν bmw, audi και ιαπωνικα αυτοκινητα γενικως, οι οποιοι ειναι και οι πιο κομπλεξικοι με τις αλφα μιας και μιλανε χωρις να τις εχουν οδηγησει ποτε για να δουν τι μο*νες ειναι....ονειρο τους ηταν παντα να αγοράσουν ενα αυτοκινητο που τους εχουν μαθει να πιστευουν οτι δεν βγαζει προβληματα (εδω γελαμε...βλεπε golf-polo-a3 και αλλα), με δοσεις και που νομιζουν οτι η ευχαριστηση ερχεται με το γοητρο και την πολυτελεια. Βαθεια μεσα τους ομως ζηλευουν τα μωρα μας καθως ειμαι σιγουρος οτι σε καποια φαση της ζωης τους θα τους περασε απο το μυαλο να ποθησουν μια αλφα απλα δεν τολμησαν....αυτοι εχασαν....Μηπως ξερει κανεις κανενα ατομο που δεν του αρεσει εστω και λιγο καποια αλφα? εγω παντως οχι εν αντιθεση με τον ανταγωνισμο...καλος? :lol:

AJV-147
31-12-05, 11:47
Δεν με χαλάει κανένα αυτοκίνητο και κανένας κινητήρας.... (γιατί άλλωστε?) ... μόνο οδηγοί και νοοτροπίες!!!

PS-> Το προηγούμενο αμάξι μου ήταν SAXO VTS και το χάρηκα όσο λίγα!!!! λυπάμαι πολύ που πολλοί φίλοι μίλησαν περιφορονητικά γαι τα SaxoRalla... τα οποία ήταν από τα πιο ΤΙΜΙΑ αμάξια στην κατηγορία τους.

dj_petrosX
31-12-05, 12:22
Δεν με χαλάει κανένα αυτοκίνητο και κανένας κινητήρας.... (γιατί άλλωστε?) ... μόνο οδηγοί και νοοτροπίες!!!

PS-> Το προηγούμενο αμάξι μου ήταν SAXO VTS και το χάρηκα όσο λίγα!!!! λυπάμαι πολύ που πολλοί φίλοι μίλησαν περιφορονητικά γαι τα SaxoRalla... τα οποία ήταν από τα πιο ΤΙΜΙΑ αμάξια στην κατηγορία τους.
Οποιος μιλαει περιφρονητικα για τα σαξο-ραλλα καποιο σιγουρα τον εχει στενοχωρησει στο δρομο :wink:
Το οτι το 90% των κατοχων τους ειναι καγγουρες ειναι απολυτα σωστο,αλλα δεν αναιρει το οτι εγραψαν ιστορια 8)

NIKOLAOS
31-12-05, 12:24
ΜΕ ΤΣΑΝΤΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΑΥΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ. ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΚΟΡΟΛΕΣ, ΛΑΝΣΕΡ, ΠΟΛΟ, ΣΕΙΡΑ 3, Α4 ΚΤΛ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΗ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΗΚΟΙ!
ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η 316 ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ Μ3 ΑΠΛΑ ΤΣΑΓΙΑΖΟΝΤΑΙ.....
Υ.Γ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΝΣΕΡ

tasos
31-12-05, 13:19
Egw pistevw oti ola einai thema prosopikotitas k mias kapoias paidias. Dioti kata ti gnwmi mu allo yfaki tha exei kapoios odigos mias 3.2 GT gia paradeigma k allo (yperoptikotato k proklitikotato) enas odigos mias mercedes kompressor i opoiasdipote BMW. Afto pistevw ta leei ola k isws apotelei ena kommati apantisis stin kontra metaksi alfisti k germanofilwn (toulaxiston)

Safws yparxun k eksaireseis..

elinas
31-12-05, 19:17
Οι αλβανοι με SEAT CORDOBA πειραγμενα που τους καταλαβαινεις απο 10 χλμ.μακρια

Spidey_TS
31-12-05, 20:50

Οποιος μιλαει περιφρονητικα για τα σαξο-ραλλα καποιο σιγουρα τον εχει στενοχωρησει στο δρομο :wink:
Το οτι το 90% των κατοχων τους ειναι καγγουρες ειναι απολυτα σωστο,αλλα δεν αναιρει το οτι εγραψαν ιστορια 8)
Συμφωνώ και εγώ...δεν με πειράζουν τα αμάξια...ΑΜΑΞΑΡΕΣ! :wink:
Οι περισσότεροι όμως ιδιοκτήτες τους ...αρχι-καγκουραίοι! :D

ALKIS_156
19-01-06, 03:59
εμενα μου τη βιδωνουν οι BMW αλλα πιο πολυ τα 106 και saxo.....

Varypodaros
19-01-06, 11:40
βαμμένα κόκκινα ταμπόυρα

Σε τι άλλο περίμενες???!!! :P :P :P :twisted: :twisted: :twisted:
:D

ΤΟ'ΧΩ ΔΕΙ Κ ΣΕ 146... :( :( :(

Varypodaros
19-01-06, 11:41
εμενα μου τη βιδωνουν οι BMW αλλα πιο πολυ τα 106 και saxo.....

ΤΑ 106 Κ ΣΑΞΟ, ΤΑ ΜΙΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ... ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ... ΠΑΡΑ ΓΑΙΔΟΥΡΟΓΥΡΕΥΕ!!!! :lol: :lol:

ΤΡΕΧΟΥΛΑΣ
19-01-06, 11:53
Γιατι ρε παιδια τα βαζετε με τα σαξακια και τους Ραλλους. Μια χαρα αυτοκινητακια ειναι.

Οπως ειπαν και αλλα παιδια εδω μεσα ομως, λογο χαμηλου κοστους αποκτησης το εχουν παρει αρκετοι γυφτοι -ειδικα σαν μεταχειρισμενο- οι οποιοι πριν οδηγουσαν kadett, Hunday, Gallant, Taunus, Record (ξερετε, αυτα με τα μαξιλαρακια στην εταζιερα και τα χαΐμαλια στον καθρεφτη) και εβγαλαν επανω τους ολα τα wannabe MacRay αποθημενα τους.

Γενικα παντως κι εμενα μου την σπαει να βλεπω ...
τα αυτοκολλητα στις πορτες (ειδικα σε κατι χρεπια),
τα αυτοκολλητα στο πισω τζαμι (love to hate το αηδιαστικοτατο <<dreamchaser>>)
τα μπλε φωτακια,
τα κουκλακια στα τζαμια,
τα προικα του οδηγου κρεμασμενη στον μεσαιο καθρεφτη,
το παραλυτο χερι απ'εξω (το καλοκαιρι)
τα Νεον απο κατω,
τα αρυθμιστα φωτα που με στραβωνουν,
τα εκκωφαντικα ηχοσυστηματα με τα σκυλαδικα (και ειδικα αυτα που ειναι φτηνα και παραμορφουν),

τα πιτσιρικια που οδηγουν χωρις ζωνη...

και γενικως σιχαινομαι τις Mercedes (ολες) τα Hunday (ιδιως τα 'φτιαγμενα' Accent) τα Opel (τα περισοτερα) τα Smart (for-tow, for-four, for-the-pouts...) το Citroen Picasso και καποια ακομη που βαριεμε να γραψω.

Varypodaros
19-01-06, 11:55
ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!!! ΣΩΣΤΑ;;;

kyan
19-01-06, 12:05
Respect στα πιο προσιτά homologation specials των τελευταίων ετών 106 Rallye/GTI και Saxo VTS. Κρίμα που σταμάτησε η παραγωγή τους και που δεν υπάρχει γάλλος(*) αντικαταστάτης τους. :(

(*) Υπάρχει πάντα το SportKa.

Varypodaros
19-01-06, 12:07
Respect

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΙΓΟΝ ΤΙ ΨΟΦΙΟ;;;

kyan
19-01-06, 13:14
Respect

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΙΓΟΝ ΤΙ ΨΟΦΙΟ;;;
Δεν θα το έλεγα, οι επιδόσεις του είναι τουλάχιστον επαρκείς για fun car. Δεν είναι τόσο εύστροφο αλλά έχει πολύ ροπάτο μοτέρ με αγριωπό ήχο και κοντό κιβώτιο με σχεδόν αγωνιστική αίσθηση. Και στήσιμο που θυμίζει Sud στο πιο παιχνιδιάρικο ("ελαφρώνει" η ουρά με το που θα στρίψεις το τιμόνι, νωρίτερα και πιο "έκδηλα" από τη Sud) ή Rallye στο πιο προβλέψιμο (δεν γυρνάει τόσο απότομα στο άφημα του γκαζιού).

ΥΓ: Το έχω οδηγήσει. :wink:

thanos28
19-01-06, 13:16
RESPECT...

Κωστής Μάνης
19-01-06, 13:20
Respect στα πιο προσιτά homologation specials των τελευταίων ετών 106 Rallye/GTI και Saxo VTS.

St Papageorge
19-01-06, 14:34
τα Smart (for-tow, for-four, for-the-pouts...)

:P :P :P :P :P

spiderman
19-01-06, 14:39

φαντασου οτι η κοπελα μου πριν την 147 ειχε το ΚΑ το κανονικο,το οποιο για τα μετρα της κατηγοριας ητανε πολυ διασκεδαστικο,και αρκετα ροπατο.το sportka το εχω δει σε κεφια με καποιον πιτστιρικα στο τιμονι και πηγαινε σφαιρατο...
:drive:

Biscione
19-01-06, 14:57
Γιατι ρε παιδια τα βαζετε με τα σαξακια και τους Ραλλους. Μια χαρα αυτοκινητακια ειναι.

Οπως ειπαν και αλλα παιδια εδω μεσα ομως, λογο χαμηλου κοστους αποκτησης το εχουν παρει αρκετοι γυφτοι -ειδικα σαν μεταχειρισμενο- οι οποιοι πριν οδηγουσαν kadett, Hunday, Gallant, Taunus, Record (ξερετε, αυτα με τα μαξιλαρακια στην εταζιερα και τα χαΐμαλια στον καθρεφτη) και εβγαλαν επανω τους ολα τα wannabe MacRay αποθημενα τους.

Γενικα παντως κι εμενα μου την σπαει να βλεπω ...
τα αυτοκολλητα στις πορτες (ειδικα σε κατι χρεπια),
τα αυτοκολλητα στο πισω τζαμι (love to hate το αηδιαστικοτατο <<dreamchaser>>)
τα μπλε φωτακια,
τα κουκλακια στα τζαμια,
τα προικα του οδηγου κρεμασμενη στον μεσαιο καθρεφτη,
το παραλυτο χερι απ'εξω (το καλοκαιρι)
τα Νεον απο κατω,
τα αρυθμιστα φωτα που με στραβωνουν,
τα εκκωφαντικα ηχοσυστηματα με τα σκυλαδικα (και ειδικα αυτα που ειναι φτηνα και παραμορφουν),

τα πιτσιρικια που οδηγουν χωρις ζωνη...

και γενικως σιχαινομαι τις Mercedes (ολες) τα Hunday (ιδιως τα 'φτιαγμενα' Accent) τα Opel (τα περισοτερα) τα Smart (for-tow, for-four, for-the-pouts...) το Citroen Picasso και καποια ακομη που βαριεμε να γραψω.

τα αμαξια που εχουν προκαλεσει τα πιο πολλα διατροχαντιρια η με λιγα λογια τα αγαπημενα αμαξια των ορθοπαιδικων ( μακαβριο εεε... :evil: :evil: )

kyan
19-01-06, 15:21
τα αμαξια που εχουν προκαλεσει τα πιο πολλα διατροχαντιρια η με λιγα λογια τα αγαπημενα αμαξια των ορθοπαιδικων ( μακαβριο εεε... :evil: :evil: )
Τα μυαλά των οδηγών τα έχουν προκαλέσει και όχι τα αμάξια. ;)

Biscione
19-01-06, 15:27
Τα μυαλά των οδηγών τα έχουν προκαλέσει και όχι τα αμάξια. ;)

πολλυυ σωστο αλλα πες μου τι οδηγικη εμπειρια εχει ενα 18 χρονο τωρα θα μου πεις αυτο φταιει ...

spiderman
19-01-06, 15:39
εμενα αν δεν εκανα αγροτικο το punto μου θα με εστελνε στο rizzoli και στους ορθοπεδικους μια 318ti που κατεβαινε καθετα στο αντιθετο και πανω μου...γιατι ειχε γιδι οδηγο που δεν καταλαβε το χαρο που αγορασε...

tan.
19-01-06, 15:42
Respect στα πιο προσιτά homologation specials των τελευταίων ετών 106 Rallye/GTI και Saxo VTS. Κρίμα που σταμάτησε η παραγωγή τους και που δεν υπάρχει γάλλος(*) αντικαταστάτης τους. :(

:iagree: :iagree:
:rally:

Jean Baphist
19-01-06, 15:55
υπηρχε παντα ο λατινος εραστης των φαναριων ομως οπως χαρακτηριστηκε το α' Punto gt, και τα προσγειωνε κανονικοτατα τα saxoralla. Και τα περι μη κρατηματων, τα λεγανε ειτε οι ανταγωνιστες ειτε αυτοι που δεν ξερανε να τα στριβουνε :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

tsoukas77
19-01-06, 16:45
πολλυυ σωστο αλλα πες μου τι οδηγικη εμπειρια εχει ενα 18 χρονο τωρα θα μου πεις αυτο φταιει ...

Δεν ειναι θεμα οδηγικης εμπειριας.Θεμα νοοτροπιας ειναι...

ΤΡΕΧΟΥΛΑΣ
20-01-06, 08:07

Δεν ειναι θεμα οδηγικης εμπειριας.Θεμα νοοτροπιας ειναι...

σωστα.
αλλα με ποσοστο 60-40%.
Η εμπειρια ερχεται. Η νοοτροπια υπηρχε
(απο τον μπαμπα, το θειο κτλ. εαν αυτοι ονομαζουν εαυτους 'Mπιλη Κινγκ Οφ Δε Ροαντ" χεσε ψηλα κι αγναντευε)

dj_petrosX
20-01-06, 17:02
υπηρχε παντα ο λατινος εραστης των φαναριων ομως οπως χαρακτηριστηκε το α' Punto gt, και τα προσγειωνε κανονικοτατα τα saxoralla. Και τα περι μη κρατηματων, τα λεγανε ειτε οι ανταγωνιστες ειτε αυτοι που δεν ξερανε να τα στριβουνε :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Καλα μη τα παραλες κιολας...τα saxoralla τα ξεσκιζε στις ευθειες...στις στροφες αρχιζε το δικο τους παρτι :twisted:
Ως πρωην κατοχος ραλλυ στο επιβεβαιωνω προσωπικα....
Ωστοσο θα συμφωνησω μαζι σου οτι το α΄ πουντο gt ηταν φοβος και τρομος στα φαναρια.

Jean Baphist
20-01-06, 17:18
Καλα μη τα παραλες κιολας...τα saxoralla τα ξεσκιζε στις ευθειες...στις στροφες αρχιζε το δικο τους παρτι :twisted:
Ωστοσο θα συμφωνησω μαζι σου οτι το α΄ πουντο gt ηταν φοβος και τρομος στα φαναρια.

:iagree: δεν εστριβαν σαν τα σαχοραλλα αλλα δεν ηταν και τελειως βαρκες οπως τα χαρακτηριζαν, απλα θελανε ειδικη τεχνικη.

dj_petrosX
20-01-06, 17:44

:iagree: δεν εστριβαν σαν τα σαχοραλλα αλλα δεν ηταν και τελειως βαρκες οπως τα χαρακτηριζαν, απλα θελανε ειδικη τεχνικη.
Ουδεποτε χαρακτηρισα τα πουντοτζιτα ¨βαρκες¨,απλα οσο να ναι τα γαλλακια ηταν μεγαλο σχολειο στο θεμα στριψιμο...
Ισα ισα τα σαξοραλλα στα χερια απειρου ηταν και αυτα κινδυνος-θανατος στις στροφες-βλεπε ξεκολλημα πισω μερους-αλλα σε εμπειρα χερια εκαναν θαυματα 8)

Jean Baphist
20-01-06, 17:51
Ουδεποτε χαρακτηρισα τα πουντοτζιτα ¨βαρκες¨,απλα οσο να ναι τα γαλλακια ηταν μεγαλο σχολειο στο θεμα στριψιμο...
Ισα ισα τα σαξοραλλα στα χερια απειρου ηταν και αυτα κινδυνος-θανατος στις στροφες-βλεπε ξεκολλημα πισω μερους-αλλα σε εμπειρα χερια εκαναν θαυματα 8)

βλεπε λιμανακια στη γνωστη στροφη ανοδικα....μπαινανε καλα τα ατιμα :twisted: :twisted: :twisted:

COPBOY
24-01-06, 06:02
βλεπε λιμανακια στη γνωστη στροφη ανοδικα....μπαινανε καλα τα ατιμα :twisted: :twisted: :twisted:
Αχ τι μου θυμησες!!!
να'ξερες σε ποσα τροχαια ειχα επιληφθει σ'αυτην την Αθηνων-Σουνιου.
Ειδικα με πολλους ψευτομαγκες οδηγαρες που ειχαν "αγορασει οικοπεδα" στις μπαρες!!
Καποιοι αλλοι εφευγαν με "ροζ φυλλα αγωνως"... και την ουρα στα σκελια.
Διοτι οταν βλεπεις το "μωρο" σου ετσι, εκει σου κοβονται ΟΛΑ !!!

nasos
24-01-06, 07:40

το C2 vts δεν το παιζετε?? :?

kyan
24-01-06, 11:10

το C2 vts δεν το παιζετε?? :?
ΟΧΙ!

Έχει άθλιο τιμόνι-playstation (άσε τι λένε τα περιοδικά, έχουν ατζέντα :evil:), ηλίθιο πίνακα οργάνων και "μονοκόμματη" οδική συμπεριφορά. Γράφει χρόνους, ΟΚ, αλλά μέσα σε 10 γύρους στην πίστα το έχεις βαρεθεί. Σε σχέση με τα Saxo/Rallye είναι οπισθοδρόμηση όσον αφορά την οδική ευχαρίστηση. :roll:

ΥΓ: Το έχω οδηγήσει.

dj_petrosX
24-01-06, 15:30
Αλλα πιο ασφαλες ομως στο οριο...
Και εγω το εχω οδηγησει

kyan
25-01-06, 11:25
Και εγω το εχω οδηγησει
Να υποθέσω πως στα υπόλοιπα που έγραψα συμφωνείς;

Η ασφάλεια στο όριο δεν (θα έπρεπε να) είναι η πρώτη προτεραιότητα ενός αυτοκινήτου με τα αρχικά "VTS". Προηγείται η ρυθμισιμότητα και η οδηγική απόλαυση και εκεί το C2 είναι πολύ πίσω από τα Saxo/Rallye. Να στο θέσω αλλιώς: Ξέχασαν οι γάλλοι πώς έφτιαξαν το 205 GTI/Rallye οεο;

"Ασφαλή" (για μικρό GTI) οδική συμπεριφορά έχει το SportKa όπως είχε το 205 και η Alfasud, που τα κατατάσσω στην ίδια κατηγορία ως προς τη συμπεριφορά τους. Το 106 ήταν ρυθμίσιμο και απολαυστικό αλλά πιο επικίνδυνο λόγω περιορισμών που έθετε το πλαίσιο (ευκαμψία και κοντό μεταξόνιο) αλλά το C2 πήγε στο άλλο άκρο.

Harry
25-01-06, 15:59
O AIWNIOS EXTHTOS TIS ALFA FUSIKA B M W !!!!!

Spidey_TS
25-01-06, 18:01

Αιώνιος??? (http://www.alfisti.gr/forum/viewtopic.php?t=2525&start=0) :roll: :roll: :roll:

http://img116.exs.cx/img116/1231/z7shysterical.gif http://img116.exs.cx/img116/1231/z7shysterical.gif http://img116.exs.cx/img116/1231/z7shysterical.gif http://img116.exs.cx/img116/1231/z7shysterical.gif http://img116.exs.cx/img116/1231/z7shysterical.gifhttp://img116.exs.cx/img116/1231/z7shysterical.gif

Πιάσε διάβασμα μεγάλε! :twisted: :P :wink: :D

AlfaRomeo
25-01-06, 18:03

" EXTHTOS &reg; " όπως λέμε Αχταρμάς;

dj_petrosX
25-01-06, 21:12
Και εγω το εχω οδηγησει
Να υποθέσω πως στα υπόλοιπα που έγραψα συμφωνείς;

Η ασφάλεια στο όριο δεν (θα έπρεπε να) είναι η πρώτη προτεραιότητα ενός αυτοκινήτου με τα αρχικά "VTS". Προηγείται η ρυθμισιμότητα και η οδηγική απόλαυση και εκεί το C2 είναι πολύ πίσω από τα Saxo/Rallye. Να στο θέσω αλλιώς: Ξέχασαν οι γάλλοι πώς έφτιαξαν το 205 GTI/Rallye οεο;

"Ασφαλή" (για μικρό GTI) οδική συμπεριφορά έχει το SportKa όπως είχε το 205 και η Alfasud, που τα κατατάσσω στην ίδια κατηγορία ως προς τη συμπεριφορά τους. Το 106 ήταν ρυθμίσιμο και απολαυστικό αλλά πιο επικίνδυνο λόγω περιορισμών που έθετε το πλαίσιο (ευκαμψία και κοντό μεταξόνιο) αλλά το C2 πήγε στο άλλο άκρο.
Ναι εννοειται συμφωνω με τα υπολοιπα που εγραψες...
Πρωην κατοχος rallye γαρ...

Harry
25-01-06, 23:26
ΜΑΣΤΟΡΕΣ ΧΑΝΕΤΕ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ , Η ALFA KAI H BMW ΑΠΟ
ΠΑΛΙΑ ΛΟΓΩ ΑΓΩΝΩΝ ΕΙΧΑΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ! ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ ΣΤΗ ΒΑΡΚΙΖΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ ΜΕ . TACE CARE.

spiderman
25-01-06, 23:35
ΠΑΛΙΑ ΛΟΓΩ ΑΓΩΝΩΝ ΕΙΧΑΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ! ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ ΣΤΗ ΒΑΡΚΙΖΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ ΜΕ . TACE CARE.

τα προηγουμενα ποστ(εδω και αλλου) των παιδιων που σχολιασαν, αποδεικνυουν οτι γνωριζουν πολυ καλα,το τι γινοτανε παλια,και ακομα περισσοτερο τι γινοταν πολυ πολυ παλια.....τοσο καλα που ειναι απιθανο να χανουν επεισοδια.το "αιωνιος" σχολιαστηκε γιατι καταρχην υπαρχει θεμα που κραταει απο παλαιοτερα ποστ και σε καποιους εγινε κατανοητο το πνευμα τους,και κατα δευτερο γιατι η bmw απλα δεν εχει εναν αιωνα ιστορια... :D 8)

Spidey_TS
26-01-06, 00:17

τα προηγουμενα ποστ(εδω και αλλου) των παιδιων που σχολιασαν, αποδεικνυουν οτι γνωριζουν πολυ καλα,το τι γινοτανε παλια,και ακομα περισσοτερο τι γινοταν πολυ πολυ παλια.....τοσο καλα που ειναι απιθανο να χανουν επεισοδια.το "αιωνιος" σχολιαστηκε γιατι καταρχην υπαρχει θεμα που κραταει απο παλαιοτερα ποστ και σε καποιους εγινε κατανοητο το πνευμα τους,και κατα δευτερο γιατι η bmw απλα δεν εχει εναν αιωνα ιστορια... :D 8)
Σωστά!
Το ειρωνικό ύφος είχε χιουμοριστική κατεύθυνση και όχι μειωτική προς το πρόσωπο κάποιου! :wink:
Όσο για την BMW έχει και αυτή ένα αιώνα περίπου ιστορίας (1913) απλά μόνο μετά το πρόσφατο περίπου 1/3 της ιστορίας της (και γενναιόδωρος είμαι) κάτι έλαμψε.
Μέχρι τότε μόνο την προπολεμική 328 με το περίφημο ελαφρύ τιμόνι της (αχίλλειο πτέρνα των αυτοκινήτων της εποχής) είχε να επιδείξει.Νίκες στο Mille Miglia στην κατηγορία της το ΄38 και την γενική κατάταξη το '40 ενώ τα σχέδια της εκλάπησαν μετά τον πόλεμο από τους Άγγλους και επιρρέασαν μέχρι και την Jaguar XK 120.

Harry
30-01-06, 15:00
ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ SPIDEY TS ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΘΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ . ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΚΥΡΙΟΙ ,ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

Spidey_TS
30-01-06, 15:28
ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ SPIDEY TS ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΘΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ . ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΚΥΡΙΟΙ ,ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
:okk:

tasosa33
27-03-06, 09:49
κατω τα καγκουροαουντι